Marcel Gecov

8
4
2

Marcel Gecov (* 1. ledna 1988, Praha) je bývalý český fotbalový záložník či obránce. Mimo Česko působil na klubové úrovni v Anglii, Belgii, Rumunsku a Polsku. Na kontě má jeden start v dresu českého reprezentačního A-týmu (v roce 2011).

Nyní je podnikatelem, založil ateliér Delicode zabývající se architekturou a designem nábytku.

SK Slavia Praha

Svoji fotbalovou kariéru začal ve Slavii, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Před ročníkem 2005/06 se propracoval do prvního mužstva. +more Za tým během svého působení neodehrál žádný ligový zápas.

SK Kladno (hostování)

Na jaře 2007 byl zapůjčen do Kladna na hostování, kde poprvé okusil nejvyšší soutěž. V klubu strávil i podzimní část sezony 2007/2008. +more Celkem za klub vsítil jednu branku v 17 střetnutích.

FC Slovan Liberec

V lednu 2008 přestoupil do Slovanu Liberec, kde podepsal 3,5roční kontrakt. V týmu se stal oporou. Dohromady odehrál 62 utkání, ve kterých vstřelil 2 góly.

Fulham FC

V létě 2011 se upsal anglickému Fulhamu, jenž si ho vyhlédl z českého výběru na ME hráčů do 21 let v Dánsku, na kterém patřil Gecov do základní sestavy týmu. Za Fulham odehrál Gecov jen 2 ligové zápasy, gól nevstřelil.

KAA Gent

23. července 2012 přestoupil za nespecifikovanou částku do belgického klubu KAA Gent. +more V týmu ale nedostával prostor a dohodl se na ukončení spolupráce. V 7 střetnutích síť nerozvlnil.

SK Slavia Praha (návrat)

28. prosince 2012 přestoupil do SK Slavia Praha. +more V mužstvu, do kterého se vrátil po pěti letech, podepsal 2,5letý kontrakt. Nastoupil v prvním zápase jarní části sezóny 2012/13 24. února 2013 proti domácí Sigmě Olomouc a ve své premiéře vstřelil hned v 8. minutě úvodní gól zápasu. Olomouc ale brzy výsledek otočila a zvítězila 2:1. 13. října 2014 byl přeřazen do konce podzimu do juniorky Slavie. V zimním přestupovém období ročníku 2014/15 klub oznámil, že s hráčem do prvního týmu nepočítá. V lednu 2015 se vedení týmu dohodlo s fotbalistou na předčasném konci smlouvy. Odehrál celkem 43 utkání a 3x rozvlnil síť.

FC Rapid București

Ještě v lednu 2015 odešel do rumunského týmu FC Rapid București, kde podepsal půlroční smlouvu a sešel se zde s krajany Tomášem Joslem, Pavlem Čmovšem a Milošem Buchtou. Při své premiéře v rumunské nejvyšší lize 22. +more února 2015 proti městskému rivalovi a vedoucímu týmu tabulky FC Steaua București se stal mužem utkání, vstřelil vítězný gól (výhra 1:0). Po skončení ročníku 2014/15 klub sestoupil do 2. ligy. Celkem za tým nastoupil k 17 zápasům, ve kterých vstřelil 3 góly.

Śląsk Wrocław

Před ročníkem 2015/16 měl nabídku od tehdejšího bulharského mistra PFK Ludogorec Razgrad, ale nakonec se dohodl na dvouletém kontraktu s polským týmem Śląsk Wrocław. S týmem bojoval v sezoně 2015/16 o záchranu, která se zdařila. +more Po roce v mužstvu předčasně skončil. Za tým odehrál celkem 23 utkání, ve kterých se gólově neprosadil.

Mládežnické výběry

Marcel Gecov nastupoval za různé mládežnické výběry České republiky. Bilance: * reprezentace do 17 let: 2 utkání (1 výhra, 1 prohra), 0 vstřelených gólů * reprezentace do 18 let: 5 utkání (2 výhry, 1 remíza, 2 prohry), 0 vstřelených gólů * reprezentace do 19 let: 21 utkání (9 výher, 4 remízy, 8 proher), 0 vstřelených gólů * reprezentace do 20 let: 9 utkání (2 výhry, 5 remíz, 2 prohry), 0 vstřelených gólů * reprezentace do 21 let: 18 utkání (12 výher, 2 remízy, 4 prohry), 1 vstřelený gól

Byl součástí mládežnického reprezentačního týmu ČR do 20 let, který na Mistrovství světa hráčů do 20 let 2007 konaném v Kanadě získal stříbrné medaile, když ve finále podlehl Argentině 1:2.

Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2011

V těžké základní skupině B Mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2011 konaném v Dánsku se česká reprezentace střetla postupně s celky Ukrajiny (výhra 2:1), Španělska (prohra 0:2) a Anglie (výhra 2:1), do semifinále postupovaly první dva týmy ze skupin. Marcel Gecov patřil na turnaji do základní sestavy trenéra Jakuba Dovalila, v základní skupině odehrál plný počet minut.

Semifinále 22. června proti Švýcarsku ČR prohrála po prodloužení 0:1 a stejným výsledkem (avšak v normální hrací době) podlehla 25. +more června v souboji o 3. místo Bělorusku. Gecov nastoupil v obou zápasech v základní sestavě a hrál vždy do konce utkání.

A-mužstvo

10. srpna 2011 jej trenér reprezentačního A-mužstva Michal Bílek nasadil k přátelskému utkání v Oslu proti domácímu Norsku, které ČR prohrála 0:3. +more Gecov odehrál první poločas. Byl to jeho jediný start v českém národním týmu.

Reprezentační góly a zápasy

Góly Marcela Gecova v české reprezentaci do 21 let

DatumStadionSoupeřSkóre (min. )VýsledekSoutěžGól
14. +more 9. 2009Chance Arena, Jablonec nad NisouSeverní Irsko1:0 (72. )2:0kvalifikace na ME „21“ 2011padl ze hry