French Open 2010

8
4
2

Rafael Nadal - pětinásobný vítěz mužské dvouhry. Druhý grandslamový tenisový turnaj sezóny French Open se v roce 2010 konal ve dnech 23. května6. června. Hrál se tradičně na antukových dvorcích Rolanda Garosse v Paříži. Kvalifikace před hlavním turnajem probíhala již od 18. května.

Obhájci titulu ve dvouhře byli Švýcar Roger Federer a Ruska Světlana Kuzněcovová. Na turnaj se vrátila také čtyřnásobná vítězka Justine Heninová po obnovení profesionální kariéry.

...
...

Vítězové

Francesca Schiavoneová - vítězka ženské dvouhry. +more Mužskou dvouhru popáté vyhrál Španěl Rafael Nadal, který se tak v žebříčku ATP vrátil na pozici světové jedničky. Na rekordní počet šesti vítězství Švéda Björna Borga mu schází jediná výhra.

Ženskou dvouhru vyhrála Francesca Schiavoneová, pro niž to byl první grandslamový titul. Díky tomu se posunula na 6. +more místo žebříčku WTA. Stala se tak první Italkou v historii, která turnaj vyhrála.

V mužské čtyřhře triumfoval kanadsko-srbský pár Daniel Nestor a Nenad Zimonjić. Pro Nestora se jednalo o druhý titul (první v roce 2007), pro Zimonjiće to bylo první vítězství.

Svůj druhý titul ve čtyřhře žen získaly sestry Venus Williamsová a Serena Williamsová (první titul v roce 1999).

Ve smíšené čtyřhře vyhrál slovinsko-srbský pár Katarina Srebotniková a Nenad Zimonjić. Pro oba to byl celkově čtvrtý grandslamový titul ve smíšené čtyřhře.

Nejvíce es: Robin Söderling - 82 / Serena Williamsová - 37 * Nejrychlejší podání: Taylor Dent - 240 km/h / Venus Williamsová - 207 km/h * Nejvíce dvojchyb: Novak Djoković - 33 / Jelena Dementěvová - 36 * Nejlepší procentuální úspěšnost prvního podání: Ryan Sweeting - 79 % / Rossana de los Riosová - 82% * Nejvíce proměněných brejkbolů: Rafael Nadal - 38 / Jelena Dementěvová - 33

* Tomáš Berdych se umístil ve statistice počtu es na 2. místě v celém turnaji se zahranými 70 míči a v počtu proměněných brejkbolů na 3. +more místě s 32 míči.

Dvouhra juniorek

Elina Svitolinová - Ons Džabúrová 6-2, 7-5 * Svitolinová vyhrála první juniorský grandslam

Čtyřhra juniorů

Duilio Beretta / Roberto Quiroz - Facundo Argüello / Agustín Velotti 6-3, 6-2 * Beretta a Quiroz vyhráli první juniorský grandslam ve čtyřhře.

Čtyřhra juniorek

Tímea Babosová / Sloane Stephensová - Lara Arruabarrenaová-Vecinová/ María-Teresa Torrová-Florová 6-2, 6-3 * Babosová a Stephensová vyhrály první juniorský grandslam ve čtyřhře.

Další soutěže

Legendy ve čtyřhře pod 45 let

Jevgenij Kafelnikov / Andrij Medveděv - Goran Ivanišević / Michael Stich 6-1, 6-1

Legendy ve čtyřhře nad 45 let

John McEnroe / Andrés Gómez - Mansour Bahrami / Henri Leconte 6-1, 6-1

Legendy - ženská čtyřhra

Martina Navrátilová / Jana Novotná - Iva Majoliová / Nathalie Tauziatová 6-4, 6-2

Vozíčkáři - mužská dvouhra

Shingo Kunieda - Stefan Olsson 6-4, 6-0

Vozíčkáři - ženská dvouhra

Esther Vergeerová - Sharon Walravenová 6-0, 6-0

Vozíčkáři - mužská čtyřhra

Stéphane Houdet / Šingo Kunijeda - Robin Ammerlaan / Stefan Olsson 6-0, 5-7, [10-8]

Vozíčkáři - ženská čtyřhra

Daniela Di Torová / Aniek van Kootová - Esther Vergeerová / Sharon Walravenová 3-6, 6-3, [10-4]

Hráči - udělení divokých karet (WC)

Zde jsou uvedeni hráči, kteří obdrželi od turnaje divokou kartu (Wild Card, /WC/) s právem účastnit se příslušné soutěže, tj. přímo hlavního turnaje nebo kvalifikace na tento turnaj.

