Giorgi Čakvetadze (gruzínsky გიორგი ჩაკვეტაძე; anglickou transkripcí Giorgi Chakvetadze; * 29. srpna 1999, Tbilisi) je gruzínský fotbalový záložník a reprezentant, od července 2022 hráč slovenského mužstva ŠK Slovan Bratislava, kde je na hostování z belgického klubu KAA Gent. Mimo Gruzii působil na klubové úrovni v Belgii a Německu. Za rok 2018 se stal gruzínským fotbalistou roku.

Je odchovanec Dinama Tbilisi, kam přišel v žácích v roce 2010 z kádru městského rivala Norchi Dinama Tbilisi.

FC Dinamo Tbilisi

V průběhu sezony 2016, hrané systémem jaro-podzim, debutoval v prvním týmu. V době této ligové premiéry mu bylo pouhých 17 let.

Svůj první ligový gól za Dinamo zaznamenal v ročníku 2017 v pátém kole hraném 5. dubna 2017 v souboji s mužstvem FC Čichura Sačchere (výhra 2:1), když ve 12. +more minutě otevřel skóre zápasu. Podruhé v této sezoně se trefil v desátém kole proti celku FC Kolkheti-1913 Poti, když v 59. minutě zvyšoval na konečných 3:0. V domácí odvetě proti stejnému soupeři si připsal 21. 7. 2017 třetí ligovou branku v ročníku 2017 při vysokém vítězství 6:1. Následně dal ve stejné sezoně dva góly v souboji s klubem FC Dila Gori (výhra 5:0), prosadil se ve 27. a v 68. minutě.

KAA Gent

Sezóna 2017/18

V létě 2017 přestoupil do Belgie, kde podepsal smlouvu s týmem KAA Gent. Premiérový start v lize si zde odbyl 1. +more října 2017 v devátém kole proti mužstvu Club Brugge KV, když při domácí prohře 1:2 přišel na hrací plochu v 83. minutě. V zimním přestupovém období ročníku 2017/18 o jeho služby projevily zájem anglické kluby Tottenham Hotspur FC a AFC Bournemouth, ale k transferu nakonec nedošlo. Poprvé a zároveň i naposledy v této sezoně rozvlnil síť soupeřovy branky v duelu s týmem KSC Lokeren, když v 86. minutě zaznamenal gól na konečných 3:0.

Sezóna 2018/19

Na podzim 2018 postoupil s Gentem přes Jagiellonii Białystok z Polska (výhry 1:0 venku a 3:1 doma) do čtvrtého předkola - play-off Evropské ligy UEFA 2018/19, kde však se spoluhráči nestačili na francouzské mužstvo FC Girondins de Bordeaux (remíza 0:0 doma a prohra 0:2 venku) a do skupinové fáze nepostoupili. Své první ligové branky v ročníku vsítil v rozmezí 11. +more až 13. kola, kdy se dvakrát trefil v souboji s celkem R. Charleroi SC (výhra 2:1) a po jednom gólu zaznamenal v utkáních s družstvy KV Oostende (výhra 4:0) a Royal Excel Mouscron (prohra 1:3). V lednu 2019 se o jeho služby zajímaly velkokluby FC Bayern Mnichov (Německo) a FC Barcelona (Španělsko), ale přestup do ani jednoho z těchto týmů se neuskutečnil. Popáté v sezoně docílil branky 13. 4. 2019 v souboji s mužstvem Royal Antwerp FC. V 77. minutě srovnával na 1:1, ale se svým zaměstnavatelem tento stav neudržely a podlehli soupeři na domácím trávníku v poměru 1:2. Na jaře 2019 se svým klubem postoupil až do finále domácího poháru, kde však podlehl týmu KV Mechelen na neutrální půdě v Bruselu 1:2.

Sezóna 2019/20

S belgickým celkem se představil na podzim 2019 v základní skupině I Evropské ligy UEFA 2019/20, kde se spoluhráči v konfrontaci s mužstvy AS Saint-Étienne (Francie) - (výhra 3:2 doma a remíza 0:0 venku), FK Oleksandrija (Ukrajina) - (remíza 1:1 venku a výhra 2:1 doma) a VfL Wolfsburg (Německo) - (remíza 2:2 doma a výhra 1:3 venku) skončili se ziskem 12 bodů na prvním místě tabulky a postoupili tak do jarního play-off, kde však vypadli v šestnáctifinále po venkovní prohře 0:1 a domácí remíze 1:1 s italským klubem AS Řím. V ročníku 2019/20 se s gentským celkem stal vicemistrem belgické nejvyšší soutěže.

