Mutua Madrileña Madrid Open 2010 – muži

8
4
2

Tenisový turnaj na okruhu ATP Mutua Madrileña Madrid Open 2010 se konal ve dnech 7. - 16. května v Madridu, hlavním městě Španělska venku na antukových dvorcích. Turnaj byl zařazen do kategorie ATP Masters 1000 a odměny činily 2 835 000 EUR.

Vítěz dvouhry Rafael Nadal porazil ve finále obhájce titulu Rogera Federera, čímž získal rekordní 18. titul z kategorie Masters, nejvíce ze všech tenistů historie. +more Druhý Andre Agassi jich nasbíral sedmnáct. Jako první tenista také vyhrál tři za sebou jdoucí antukové turnaje této kategorie v Monte-Carlu, Římě a Madridu. Na těchto turnajích ztratil celkově jen dva sety. Tyto výsledky mu k 17. květnu 2010 zajistily návrat na druhé místo žebříčku ATP.

Dvouhra

Nasazení hráčů

V závorce je kolo, ve kterém hráč vypadl. Prvních osm nasazených hráčů mělo v 1. +more kole volný los.

% | # Roger Federer (finále) # 'Rafael Nadal (vítěz)' # Andy Murray (čtvrtfinále) # Robin Söderling (2. kolo) # Andy Roddick (odstoupil pro nemoc) # Fernando Verdasco (3. kolo) # Jo-Wilfried Tsonga (2. kolo, odstoupil) # Marin Čilić (3. kolo)% | David Ferrer (semifinále) Michail Južnyj (druhé kolo) Tomáš Berdych (odstoupil pro zranění) Gaël Monfils (čtvrtfinále) John Isner (3. kolo) Sam Querrey (první kolo) Stanislas Wawrinka (3. kolo) Thomaz Bellucci (druhé kolo)

Čtyřhra

Všechny nasazené páry měly v 1. kole volný los. +more V závorce je kolo, ve kterém hráči vypadli.

% | # Daniel Nestor / Nenad Zimonjić (finále) # 'Bob Bryan / Mike Bryan (vítězové) # Lukáš Dlouhý / Leander Paes (semifinále) # Wesley Moodie / Dick Norman (2. kolo)% | Simon Aspelin / Paul Hanley (2. kolo) Łukasz Kubot / Oliver Marach (čtvrtfinále) František Čermák / Michal Mertiňák (2. kolo) Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski (čtvrtfinále)
.

-Vítězové1000
-Finalisté600
-2. kolo90
-1. +more kolo0
.

Kategorie:ATP World Tour 2010 Kategorie:Madrid Open Kategorie:Tenis ve Španělsku v roce 2010