{| border=0 cellpadding=0 cellspacing=0 width=100% |- valign=top | width=50% |

Mužská dvouhra - WC do hlavního turnaje

# Ryan Sweeting # Carsten Ball # David Guez # Nicolas Mahut # Gianni Mina # Josselin Ouanna # Laurent Recouderc # Édouard Roger-Vasselin | width=50% |

Ženská dvouhra - WC do hlavního turnaje

# Christina McHaleová # Jarmila Grothová # Stéphanie Cohenová-Alorová # Claire Feuersteinová # Stéphanie Foretzová # Mathilde Johanssonová # Kristina Mladenovicová # Olivia Sanchezová

|}

Mužská čtyřhra - WC do hlavního turnaje

# Richard Gasquet / Sébastien Grosjean # Marc Gicquel / Édouard Roger-Vasselin # Nicolas Devilder / Paul-Henri Mathieu # Thierry Ascione / Laurent Recouderc # Jonathan Eysseric / Benoît Paire # Guillaume Rufin / Alexandre Sidorenko

| width=50% |

Ženská čtyřhra - WC do hlavního turnaje

# Stéphanie Cohenová-Alorová / Pauline Parmentierová # Kristina Mladenovicová / Selima Sfarová # Irena Pavlovicová / Laura Thorpeová # Séverine Brémondová Beltrameová / Youlia Fedossovaová # Sophie Lefevreová / Aurélie Védyová # Claire Feuersteinová / Stéphanie Foretzová # Mathilde Johanssonová / Camille Pinová |}

{| border=0 cellpadding=0 cellspacing=0 width=100% |- valign=top

Smíšená čtyřhra - WC do hlavního turnaje

# Stéphanie Cohenová-Alorová / Thierry Ascione # Julie Coinová / Nicolas Mahut # Mathilde Johanssonová / Sébastien de Chaunac # Kristina Mladenovicová / Alexandre Sidorenko # Pauline Parmentierová / Marc Gicquel # Aurélie Védyová / Michaël Llodra |}

Kvalifikanti

Zde jsou uvedeni kvalifikanti, kteří se do hlavní soutěže probojovali z kvalifikace:

# Jorge Aguilar # Thiago Alves # Pablo Andújar # Simone Bolelli # Somdev Devvarman # Martin Fischer # Teimuraz Gabašvili # Stefano Galvani # Tobias Kamke # Benoît Paire # Olivier Patience # Julian Reister # Jurij Ščukin # Jesse Witten # Michael Yani # Grega Žemlja | width=50% |

Ženská dvouhra

# Misaki Doi # Heidi El Tabakhová # Sophie Fergusonová # Simona Halepová # Jekatěrina Ivanovová # Kaia Kanepiová # Nuria Llagosteraová Vivesová # Kurumi Naraová # Ksenia Pervaková # Anastasija Pivovarovová # Chanelle Scheepersová # Zhang Shuai |}

Tito hráči jsou tzv. šťastní poražení (lucky losers), kteří získali účast v hlavním turnaji. +more mužská dvouhra # Dieter Kindlmann # Santiago Ventura ženská dvouhra # Bethanie Matteková-Sandsová
.

Prize Money

Finanční odměny hráčům jsou v Eurech (€); částky ve čtyřhrách jsou uváděny celkově na pár.

{| border=0 cellpadding=0 cellspacing=0 width=100% |- valign=top | width=33% |

Mužská a ženská dvouhra

vítěz: €1 120 000 * finále: €560 000 * semifinále: €280 000 * čtvrtfinále: €140 000 * 4. kolo: €70 000 * 3. kolo: €42 000 * 2. kolo: €25 000 * 1. kolo: €15 000 | width=33% |

Mužská a ženská čtyřhra

vítězové: €320 000 * finále: €160 000 * semifinále: €80 000 * čtvrtfinále: €40 000 * 3. kolo: €22 000 * 2. kolo: €11 000 * 1. kolo: €7 500 | width=33% |

vítězové: €100 000 * finále: €50 000 * semifinále: €25 000 * čtvrtfinále: €13 000 * 2. kolo: €7 000 * 1. kolo: €3 500 |}