Monte-Carlo Rolex Masters 2018

8
4
2

Monte-Carlo Rolex Masters 2018 byl profesionální tenisový turnaj mužů, hraný jako součást okruhu ATP World Tour, v areálu Monte Carlo Country Clubu na otevřených antukových dvorcích. Probíhal mezi 15. až 22. dubnem 2018 ve francouzském příhraničním městě Roquebrune-Cap-Martin u Monte Carla jako sto dvanáctý ročník turnaje.

Turnaj se po grandslamu a Turnaji mistrů řadil do třetí nejvyšší kategorie okruhu ATP World Tour Masters 1000. Jeho dotace činila 5 238 735 eur. +more Podesáté se oficiálním generálním sponzorem stala švýcarská hodinářská společnost Rolex, jejíž název byl součástí oficiálního pojmenování.

V rámci kategorie Masters 1000 se nejednalo o událost s povinným startem hráčů. Zvláštní pravidla tak upravovala přidělování bodů i počet hráčů. +more Z hlediska startujících do soutěže dvouhry a čtyřhry nastoupil počet tenistů obvyklý pro nižší kategorii ATP World Tour 500, zatímco body byly přiděleny podle rozpisu kategorie Masters 1000.

Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal první tenista světa, obhájce titulu a desetinásobný vítěz Rafael Nadal ze Španělska. Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil argentinský 61. +more hráč žebříčku Guido Pella.

Sedmdesátý šestý singlový titul z okruhu ATP Tour si odvezl 31letý Rafael Nadal, který vyhrál jako první tenista v otevřené éře stejný turnaj jedenáctkrát a navýšil rekordní počet antukových titulů na padesát čtyři. Rovněž se třicátou první trofejí ze série Masters osamostatnil na čele hodnocení této kategorie. +more Trofejí si zajistil setrvání na postu světové jedničky. Rekordní sto šestnáctý společný deblový titul na okruhu ATP Tour získal bratrský pár 39letých Američanů Boba a Mika Bryanových, kteří vyhráli Monte-Carlo Masters pošesté. Oba také navýšili 38. deblovým titulem rekord v sérii Masters.

...
...

Rozdělení bodů a finančních odměn

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"|dvouhra100060036018090451025160
čtyřhra0N/AN/AN/A

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"|dvouhra935 385 €458 640 €230 830 €117 375 €60 945 €32 135 €17 350 €3 505 €1 785 €
čtyřhra289 670 €141 820 €71 130 €36 510 €18 870 €9 960 €N/AN/AN/A

Dvouhra mužů

Rafael Nadal získal rekordní 11. +more titul Novak Djoković na tréninkuPoražený finalista Kei Nišikori

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Félix Auger-Aliassime * Lucas Catarina * Thanasi Kokkinakis * Gilles Simon

Následující hráči se do hlavní soutěže probojovali z kvalifikace: * Andreas Seppi * Marco Cecchinato * Dušan Lajović * Stefanos Tsitsipas * Pierre-Hugues Herbert * Ilja Ivaška * Jérémy Chardy

Následující hráči postoupili z kvalifikace jako tzv. šťastní poražení: * Florian Mayer * Mirza Bašić * Guillermo García-López

;před zahájením turnajem * Pablo Carreño Busta → nahradil jej Guillermo García-López * Alexandr Dolgopolov → nahradil jej Mirza Bašić * David Ferrer → nahradil jej Guido Pella * Filip Krajinović → nahradil jej Florian Mayer * Leonardo Mayer → nahradil jej Márton Fucsovics * Gaël Monfils → nahradil jej Julien Benneteau * Jo-Wilfried Tsonga → nahradil jej Tennys Sandgren

Łukasz KubotMarcelo Melo2. 1. +more
Henri KontinenJohn Peers9. 2.
Oliver MarachMate Pavić9. 3.
Bob BryanMike Bryan14. 4.
Pierre-Hugues HerbertNicolas Mahut22. 5.
Jean-Julien RojerHoria Tecău23. 6.
Jamie MurrayBruno Soares29. 7.
Ivan DodigRajeev Ram37. 8.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Romain Arneodo / Hugo Nys * Simone Bolelli / Fabio Fognini

Následující pár postoupil z pozice náhradníka: * Damir Džumhur / Ajsám Kúreší