Jérémy Toulalan (* 10. září 1983, Nantes, Francie) je francouzský fotbalový záložník a bývalý reprezentant, naposledy působící v klubu Girondins Bordeaux v Ligue 1.

...

Toulalan hrál na začátku své profi kariéry za FC Nantes. V roce 2006 přestoupil do Olympique Lyon.

Málaga CF

Do Málagy přestoupil 11. června 2011 z francouzského Olympique Lyon za 10 milionů . +more Podepsal zde čtyřletý kontrakt. 28. listopadu 2011 vstřelil svůj první gól v dresu španělského klubu v domácím utkání proti Villarrealu, čímž přispěl k vítězství Málagy 2:1. V 75. minutě zápasu byl vyloučen.

AS Monaco

6. července 2013 klub AS Monaco hrající francouzskou nejvyšší ligovou soutěž Ligue 1 oznámil, že získal Toulalana z Málagy. +more Hráč podepsal dvouletý kontrakt.

Girondins de Bordeaux

Před sezónou 2016/17 přestoupil do francouzského týmu Girondins de Bordeaux.

Mládežnické reprezentace

Toulalan působil ve francouzských mládežnických výběrech v kategoriích od 18 let. S reprezentací do 21 let se zúčastnil Mistrovství Evropy U21 2006 v Portugalsku. +more V základní skupině A porazila Francie postupně Portugalsko 1:0, Německo 3:0 a Srbsko a Černou Horu 2:0. S 9 body postoupila z prvního místa do semifinále. Toulalan odehrál všechna tři utkání v základní sestavě a proti Srbsku a Černé Hoře jedenkrát skóroval. V semifinále byla Francie vyřazena Nizozemskem 2:3 po prodloužení.

A-mužstvo

V národním A-mužstvu debutoval v kvalifikačním utkání na EURO 2008 11. října 2006 proti Faerským ostrovům. +more Nastoupil v základní sestavě a odehrál kompletní počet minut, Francie zvítězila jednoznačně 5:0.

Zúčastnil se EURA 2008 v Rakousku a Švýcarsku a MS 2010 v Jihoafrické republice. Celkem odehrál v letech 2006-2010 za francouzský národní tým 36 zápasů, branku nevstřelil.

Individuální

Tým roku Ligue 1 podle UNFP - 2007/08

[url=http://www. national-football-teams. +morecom/v2/player. php. id=2491]Profil hráče[/url] na National-Football-Teams. com * [url=http://eu-football. cz/_player. php. id=26439]Profil hráče - reprezentační statistiky v A-mužstvu[/url] , eu-football. info.

Kategorie:Francouzští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbalisté FC Nantes Kategorie:Fotbalisté Olympique Lyon Kategorie:Fotbalisté Málagy Kategorie:Fotbalisté AS Monaco Kategorie:Narození 1983 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 10. +more září Kategorie:Narození v Nantes.