2

Gnaly Albert Maxwel Cornet (* 27. září 1996 Bregbo) je profesionální fotbalista z Pobřeží slonoviny, který hraje na pozici křídelníka či krajního obránce za anglický klub West Ham United FC a za národní tým Pobřeží slonoviny.

...

Metz

Cornet je odchovanec FC Metz, do jejíž akademie nastoupil v roce 2004 ve věku 8 let. V A-týmu debutoval 31. +more srpna 2012, když odehrál posledních 5 minut ligového utkání proti US Quevilly-Rouen. Svoji první branku vstřelil 30. listopadu, a to do sítě Paris FC při výhře 3:0. Ve své premiérové sezóně odehrál celkově 9 ligových utkání a pomohl klubu k postupu do Ligue 2. V druhé nejvyšší soutěži debutoval 2. srpna 2013 v utkání proti Stade Lavallois. V ročníku 2013/14 nastoupil do 14 utkání, zpravidla nastupoval na posledních pár minut utkání z lavičky náhradníků. Střelecky se v Ligue 2 neprosadil.

Lyon

Dne 16. ledna 2015 přestoupil Cornet do prvoligového klubu Olympique Lyon za částku okolo 3 miliónů euro. +more V Ligue 1 debutoval proti svému bývalému klubu, proti Métám, a to dne 25. ledna 2015. Ve 34. minutě vystřídal zraněného Alexandra Lacazetta a svým výkonem přispěl k domácí výhře 2:0. V evropských pohárech Cornet debutoval 20. října, a to když odehrál posledních 7 minut utkání základní skupiny Ligy mistrů proti ruskému Zenitu Petrohrad. Svůj první gól za Lyon vstřelil o tři dny později, když v 89. minutě ligového utkání proti Toulouse dal na konečných 3:0. V Lize mistrů svoji první branku vstřelil 9. prosince, a to do sítě Valencie při výhře 2:0.

Dne 7. května 2017, v 36. +more kole sezóny Ligue 1, vystřídal v 62. minutě Lacazetta a dvěma góly přispěl k výhře 3:2 nad Nantes. V průběhu let 2016 až 2019 musel bojovat o místo v základní sestavě bojovat s Nabilem Fekirem, Mathieu Valbuenou, Rachidem Ghezzalem a Memphisem Depayem.

V lednu 2020 se Cornet přesunul na pozici levého obránce, a to nejen kvůli zranění Youssoufa Koného a Fernanda Marçala, ale také z důvodu obrovské konkurence na křídlech Lyonu přes kterou se nedokázal prosadit do základní sestavy. Po dobrých výkonech se stal pro zbytek sezóny levým obráncem číslo jedna. +more 15. srpna 2020 Cornet vstřelil gól do sítě Manchesteru City ve čtvrtfinále Ligy mistrů, které Lyon vyhrál 3:1 a postoupil do semifinále soutěže.

Burnley

Dne 29. srpna 2021 přestoupil Cornet do anglického prvoligového Burnley za částku ve výší 15 milionů euro. +more V klubu podepsal pětiletou smlouvu. 18. září debutoval v klubu, když po hodině hry proti Arsenalu vystřídal Jóhanna Berga Guðmundssona. Cornet vstřelil svůj první gól v Premier League hned v následujícím zápase, 25. září přispěl k remíze 2:2 proti Leicesteru City. 23. října vstřelil obě branky svého týmu při další remíze 2:2, tentokráte proti Southamptonu a svou střeleckou formu potvrdil i v následujícím utkání, k výhře 3:1 nad Brentfordem přispěl další vstřelenou brankou.

Cornet se narodil v Pobřeží slonoviny a v mladém věku emigroval s rodiči do Francie. Byl francouzským mládežnickým reprezentantem, ale 5. +more dubna 2017 oznámil, že na bude reprezentovat Pobřeží slonoviny na seniorské úrovni. Svůj debut v reprezentaci Pobřeží slonoviny si odbyl 4. června téhož roku, a to při prohře 5:0 proti Nizozemsku v přátelském utkání. Svůj první reprezentační gól vstřelil do sítě Gabonu 5. září 2017 v rámci kvalifikace na Mistrovství světa 2018.