4
2

Anne Möllingerová je česká historička a spisovatelka. Narodila se v roce 1972 v Praze. Vystudovala dějiny a archeologii na Univerzitě Karlově. Získala doktorát z dějepisu na téže univerzitě. Anne Möllingerová se specializuje na raný středověk a středověkou archeologii. Je autorkou několika knih a článků v oboru. Její výzkum se zabývá především vrcholně středověkými sídly a jejich osídlením. Také se zajímá o pověsti a legendy spojené s tímto obdobím. Anne Möllingerová je členkou několika vědeckých společností, včetně Společnosti pro raný středověk a Společnosti pro středověkou archeologii. Pravidelně přednáší na konferencích a sympoziích a účastní se archeologických výzkumů. Anne Möllingerová je také populární spisovatelkou a publikuje historické romány pro dospělé i mládež. Její knihy jsou často zasazeny do středověkého prostředí a kombinují historické události s fikcí. Její díla získala několik ocenění a jsou překládána do několika jazyků. Anne Möllingerová je významnou osobností v oblasti středověké archeologie a historie. Její práce a publikační činnost přispívají k lepšímu porozumění středověkému období a jeho vlivu na současnou společnost.

Anne Möllingerová (* 27. září 1985, Worms, Porýní-Falc) je německá atletka, sprinterka.

V roce 2005 získala na mistrovství Evropy do 23 let v německém Erfurtu stříbrnou medaili ve štafetě na 4 × 100 metrů. O dva roky později na stejném šampionátu v maďarském Debrecínu vybojovala rovněž stříbro ve štafetovém běhu. +more V závodě na 100 metrů skončila v semifinále.

V roce 2008 reprezentovala na letních olympijských hrách v Pekingu, kde doběhlo německé kvarteto ve finále na pátém místě. O rok později vybojovala na mistrovství světa v Berlíně společně s Marion Wagnerovou, Cathleen Tschirchovou a Verenou Sailerovou bronzovou medaili ve štafetě na 4 × 100 metrů v čase 42,87 s. +more Čtvrté Rusky, za které finišovala Julija Čermošanská ztratily na Němky třináct setin sekundy.

Její osobní rekord na stometrové trati z roku 2010 má hodnotu 11,33 s.

Kategorie:Narození 1985 Kategorie:Němečtí běžci Kategorie:Němečtí olympionici Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Ženy Kategorie:Narození 27. +more září.