Monte-Carlo Rolex Masters 2017

8
4
2

Monte-Carlo Rolex Masters 2017 byl profesionální tenisový turnaj mužů, hraný jako součást okruhu ATP World Tour, v areálu Monte Carlo Country Clubu na otevřených antukových dvorcích. Probíhal mezi 16. až 21. dubnem 2017 ve francouzském příhraničním městě Roquebrune-Cap-Martin u Monte Carla jako sto jedenáctý ročník turnaje.

Turnaj se po grandslamu a Turnaji mistrů řadil do třetí nejvyšší kategorie okruhu ATP World Tour Masters 1000. Jeho dotace činila 4 301 125 eur. +more Podeváté se oficiálním generálním sponzorem stala švýcarská hodinářská společnost Rolex, jejíž název byl součástí pojmenování.

V rámci kategorie Masters 1000 se nejednalo o událost s povinným startem hráčů. Zvláštní pravidla tak upravovala přidělování bodů i počet hráčů. +more Z hlediska startujících do soutěže dvouhry a čtyřhry nastoupil počet tenistů obvyklý pro nižší kategorii ATP World Tour 500, zatímco body byly přidělovány podle rozpisu kategorie Masters 1000.

Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal první tenista světa Andy Murray ze Spojeného království. Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 60. +more ruský hráč žebříčku Daniil Medveděv.

Jubilejní sedmdesátou trofej na okruhu ATP tour vybojoval Španěl Rafael Nadal. Jako první tenista otevřené éry vyhrál jediný turnaj podesáté a rekordní se stal i padesátý titul z antuky, jímž se stal prvním mužem v historii s tímto počtem triumfů. +more Premiérovou společnou turnajovou výhru ze čtyřhry získal indicko-uruguayský pár Rohan Bopanna a Pablo Cuevas.

Rozdělení bodů a finančních odměn

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"|dvouhra100060036018090451025160
čtyřhra0N/AN/AN/A

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"|dvouhra820 035 €402 080 €202 365 €102 900 €53 435 €28 170 €15 210 €N/A3 505 €1 785 €