Sezóna 2020/21

Na podzim 2020 postoupil s Gentem přes rakouský tým SK Rapid Vídeň (výhra 2:1 doma) do čtvrtého předkola - play-off nemistrovské části Ligy mistrů UEFA 2020/21, v něm jeho mužstvo nestačilo po prohrách 1:2 doma a 0:3 venku na ukrajinský klub FK Dynamo Kyjev a kvalifikovalo se "pouze" do skupinové fáze Evropské ligy UEFA 2020/21. V ní však Čakvetadze stejně jako v dvojzápase s Kyjevem kvůli zranění nenastoupil.

Sezóna 2021/22

V druhém předkole úvodní sezony nově vzniklé Evropské konferenční ligy UEFA proti týmu Vålerenga IF z Norska nenastoupil, jeho spoluhráči vyřadili soupeře po domácí výhře 4:0 a venkovní prohře 0:2. V dalších předkolech již hrál a se spoluhráči postoupili přes lotyšský celek FK RFS z Rigy (výhra 0:1 venku a remíza 2:2 doma) a polský klub Raków Częstochowa (prohra 0:1 venku a výhra 3:0 doma) do skupinové fáze této soutěže. +more S Gentem se představil v základní skupině B, kde skončil se svým zaměstnavatelem v soubojích s týmy FC Flora Tallinn (Estonsko), Anorthosis Famagusta (Kypr) a FK Partizan (Srbsko) na prvním místě tabulky. V jarním play-off se však nepředstavil, jelikož v lednu 2022 odešel. Na jaře 2022 získal Gent belgický pohár, na jehož zisku se Čakvetadze částečně podílel.

Hamburger SV (hostování)

Před jarní částí ročníku 2021/22 odešel z Gentu hostovat do tehdy druholigového německého mužstva Hamburger SV. +more Ligový debut zde absolvoval proti klubu SV Darmstadt 98, kdy při vysokém vítězství 5:0 na hřišti soupeře přišel na trávník v 78. minutě. Svůj první a zároveň jediný gól v lize během toho angažmá si připsal ve 28. kole hraném 2. dubna 2022 v souboji s týmem SC Paderborn 07, když ve třetí minutě nastavení druhého poločasu snižoval na konečných 1:2. S Hamburgerem skončil po odehrání všech 34 kol na třetím místě tabulky, díky čemuž se jeho celek střetl v baráži o postup do Bundesligy s mužstvem Hertha BSC, přes který do nejvyšší soutěže po venkovní výhře 1:0 a domácí prohře 0:2 nepřešel. Čakvetadze byl v obou zápasech pouze na lavičce náhradníků.

ŠK Slovan Bratislava (hostování)

V létě 2022 zamířil z KAA Gentu na Slovensko, kde se belgický klub s vedením úřadujícího mistra Fortuna ligy 2021/22 týmem ŠK Slovan Bratislava dohodly na ročním hostování. Ve Slovanu se sešel s gruzínskými fotbalisty Guramem Kašiou a Džabou Kankavou i se slovenským trenérem Vladimírem Weissem starším, se kterými působil při seniorské reprezentaci Gruzie. +more Se Slovanem postoupil po domácí remíze 0:0 a venkovním vítězství 2:1 po prodloužení přes Dinamo Batumi z Gruzie do druhého předkola Ligy mistrů UEFA 2022/23, v němž však nestačili po výhře 2:1 venku a prohře 1:4 doma na maďarský celek Ferencvárosi TC z hlavního města Budapešti. Následně nepřešli ani po přesunu do třetího předkola Evropské ligy UEFA 2022/23 přes Olympiakos Pireus z Řecka (remíza 1:1 venku a prohra 2:3 doma po penaltovém rozstřelu), avšak se spoluhráči hráli ještě ve čtvrtém předkole - play-off Evropské konferenční ligy UEFA 2022/23 proti bosenskému mužstvu HŠK Zrinjski Mostar, kde po venkovní prohře 0:1 a výhře 3:1 po rozstřelu z pokutových kopů postoupili do skupinové fáze této soutěže. Se Slovanem Bratislava byl zařazen do základní skupiny H, kde jej čekala konfrontace se soupeřiː FC Basilej (Švýcarsko), FK Žalgiris (Litva) a FC Pjunik Jerevan (Arménie). Debut v lize v dresu Slovanu si odbyl 17. 7. 2022 v úvodním kole proti tehdejšímu nováčkovi klubu FK Železiarne Podbrezová (prohra 1:2), když ve 37. minutě nahradil na hrací ploše Lucase Lovata.