4
2

Čas: UTC | Datum: .

[[Portál:Sportovní aktuality srpen 2006'Září 2006'>>

28. +more září :Fotbal - Pohár UEFA ** Výsledky českých klubů v odvetách 1. kola: *** Mladá Boleslav - Olympique Marseille 4:2 (první utkání 0:1, postupuje Mladá Boleslav) *** Sparta Praha - Hearts 0:0 (první utkání 2:0, postupuje Sparta) *** Crvena zvezda Bělehrad - Slovan Liberec 1:2 (první utkání 0:2, postupuje Liberec) *** Tottenham - Slavia Praha 1:0 (první utkání 1:0, postupuje Tottenham) :Tenis - Davisův pohár ** Čeští tenisté se utkají v 1. kole nového ročníku Davisova poháru 9. až 11. února 2007 v domácím prostředí s letošními semifinalisty - týmem USA. Rozhodl tak dnešní los soutěže v Římě. 24. září : Silniční motocykly - Velká cena Japonska ** Český jezdec Lukáš Pešek dokončil závod kategorie 125 cm³ na 5. místě, první body získal i Karel Abraham, který dojel na 13. místě. Závod vyhrál finský jezdec Mika Kallio. V kategorii 250 cm³ český závodník Jakub Smrž závod nedokončil. Závod vyhrál domácí závodník Hiroši Aojama. V královské kategorii MotoGP zvítězil Loris Capirossi před Valentinem Rossim a Marcem Melandrim (všichni Itálie). :Tenis - baráž o účast ve světové skupině Davisova poháru ** Nizozemsko - Česko 1:4, čeští tenisté se po roce vracejí mezi 16 nejlepších zemí světové skupiny. *** Raemon Sluiter - Tomáš Berdych 3:6, 6:7 *** Robin Haase - Jan Hernych 6:4, 6:4 23. září :Basketbal - mistrovství světa žen ** Medailové zápasy: *** o třetí místo Brazílie - USA 59:99 *** finále Rusko - Austrálie 74:91 ** Konečné pořadí: 1. Austrálie, 2. Rusko, 3. USA, 4. Brazílie, 5. Francie, 6. Litva, 7. Česko, 8. Španělsko : Silniční motocykly - Velká cena Japonska ** O dvě místa si dnes oproti včerejší první kvalifikaci polepšil český jezdec Lukáš Pešek a odstartuje tak do nedělního závodu z šesté pozice. :Házená - Pohár EHF ** Házenkářky pražské Slavie porazili v odvetě prvního kola lucemburské šampionky HBC Bascharage 41:14 a po vítězství 29:17 v prvním zápase postoupily s přehledem do druhého kola. :Tenis - baráž o účast ve světové skupině Davisova poháru ** Nizozemsko - Česko průběžně 0:3 *** Peter Wessels, Rogier Wassen - Tomáš Berdych, Martin Damm 6:7 (4:7), 5:7, 7:6 (7:2), 6:7 (4:7) 22. září :Golf - Ryder Cup ** V irském Straffanu dnes začalo nejprestižnější americko-evropské klání, 36. ročník Ryder Cupu. Největšími hvězdou amerického týmu je patrně nejlepší hráč světa Tiger Woods, evropský výběr spoléhá hlavně na Colina Montgomerieho a José Maria Olazábala. :Rallye ** První etapu Kyperské rallye, 12. podniku mistrovství světa v rallye 2006, vyhrál finský jezdec Marcus Grönholm před obhájcem titulu Sébastienem Loebem z Francie. :Tenis - baráž o účast ve světové skupině Davisova poháru ** Nizozemsko - Česko průběžně 0:2 *** Raemon Sluiter - Jiří Novák 2:6, 6:7 (5:7), 6:4, 6:7 (13:15) *** Robin Haase - Tomáš Berdych 2:6, 4:6, 4:6 :Basketbal - mistrovství světa žen ** Po čtvrteční prohře s Francií (78:79 po prodloužení) a dnešním vítězství nad Španělskem (57:49) obsadily české basketbalistky konečné 7. místo. 21. září :Cyklistika - Mistrovství světa v silniční cyklistice ** Mistrem světa v časovce mužů se stal švýcarský závodník Fabian Cancellara, před Davidem Zabriskiem (USA) a Alexandrem Vinokurovem (Kazachstán), letošním vítězem španělské Vuelty. 20. září :Basketbal - mistrovství světa žen ** Především kvůli velmi slabému výkonu ve 2. čtvrtině (9:27) prohrály české basketbalistky ve čtvrtfinále s Brazílií 51:75 a z bojů o medaile jsou vyřazeny. :Cyklistika - Mistrovství světa v silniční cyklistice. ** Výborný start na mistrovství světa měly české reprezentantky Lada Kozlíková a Tereza Huříková. V úvodní časovce dojela Kozlíková, která byla na prvním mezičase nejrychlejší ze všech, na osmém a Huříková na dvanáctém místě. Z vítězství se radovala Kristin Armstrongová (USA), která porazila téměř o půl minuty obhájkyni zlata Karin Thürigovou (Švýcarsko), na třetím místě dojela Christine Thorburnová (USA). 