Miloš Krasić ( * 1. listopadu 1984, Titova Mitrovica, SFR Jugoslávie) je bývalý srbský fotbalový záložník.

Jako pravý křídelní záložník je ceněn pro svou rychlost a schopnost obejít protihráče. Býval přirovnáván k bývalému českému záložníkovi Pavlu Nedvědovi. +more Za rok 2009 získal v Srbsku ocenění Fotbalista roku.

...
...

Fotbalovou dráhu zahájil Krasić v klubu FK Rudar, kde si ho všimli lidé z FK Vojvodina Novi Sad, kam ve svých 14 letech odešel. Zde strávil následující 4½ sezóny, během nichž fotbalově rostl a stal se kapitánem mužstva.

V létě 2004 odešel do zahraničí, do ruského klubu CSKA Moskva, s nímž získal nemálo trofejí včetně dvou ligových titulů. 21. +more srpna 2010 přestoupil do italského velkoklubu Juventus Turín, kde dostal dres s číslem 27. S Juventusem vyhrál italskou nejvyšší ligu v sezóně 2011/12.

Fenerbahçe Istanbul

Fenerbahçe během jeho působení v CSKA Moskva v roce 2007 3. +more srpna 2012 přestoupil za 7 milionů do tureckého klubu Fenerbahçe Istanbul, kde podepsal 4letý kontrakt.

V základní skupině C Evropské ligy 2012/13 pomohl k obsazení prvního místa a zisku 13 bodů, i když většinou jen střídal. V šestnáctifinále vyřadilo Fenerbahçe běloruský klub FK BATE Borisov po výsledku 0:0 venku a 1:0 doma (tento zápas v Turecku se však hrál bez diváků), Krasić nezasáhl ani do jednoho zápasu. +more Nastoupil na několik závěrečných minut v prvním zápase semifinále Evropské ligy proti hostující Benfice Lisabon, Fenerbahçe soupeře zdolalo poměrem 1:0.

SC Bastia (hostování)

V létě 2013 odešel na roční hostování do francouzského celku SC Bastia.

Lechia Gdańsk

V srpnu 2015 se stal hráčem polského klubu Lechia Gdańsk.

Reprezentační kariéra

Mládežnické reprezentace

Miloš Krasić nastupoval za reprezentaci Srbska a Černé Hory do 21 let, s níž se zúčastnil dvou evropských šampionátů v této věkové kategorii. Jedním z nich bylo Mistrovství Evropy hráčů do 21 let konané v Portugalsku, kde Srbsko podlehlo 1. +more června v semifinále Ukrajině 4:5 v penaltovém rozstřelu (zápas skončil 0:0 po prodloužení). Miloš odehrál na turnaji všechny 4 zápasy. Mimo semifinále šlo o duely v základní skupině A - postupně 23. května porážka 0:1 s Německem, 25. května výhra 2:0 nad Portugalskem a 28. května prohra 0:2 s Francií.

Se srbskočernohorským olympijským výběrem do 23 let hrál na Letních olympijských hrách 2004 v Řecku, kde Srbsko a Černá Hora obsadilo poslední čtvrté místo v základní skupině C bez zisku jediného bodu.

A-mužstvo

V letech 2006-2011 působil v seniorské reprezentaci Srbska. Debutoval 15. +more listopadu 2006 v přátelském utkání v Bělehradu proti týmu Norska (remíza 1:1).

První gól vstřelil 11. října 2008 v kvalifikačním utkání na Mistrovství světa 2010 v Bělehradě hostující Litvě. +more Krasić ve 34. minutě zvyšoval na průběžných 2:0 pro domácí, střetnutí skončilo vítězstvím Srbska 3:0. Hned v dalším zápase 15. října skóroval znovu, tentokrát ve Vídni proti domácímu Rakousku, když ve 14. minutě otevíral skóre kvalifikačního utkání, které Srbsko vyhrálo 3:1.

Kvalifikace byla pro mladý balkánský stát úspěšná, Srbsko obsadilo v základní skupině s 22 body 1. místo o jeden bod před druhou Francií, která se musela zúčastnit baráže.

Mistrovství světa 2010

Miloš Krasić se poté zúčastnil i samotného světového šampionátu 2010 v Jihoafrické republice. V základní skupině D se Srbsko střetlo postupně s Ghanou, Německem a Austrálií. +more V prvním zápase 13. června 2010 prohrálo s Ghanou 0:1, Krasić odehrál kompletní zápas v základní sestavě. 18. června porazil balkánský celek překvapivě favorizované Německo 1:0, i tentokrát absolvoval Krasić celé střetnutí. Ve svém posledním vystoupení na šampionátu 23. června podlehlo Srbsko Austrálii 1:2 a s turnajem se rozloučilo ziskem 3 bodů a obsazením posledního čtvrtého místa ve skupině. Krasić hrál do 62. minuty, poté byl střídán.

Reprezentační góly

;Góly Miloše Krasiće za A-mužstvo Srbska:

111. 10. +more 2008Stadion Crvena Zvezda, Bělehrad, SrbskoLitva2:0 (34. )3:0kvalifikace na MS 2010
215. 10. 2008Ernst-Happel-Stadion, Vídeň, RakouskoRakousko0:1 (14. )1:3kvalifikace na MS 2010
35. 6. 2010Stadion Partizana, Bělehrad, SrbskoKamerun1:1 (16. )4:3přátelský zápas
.

Odkazy

Poznámky

[url=http://www. 90minut. +morepl/kariera. php. id=9717]Profil hráče[/url] na 90minut. pl * [url=http://www. national-football-teams. com/v2/player. php. id=15909]Profil hráče[/url] na National-football-teams. com * [url=http://eu-football. info/_player. php. id=11270]Profil hráče - reprezentační statistiky[/url], eu-football. info.

Kategorie:Kosovští Srbové Kategorie:Narození v roce 1984 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Srbští fotbalisté Kategorie:Fotbalisté FK Vojvodina Novi Sad Kategorie:Fotbalisté CSKA Moskva Kategorie:Fotbalisté Juventusu Turín Kategorie:Fotbalisté Fenerbahçe Kategorie:Fotbalisté SC Bastia Kategorie:Vítězové Poháru UEFA Kategorie:Fotbalisté Lechie Gdańsk Kategorie:Narození 1. +more listopadu Kategorie:Narození v Mitrovici Kategorie:Srbští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Hráči Mistrovství světa ve fotbale 2010.