4
2

Jean-David Beauguel (* 21. března 1992 Štrasburk) je francouzský profesionální fotbalista, který hraje na pozici útočníka za saúdskoarabský klub Al Wehda FC.

...

Hrál za rezervu francouzského Toulouse FC, druhou polovinu roku 2012 strávil v tuniském týmu Espérance Sportive de Tunis a od léta 2013 působil v nizozemském RKC Waalwijk. V sezoně 2013/14 vstřelil celkem 7 gólů v 32 zápasech.

Dukla Praha

V červenci 2014 byl na testech v českém FK Dukla Praha. V prvním zkušebním zápase proti FK Varnsdorf nastoupil do druhého poločasu a soupeři nasázel 4 góly. +more Dukla díky němu vyhrála 4:0. Tímto na testech zaujal a podepsal tříletou smlouvu. Měl se stát náhradou za Zbyňka Pospěcha, který odešel do Německa do třetiligového FC Energie Cottbus. V 1. české lize debutoval 26. července 2014 v domácím utkání proti FC Baník Ostrava (0:0). První ligový gól si připsal 3. srpna 2014 proti FK Mladá Boleslav, již ve 4. minutě vstřelil po minele brankáře Aleše Hrušky vítěznou trefu zápasu (1:0). V Dukle měl doslova „raketový“ start, do listopadu 2014 nasázel 7 ligových branek. Poté jeho produktivita výrazně poklesla.

Fastav Zlín

V zimní přestávce sezóny 2016/17 ePojisteni. +morecz ligy po skončení smlouvy s Duklou Praha o něj projevil zájem moravský klub FC Fastav Zlín, který po odchodu Harise Harby do Jižní Koreje potřeboval doplnit kádr. Testy dopadly úspěšně a Beauguel podepsal v novém působišti dvouletou smlouvu. Se zlínským týmem vyhrál v sezóně 2016/17 český fotbalový pohár, ve finále 17. května 2017 na Andrově stadionu v Olomouci byl u vítězství Zlína 1:0 nad druholigovým SFC Opava. V červnu 2017 přispěl k zisku další trofeje, premiérového Česko-slovenského Superpoháru (po zdolání Slovanu Bratislava). Během angažmá ve Zlíně trpěl na problémy se zády.

Viktoria Plzeň

Sezóna 2018/19

V lednu 2019 se stal hráčem Viktorie Plzeň po vypršení smlouvy ve Zlíně. Ve Viktorii se měl Beauguel pokusit nahradit zraněného kanonýra Michaela Krmenčíka. +more Při premiéře za mistrovskou Viktorii dvakrát skóroval, když pomohl Plzni vyhrát úvodní přípravné utkání proti třetiligovému Ústí nad Orlicí 6:0. Skórovat dokázal i při svém soutěžním debutu za Viktorii. Z branky v Mladé Boleslavi ale francouzský fotbalista neměl tak velkou radost, protože úřadujícímu mistrovi na úvod prvoligového jara přinesla jenom remízu 1:1. V zápase 26. ligového kola proti Bohemians 1905 vstřelil dva góly už v úvodních 11 minutách, ale hattrick nestihl a na začátku druhé půle musel odstoupit kvůli svalovému zranění.

Sezóna 2019/20

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila v červnu 2020 řízení se Sigmou Olomouc kvůli rasistickému chování několika fanoušků vůči Beauguelovi. Olomoucký klub musel za rasistické chování fanoušků zaplatit pokutu 120 tisíc korun.

Sezóna 2020/21

V sezóně 2020/21 vstřelil 12 ligových branek ve 30 zápasech; stal se tak nejlepším střelcem Plzně v sezóně.

Sezóna 2021/22

V květnu 2022 Beauguel oznámil, že po sezóně opustí Plzeň, když se rozhodl neprodloužit končící smlouvu. V ročníku 2021/22 Beauguel patřil ke stěžejním oporám Plzně na cestě za překvapivým titulem, když s 19 góly ovládl tabulku kanonýrů. +more Získal ocenění pro nejlepšího útočníka sezony a nejlepšího cizince v anketě Ligové fotbalové asociace.

Al-Wehda FC

Po skončení smlouvy v Plzni se rozhodl působit v Saúdské Arábii, když se stal posilou Al-Wehda FC, nováčka tamní nejvyšší soutěže.