19. září :Atletika ** Patrně naposledy ve své kariéře dnes závodil jeden z nejslavnějších oštěpařů všech dob, světový rekordman Jan Železný. Exhibiční závod v Mladé Boleslavi vyhrál výkonem 82,19 metru. :Formule 1 ** Na svém mimořádném jednání v Paříži rozhodla Světová rada motoristického sportu o udělení pokuty 5 miliónů dolarů pořadatelům Grand Prix Turecka 2006. Jako důvod uvádí to, že předání trofeje vítězi Mehmetem Alim Talatem, prezidentem Severokyperské turecké republiky, ohrozilo politickou neutrálnost Mezinárodní automobilové federace. 17. září :Basketbal - mistrovství světa žen ** Po včerejší výhře nad Čínou (79:73), si dnešním vítězstvím nad Ruskem (85:83) zajistily české basketbalistky účast ve čtvrtfinále mistrovství světa. :Cyklistika ** 61. ročník cyklistického závodu Praha - Karlovy Vary - Praha, který se jel po šestnáctileté odmlce, vyhrál chorvatský cyklista Matija Kvasina před českými závodníky Luborem Tesařem a Petrem Benčíkem. ** Vítězem etapového závodu Vuelta a España se stal kazašský cyklista Alexandr Vinokurov o 72 sekund před domácím Valverdem, třetí skončil další Kazach Kašečkin. :Tenis - Fed Cup ** Nejprestižnější ženskou týmovou soutěž vyhrály poprvé v historii tenistky Itálie, když porazily Belgičanky v jejich domácím prostředí 3:2 na zápasy. 16. září :Atletika ** Český reprezentant ve skoku do výšky Tomáš Janků zvítězil v závodě Světového poháru v Aténách, když jako jediný překonal laťku ve výšce 228 cm. 12. a 13. září :Fotbal - Liga mistrů ** Úvodními zápasy základních skupin začal nový ročník Ligy mistrů, letos bez účasti českých klubů. 10. září :Tenis - US Open ** Životního úspěchu dosáhl osmnáctiletý český tenista Dušan Lojda, když ve finále juniorské dvouhry porazil Kanaďana Petera Polanského 7:6 6:3. ** Finále čtyřhry žen: Věra Zvonarevová, Nathalie Dechyová - Dinara Safinová, Katarina Srebotniková 7:6 7:5. ** Finále dvouhry mužů: Roger Federer - Andy Roddick 6:2 4:6 7:5 6:1. Roger Federer vyhrál turnaj potřetí za sebou. :Formule 1 ** Vítězem Velké ceny Itálie na okruhu v Monze se stal Michael Schumacher na Ferrari před Räikkönenem na McLarenu a Polákem Kubicou na BMW. Vedoucí závodník a obhájce titulu Alonso závod nedokončil, jeho náskok na Schumachera se tak ztenčil na pouhé 2 body a Ferrari v pořadí týmů o 3 body předstihlo Renault. Schumacher, který dosáhl svého již 90. vítězství ve formuli 1, po závodě potvrdil, že po letošní sezóně ukončí svou závodní kariéru. 9. září :Tenis - US Open ** Finále dvouhry žen: Maria Šarapovová - Justine Heninová-Hardenneová 6:4 6:4. Šarapovová získala druhý grandslamový titul v kariéře. Heninová-Hardenneová hrála v roce 2006 finále všech čtyř grandslamů, což se naposledy povedlo v roce 1997 Martině Hingisové. ** Finále čtyřhry mužů: Martin Damm, Leander Paes - Jonas Björkman, Max Mirnyj 6:7 6:4 6:3. Český tenista Martin Damm získal svůj první grandslamový titul. ** Finále smíšené čtyřhry: Martina Navrátilová, Bob Bryan - Martin Damm, Květa Peschkeová 6:2 6:3. Svým 59. grandslamovým titulem zakončila Američanka českého původu Navrátilová úspěšnou kariéru. ** Semifinále dvouhry mužů: Federer - Davyděnko 6:1 7:5 6:4, Roddick - Južnyj 6:7 6:0 7:6 6:3 :Atletika ** Česká oštěpařka Barbora Špotáková zvítězila ve finále atletické Grand Prix ve Stuttgartu v novém českém rekordu 66,21 m. 8. září :Tenis - US Open ** Semifinále dvouhry žen: Jankovićová - Heninová-Hardenneová 6:4 4:6 0:6, Mauresmová - Šarapovová 0:6 6:4 0:6 :Fotbal ** Klub SK Slavia Praha oznámil, že v říjnu 2006 zahájí výstavbu nového stadionu na místě dřívějšího slávistického stadionu v Edenu. Nový stadion za necelou miliardu korun s kapacitou 21 tisíc diváků má být otevřen v březnu 2008. 6. září :Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 ** Zápasy skupiny D: Slovensko - Česko 0:3, San Marino - Německo 0:13 :Tenis - US Open ** Žádný český tenista nepostoupil ve dvouhře do čtvrtfinále US Open. Jiří Novák podlehl ve 4. kole ve třech setech světové dvojce Nadalovi a Tomáš Berdych rovněž ve třech setech Američanovi Blakeovi. Nicole Vaidišová skončila již ve 3.