Nordea Open 2021

8
4
2

Nordea Open 2021 byl tenisový turnaj, který se konal na otevřených dvorcích v Bastadu ve Švédsku. Byl to 31. ročník turnaje a patřil do kategorie ATPTour250. Konal se mezi 12. a 18. červencem 2021. Vítězem dvouhry se stal Jiří Veselý, který ve finále porazil Španěla Albert Ramos-Viñolase. Ve čtyřhře zvítězil pár Tomislav Brkić a Nikola Čačić, kteří ve finále porazili švédsko-dánskou dvojici Andre Goransson / Frederik Nielsen.

Nordea Open 2021 byl společný tenisový turnaj mužského okruhu ATP Tour a ženského okruhu WTA 125K, hraný na otevřených antukových dvorcích s centrálním kurtem Båstad Tennis Stadium pro pět tisíc diváků. Konal se mezi 5. až 18. červencem 2021 ve švédském Båstadu jako 73. ročník mužského a 11. ročník ženského turnaje. V roce 2020 se nekonal pro přerušení sezóny kvůli pandemii covidu-19. Událost poprvé nesla název severské bankovní skupiny Nordea se sídlem v Helsinkách, která se v říjnu 2019 stala generálním partnerem.

Mužská polovina dotovaná 481 270 eury se řadila do kategorie ATP Tour 250. Ženská část disponovala rozpočtem 115 000 dolarů a byla součástí série WTA 125K.

Nejvýše nasazenými hráči v singlových soutěžích se stali čtrnáctý hráč žebříčku Casper Ruud z Norska a švédská světová šedesátka Rebecca Petersonová. Jako poslední přímí účastníci do dvouher nastoupili 108. +more tenista pořadí, Portugalec Pedro Sousa, a 344. žena klasifikace Zuzana Zlochová ze Slovenska.

Třetí singlový titul na okruhu ATP Tour vybojoval nasazený Nor Casper Ruud. Premiérovou kariérní trofej ze série WTA 125 si odvezla 29letá Španělka Nuria Párrizasová Díazová. +more Mužskou čtyřhru ovládli Nizozemci Sander Arends a David Pel, kteří na túře ATP získali první kariérní tituly. Ženský debl vyhrála švédsko-švýcardská dvojice Mirjam Björklundová a Leonie Küngová, pro něž to byly debutové triumfy na okruhu WTA 125.

Rozdělení bodů a finančních odměn

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"|dvouhra mužů25015090452001260

čtyřhra žen5 000 $2 500 $1 500 $1 250 $
částka ve čtyřhrách je uvedena na párčástka ve čtyřhrách je uvedena na párčástka ve čtyřhrách je uvedena na párčástka ve čtyřhrách je uvedena na párčástka ve čtyřhrách je uvedena na pár

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Holger Rune * Elias Ymer * Mikael Ymer

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Francisco Cerúndolo * Henri Laaksonen * Dennis Novak * Arthur Rinderknech

;před zahájením turnaje * Carlos Alcaraz → nahradil jej Taró Daniel * Alejandro Davidovich Fokina → nahradil jej Roberto Carballés Baena * Ilja Ivaška → nahradil jej Facundo Bagnis * Denis Shapovalov → nahradil jej Pedro Sousa * Stefano Travaglia → nahradil jej Salvatore Caruso * Jo-Wilfried Tsonga → nahradil jej Yannick Hanfmann v průběhu turnaje * Henri Laaksonen

Andrés MolteniAndrea Vavassori143. 1. +more
André GöranssonFrederik Nielsen162. 2.
Pablo CuevasFabrice Martin168. 3.
Nicholas MonroeAndrej Vasilevskij168. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Filip Bergevi / Markus Eriksson * Carl Söderlund / Elias Ymer

;před zahájením turnaje * Marco Cecchinato / Stefano Travaglia → nahradili je Roberto Carballés Baena / Marco Cecchinato * Rohan Bopanna / Divij Šaran → nahradili je Džívan Nedunčežijan / Purav Radža * Radu Albot / Ilja Ivaška → nahradili je Radu Albot / Denys Molčanov * Carlos Alcaraz / Marc López → nahradili je Andre Begemann / Albano Olivetti v průběhu turnaje * Roberto Carballés Baena / Marco Cecchinato