Leonardo Bittencourt (* 19. prosince 1993, Lipsko, Německo) je německý fotbalový záložník brazilského původu, který působí v německém klubu 1. FC Köln.

...

Narodil se v Lipsku, fotbalovou kariéru zahájil v klubu FC Energie Cottbus. 1. +more prosince 2011 bylo oznámeno, že podepsal čtyřletou smlouvu s Borussií Dortmund platnou od 1. července 2012.

Borussia Dortmund

V německé Bundeslize debutoval 20. října 2012 v domácím utkání s FC Schalke 04 (prohra 1:2). +more Dostal se na hřiště v 55. minutě. 16. března 2013 vstřelil svůj první gól v Bundeslize během zápasu s SC Freiburg (v 78. minutě - dvě minuty od svého příchodu na hřiště), kterým uzavíral skóre na konečných 5:1 pro Dortmund. Na branku mu přihrával polský fotbalový legionář Robert Lewandowski. V Dortmundu však pod trenérem Jürgenem Kloppem nedostával mnoho příležitostí, ten upřednostňoval se středu pole dvojici Marco Reus a Mario Götze.

Hannover 96

V červnu 2013 přestoupil do Hannoveru 96.

1. FC Köln

V červenci 2015 se dohodl na přestupu do jiného německého bundesligového klubu 1. FC Köln.

Bittencourt působil v mládežnických výběrech Německa v kategoriích od 18 let. Trenér Horst Hrubesch jej nominoval na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2015 konané v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti.

[url=http://www. fussballdaten. +morede/spieler/bittencourtleonardo/2013/]Profil hráče[/url] na fussballdaten. de * [url=http://www. transfermarkt. de/de/leonardo-bittencourt/profil/spieler_93844. html]Profil hráče[/url] na transfermarkt. de.

Kategorie:Němečtí fotbalisté Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbalisté Energie Cottbus Kategorie:Fotbalisté Borussie Dortmund Kategorie:Fotbalisté Hannoveru 96 Kategorie:Narození v roce 1993 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Fotbalisté 1. +more FC Köln Kategorie:Narození 19. prosince Kategorie:Narození v Lipsku.