Martin Fillo (* 7. února 1986, Planá, Československo) je český fotbalový záložník, od července 2021 hráč klubu FC Fastav Zlín. Mimo Česko působil na klubové úrovni v Norsku a Anglii.

Začínal v Sokole Košutka, kde byl od svých pěti let. Od osmi let pak hrál v klubu SK Plzeň 1894, ale už od svých deseti let působil v klubu FC Viktoria Plzeň.

FC Viktoria Plzeň

V lize debutoval v osmnácti letech na jaře 2004 pod trenérem Františkem Ciprem. V lednu 2005 ho zkoušela AC Sparta Praha. +more Uspěl, ale protože neměl jistotu, že bude pravidelně hrát, zůstal raději ve Viktorii Plzeň. Celkem za první mužstvo odehrál 105 střetnutí, ve kterých vstřelil 25 branek.

Viking Stavanger

V lednu 2008 odešel do norského klubu Viking Stavanger, kde strávil dvě sezóny. Během nich odehrál celkem 65 střetnutí, v nichž vsítil 14 gólů.

FC Viktoria Plzeň (návrat)

V roce 2011 se vrátil zpět do Plzně, kde podepsal tří a půlletý kontrakt. 22. +more července 2011 nastoupil k zápasu o český Superpohár, který Plzeň na domácím stadionu vyhrála nad Mladou Boleslaví až na pokutové kopy 4:2 (po 90 minutách byl stav 1:1, prodloužení se v tomto utkání nehraje). Ačkoli neproměnil v penaltovém rozstřelu pokutový kop, mohl slavit vítězství svého týmu. V Plzni se na hřiště se dostával jen sporadicky. V zimě 2012 se vrátil zpět do Plzně, kde se pokusil poprat o místo v sestavě. Nenastupoval pravidelně, ale v sezóně 2012/13 Gambrinus ligy získal s Plzní ligový titul. 14. února 2013 v jarní vyřazovací části Evropské ligy 2012/13 nastoupil v 85. minutě šestnáctifinále proti domácímu italskému mužstvu SSC Neapol a byl autorem gólové přihrávky na útočníka Stanislava Tecla, který ji proměnil. Plzeň zvítězila v Neapoli 3:0. Hrál i o týden později v domácí odvetě, kterou Plzeň opanovala poměrem 2:0 a postoupila do osmifinále. Do zápasu nastoupil v průběhu druhého poločasu. V osmifinále zasáhl do domácího utkání proti tureckému celku Fenerbahçe Istanbul, Plzeň poprvé v tomto ročníku Evropské ligy prohrála doma (0:1). Střídal i 14. března v odvetě v Istanbulu, Viktoria remizovala 1:1 a vypadla z Evropské ligy. Celkem za klub odehrál 33 zápasů, ve kterých se gólově neprosadil.

FK Mladá Boleslav (hostování)

V lednu 2012 odešel na půlroční hostování za Václava Procházku do FK Mladá Boleslav. Dohromady 2x ve 13 utkáních rozvlnil síť.

FK Mladá Boleslav (druhé hostování)

V květnu 2012 se vrátil z hostování zpět do Plzně, ale vzhledem k nabitému kádru mistrovského klubu se do Mladé Boleslavi vrátil hostovat 21. září. +more Hostování platilo do 31. prosince 2012. Do základní sestavy se nepropracoval, nastupoval většinou jen v závěrech zápasů a odehrál pouze 8 utkání, ve kterých branku nevstřelil.

Brentford FC (hostování)

V červenci 2013 zamířil na roční hostování do třetiligového anglického klubu Brentford FC. Během roku nastoupil k 7 střetnutím, ve kterých se gólově neprosadil. +more S týmem v sezoně 2013/14 postoupil do druhé nejvyšší soutěže.

1. FK Příbram (hostování)

Před ročníkem 2014/15 odešel na hostování do 1. +more FK Příbram. V klubu strávil jednu sezonu. Během této doby odehrál 24 ligových utkání, v nichž vsítil dva góly.

FK Teplice

V létě 2015 Plzeň po skončení smlouvy definitivně opustil a zamířil do FK Teplice, kde podepsal smlouvu na tři roky. V Teplicích měl raketový start, během 8 kol nasázel 6 branek. +more Vypracoval se zde mezi nejlépe hodnocené hráče ligy.

FC Baník Ostrava

V prosinci 2017 přestoupil do FC Baník Ostrava poté, co FK Teplice nevyšly vstříc jeho finančním požadavkům. Za 3,5 let odehrál 107 ligových zápasů a 8 v MOL Cupu.

FC Fastav Zlín

Od července 2021 hraje za FC Fastav Zlín.

Reprezentační kariéra

S českou reprezentací do 21 let se zúčastnil Mistrovství Evropy v roce 2007, kde ČR skončila po zápasech s Anglií (0:0), Srbskem (prohra 0:1) a Itálií (prohra 1:3) se ziskem 1 bodu na poslední čtvrté příčce základní skupiny B.