Jurij Medveděv

8
4
2

Jurij Medveděv je ruský olympijský vítěz v krasobruslení a trenér. Narodil se 13. listopadu 1937 v Moskvě. Během svého aktivního závodního období soutěžil v páru s Ljudmilou Belousové. Spolu získali bronzovou medaili na Zimních olympijských hrách v roce 1964 a stříbrnou medaili v roce 1968. Po ukončení své závodní kariéry se Medveděv stal trenérem a začal trénovat několik úspěšných ruských krasobruslařů, včetně Jekatěriny Gordejevové a Ilji Kulika, kteří získali zlatou olympijskou medaili. Jurij Medveděv je jedním z nejuznávanějších trenérů krasobruslení na světě a jeho tréninkové metody jsou velmi respektovány.

Jurij Medveděv (rusky i kazašsky Юрий Медведев; * 18. června 1996, Badamša) je český fotbalový obránce a bývalý mládežnický reprezentant původem z Kazachstánu, od ledna 2018 hráč slovenského klubu ŠK Slovan Bratislava. V zahraničí působil na klubové úrovni na Slovensku. V minulosti hrál za české mládežnické reprezentace U18 a U19.

Narodil se v kazašském městě Badamša. Když mu byly tři roky, jeho rodiče se s ním přestěhovali do jihozápadních Čech do obce Hartmanice. +more Svoji fotbalovou kariéru začal v týmu TJ Sušice, odkud v žácích zamířil do Viktorie Plzeň. V průběhu ročníku 2014/15 se propracoval do prvního mužstva. V dresu "áčka" debutoval v osmifinále Českého poháru hraného 4. listopadu 2014 proti klubu FC Hradec Králové (výhra 2:1), když ve 46. minutě vystřídal Davida Limberského. Viktorka v odvetě remizovala s Hradcem 0:0 a postoupila do čtvrtfinále poháru. Na jaře 2015 získala Plzeň mistrovský titul, a i když Medveděv za ni v sezóně 2014/15 neodehrál žádný ligový zápas, přísluší medaile za tento úspěch i jemu, protože byl tehdy součástí tohoto celku. V létě 2015 odešel kvůli většímu hernímu vytížení na hostování do Baníku Sokolov, kde působil do konce sezony 2016/17.

FK Senica

V červenci 2017 odešel jako volný hráč (zadarmo) z Plzně do tehdy prvoligového slovenského mužstva FK Senica, kde podepsal roční smlouvu. Ligovou premiéru v senickém dresu si odbyl v prvním kole hraném 23. +more 7. 2017 v souboji s klubem AS Trenčín (prohra 1:2), nastoupil na celých 90 minut. Svůj první ligový gól za Senici zaznamenal 23. září 2017 v derby se Spartakem Trnava (prohra 1:3), trefil se v 70. minutě. Podruhé se střelecky prosadil v 15. kole v souboji s týmem MŠK Žilina (výhra 4:1), když ve 47. minutě zvyšoval na 3:1. Svoji třetí ligovou branku v ročníku zaznamenal proti Zemplínu Michalovce (remíza 1:1).

ŠK Slovan Bratislava

V lednu 2018 přestoupil do Slovanu Bratislava, s jehož představiteli se dohodl na kontraktu na tři a půl roku. Na prvním tréninku si natrhl stehenní sval, kvůli čemuž nemohl odcestovat na zimní soustředění mužstva do Turecka.

Sezóna 2018/19

Svůj první ligový zápas za "belasé" odehrál 16. 2. +more 2019 v 19. kole proti mužstvu FC DAC 1904 Dunajská Streda (výhra 1:0), na hřiště přišel ve 37. minutě namísto zraněného Mitche Apaua. Se Slovanem získal 14. dubna 2019 po výhře 3:0 nad klubem MŠK Žilina šest kol před koncem sezony mistrovský titul.

Sezóna 2019/20

Za "belasé" odehrál odvetný zápas prvního předkola Ligy mistrů UEFA proti černohorskému celku FK Sutjeska Nikšić a po vypadnutím s tímto soupeřem byl jeho klub zařazen do předkol Evropské ligy UEFA, kde se Slovanem postoupil přes kosovské mužstvo KF Feronikeli (výhry doma 2:1 a venku 2:0), klub Dundalk FC z Irska (výhry doma 1:0 a venku 3:1) a řecký tým PAOK Soluň (výhra doma 1:0 a prohra venku 2:3) do skupinové fáze. Se Slovanem byl zařazen do základní skupiny K, kde v konfrontaci s kluby Beşiktaş JK (Turecko), SC Braga (Portugalsko) a Wolverhampton Wanderers FC (Anglie) skončil s "belasými" na třetím místě tabulky a do jarního play-off s nimi nepostoupil. +more V pohárové Evropě skóroval jednou, trefil se v odvetě s PAOKem. V zimním přestupovém období sezony 2019/20 uzavřel s "belasými" novou smlouvu na 3,5 roku. Se Slovanem obhájil titul z předešlé sezony 2018/19. S "belasými" ve stejném ročníku triumfoval i ve slovenském poháru a získal tak s týmem „double“. V červenci 2020 byl zařazen do nejlepší jedenáctky roka.

