4
2

Kevin Großkreutz (* 19. července 1988, Dortmund, Západní Německo) je bývalý německý fotbalový univerzál a bývalý reprezentant, který byl od odchodu z německého týmu KFC Uerdingen 05 v říjnu 2020 bez angažmá a v lednu 2021 oznámil ukončení své profesionální hráčské kariéry. Nastupoval nejčastěji na postech pravého obránce či křídla.

...

Profesionální kariéra fotbalisty nastartoval v roce 2006 jako člen kádru Rot Weiss Ahlen. V létě 2009 odešel zadarmo do Borussie Dortmund, kde již působil v mládežnickém týmu. +more Zde podepsal tříletý kontrakt. V sezóně 2010/11 získal s Borussií bundesligový titul, jenž následně se spoluhráči obhájil v sezóně 2011/12. V tomto ročníku navíc vyhrál i DFB-Pokal, ve finále Dortmund porazil Bayern Mnichov 5:2.

S Dortmundem se představil 25. května 2013 ve Wembley ve finále Ligy mistrů 2012/13 proti věčnému rivalovi Bayernu Mnichov, Borussia však nejprestižnější evropský pohár nezískala, podlehla Bayernu 1:2. +more Großkreutz odehrál utkání v základní sestavě. Ještě před finále LM se oba soupeři utkali v domácí lize 4. května 2013, utkání skončilo remízou 1:1 a Kevin skóroval za Dortmund.

S Borussií postoupil ze základní skupiny F do vyřazovacích bojů Ligy mistrů 2013/14, německý tým v ní obsadil se ziskem 12 bodů první místo. V posledním utkání skupiny 11. +more prosince 2013 vstřelil tři minuty před koncem řádné hrací doby vítězný gól proti týmu Olympique de Marseille, který měl nakonec cenu postupu. Dortmund zvítězil 2:1.

Na začátku sezóny 2015/16 odešel do tureckého Galatasaraye, avšak kvůli pozdnímu zaregistrování přestupu nemohl za istanbulský klub na podzim nastoupit a hned v zimní přestávce se bez jediné odehrané minuty stěhoval do VfB Stuttgart. Ve Stuttgartu se probojoval do základní sestavy, ale ani on nezabránil sestupu do +more_německá_fotbalová_Bundesliga'>2. Bundesligy. V březnu 2017 mu byla s klubem rozvázána smlouva kvůli neprofesionálnímu chování. Vyrazil si s přáteli do baru a po potyčce utrpěl řeznou ránu na hlavě.

Prošel mládežnickými reprezentacemi Německa, má tak na kontě několik zápasů. V seniorské reprezentaci se poprvé objevil 13. +more května 2010 v přátelském zápase s Maltou. Trenér Joachim Löw jej poslal do hry v 57. minutě za Toniho Kroose. Na podzim 2010 jej trenér Löw nominoval do 23členného kádru pro kvalifikaci na Mistrovství Evropy 2012. Do kvalifikačních zápasů s Tureckem a Kazachstánem ale nakonec nezasáhl. Objevil se však 17. listopadu 2010 v přátelském zápase se Švédskem, které skončilo bezbrankovou remízou. Großkreutz hrál od začátku zápasu a v 78. minutě byl vystřídán týmovým kolegou Mariem Götzem.

Zasáhl i do dalšího přátelského zápasu s Itálií 9. února 2011. +more Na hřiště se dostal v 75. minutě, když vystřídal autora do té doby jediné branky zápasu, Miroslava Kloseho. Zápas nakonec skončil remízou 1-1, když v 81. minutě vyrovnal Ital Giuseppe Rossi.

Mistrovství světa 2014

Trenér Joachim Löw jej vzal na Mistrovství světa 2014 v Brazílii. Němci postoupili ze základní skupiny G se 7 body z prvního místa po výhře 4:0 s Portugalskem, remíze 2:2 s Ghanou a výhrou 1:0 s USA. +more S týmem získal zlaté medaile, ačkoli neodehrál na šampionátu ani minutu.

Rodina

Jeho bratranec Marcel Großkreutz je také fotbalista a člen kádru rezervy Borussie Dortmund.

[url=http://www. kevin-grosskreutz. +morede/]Oficiální stránky[/url] * Profil na [url=http://www. transfermarkt. de/de/kevin-grosskreutz/profil/spieler_44521. html]Transfermarkt. de[/url] * Profil na [url=http://www. fussballdaten. de/spieler/grosskreutzkevin/2012/]Fussballdaten. de[/url] * [url=http://eu-football. info/_player. php. id=26626]Profil hráče - reprezentační statistiky v A-mužstvu[/url], eu-football. info * [url=http://www. national-football-teams. com/player/38219/Kevin_Grosskreutz. html]Profil hráče[/url] na National Football Teams. com.

Kategorie:Němečtí fotbalisté Kategorie:Němečtí fotbaloví reprezentanti Kategorie:Narození v roce 1988 Kategorie:Fotbalisté Galatasaraye Istanbul Kategorie:Fotbalisté VfB Stuttgart Kategorie:Fotbalisté Borussie Dortmund Kategorie:Fotbalisté Rot Weiss Ahlen Kategorie:Muži Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Mistři světa ve fotbale Kategorie:Narození 19. +more července Kategorie:Narození v Dortmundu Kategorie:Hráči Mistrovství světa ve fotbale 2014.