Circuit International Automobile Moulay El Hassan

8
4
2

Okruh Circuit International Automobile Moulay El Hassan, známý též jako Městský okruh v Marrákeši je dočasným městským okruhem ve čtvrti Agdal, v Marrákeši v Maroku. Okruh je ve správě společnosti MGP a má kapacitu 10 000 návštěvníků.

V minulosti se na něm pořádaly závody seriálu FIA Auto GP a cestovních vozů WTCC, v současnosti se používá v pozměněné verzi pro závody šampionátu Formule E.

Historie

Pro návrh trati získala důvěru společnost D3 Motorsport Development, marocký partner MGP. Jedná se o stejnou společnost, která dříve navrhla okruh Surfers Paradise v Austrálii. +more Groupe Menara dozorovala stavbu na místech bývalé tratě na ulicích Route de l'Ourika/Boulevard Mohammed. Boxy a zázemí pro týmy bylo vybudováno podél zdí královských zahrad a podél trati bylo dále osazeno více než 2500 betonových bloků.

Dne 3. +more května se na okruhu konal třetí závod sezóny 2009 šampionátu cestovních vozů WTCC. Byl to první mezinárodní automobilový závod v Maroku od Velké ceny Maroka 1958 Formule 1, která se konala na okruhu Ain-Diab Circuit v Casablance a zároveň první závod v Africe pro WTCC.

V prosinci 2015 byla oznámena rozsáhlá přestavba okruhu, která měla za cíl také zobtížnění trati. Použila se pouze polovina původní trati a na novém okruhu se jel závod WTCC v roce 2016.

Okruh

Původní trať okruhu Původní trať byla velmi jednoduchá, jednalo se o 4,6 km dlouhý oválný okruh s vlásenkami na koncích a šikanami, které rozdělovaly dlouhé rovinky. +more Jezdilo se proti směru hodinových ručiček.

Nynější trať zahrnuje 15 zatáček, 7 levých a 8 pravých, jezdí se také proti směru hodinových ručiček.