Sezóna 2020/21

Svůj první ligový gól v sezoně zaznamenal 20. 9. +more 2020 v souboji s mužstvem MŠK Žilina (remíza 2:2), když ve 13. minutě po přihrávce Erika Daniela otevřel skóre zápasu. Na jaře 2021 vybojoval se Slovanem již třetí ligový primát v řadě. Zároveň s klubem získal podruhé za sebou po výhře 2:1 po prodloužení nad celkem MŠK Žilina domácí pohár a týmu pomohl poprvé v jeho historii k obhájení doublu.

Sezóna 2021/22

Se Slovanem postoupil přes Shamrock Rovers z Irska (výhra 2:0 doma a prohra 1:2 venku) do druhého předkola Ligy mistrů UEFA 2021/22 a v něm vypadli se spoluhráči se švýcarským mužstvem BSC Young Boys z Bernu po domácí remíze 0:0 a venkovní prohře 2:3. Následně byl s bratislavským klubem přesunut do předkol Evropské ligy UEFA 2021/22, ve kterých kvůli zranění nehrál. +more Jeho spoluhráči nejprve vyřadili ve třetím předkole Lincoln Red Imps FC z Gibraltaru (výhra 3:1 venku a remíza 1:1 doma), avšak ve čtvrtém předkole - play-off nepřešli přes řecký klub Olympiakos Pireus (prohra 0:3 venku a remíza 2:2 doma) do skupinové fáze této soutěže. Se Slovanem však byl zařazen do základní skupiny F Evropské konferenční ligy UEFA 2021/22, kde v konfrontaci se soupeři: FC Kodaň (Dánsko) - (prohry doma 1:3 a venku 0:2), PAOK Soluň (Řecko) - (remízy venku 1:1 a doma 0:0) a stejně jako v kvalifikaci s Lincolnem Red Imps - (výhry doma 2:0 a venku 4:1) skončili na třetím místě tabulky, což na postup do jarní vyřazovací fáze nestačilo. Medveděv v této sezoně pohárové Evropy nastoupil k devíti zápasům. V ročníku 2021/22 pomohl svému zaměstnavateli již ke čtvrtému titulu v řadě, což Slovan dokázal jako první v historii slovenského fotbalu.

Sezóna 2022/23

Se Slovanem postoupil po domácí remíze 0:0 a venkovním vítězství 2:1 po prodloužení přes Dinamo Batumi z Gruzie do druhého předkola Ligy mistrů UEFA 2022/23, v němž však nestačili po výhře 2:1 venku a prohře 1:4 doma na maďarský celek Ferencvárosi TC z hlavního města Budapešti. Následně nepřešli ani po přesunu do třetího předkola Evropské ligy UEFA 2022/23 přes Olympiakos Pireus z Řecka (remíza 1:1 venku a prohra 2:3 doma po penaltovém rozstřelu), avšak se spoluhráči hráli ještě ve čtvrtém předkole - play-off Evropské konferenční ligy UEFA 2022/23 proti bosenskému týmu HŠK Zrinjski Mostar, kde po venkovní prohře 0:1 a výhře 3:1 po rozstřelu z pokutových kopů postoupili do skupinové fáze této soutěže. +more Se Slovanem Bratislava byl zařazen do základní skupiny H, kde jej čekala konfrontace se soupeřiː FC Basilej (Švýcarsko), FK Žalgiris (Litva) a FC Pjunik Jerevan (Arménie).

FK Senica (hostování)

V zimním přestupovém období sezony 2017/18 odešel krátce po přestupu do Slovanu zpět na hostování do Senice. V klubu ho však na jaře 2018 pronásledovaly zdravotní potíže, kvůli kterým prakticky nehrál a v létě téhož roku se vrátil do Slovanu.

[url=https://www. skslovan. +morecom/hraci/A-Jurij_Medvedev]Profil hráče[/url] na skslovan. com * [url=http://www. fksenica. eu/hrac. asp. id=Jurij-Medvedev-499&sezona=2018&kategorie=MUZ]Profil hráče[/url] na fksenica. eu * [url=http://www. fksokolov. cz/prehled-hracu/. hrac=1103]Profil hráče[/url] na fksokolov. cz * [url=http://www. fcviktoria. cz/hrac. asp. id=Jurij-Medvedev-253&sezona=2016&kategorie=MUZ]Profil hráče[/url] na fcviktoria. cz * * [url=http://www. fortunaliga. sk/hrac/1311-jurij-medvedev]Profil hráče[/url] na fortunaliga. sk * [url=http://int. soccerway. com/players/jurij-medvedev/314004/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=http://www. transfermarkt. com/jurij-medvedev/profil/spieler/289460]Profil hráče[/url] na transfermarkt. com.

Kategorie:Čeští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté TJ Sušice Kategorie:Fotbalisté FC Viktoria Plzeň Kategorie:Fotbalisté FK Baník Sokolov Kategorie:Fotbalisté FK Senica Kategorie:Fotbalisté Slovanu Bratislava Kategorie:Vítězové 1. +more slovenské fotbalové ligy Kategorie:Narození 18. června Kategorie:Narození 1996 Kategorie:Narození v Kazachstánu Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži.