4
2

Čas: UTC | Datum: .

[[Portál:Sportovní aktuality září 2006'Říjen 2006'>>
28. +more-29. října :Kulturistika * V ostravské ČEZ Aréně se uskutečnilo mistrovství světa v klasické a sportovní kulturistice. Čeští reprezentanti vybojovali šest cenných kovů a v celkovém hodnocení národů se umístili na druhém místě. 28. října :Cyklokros - 3. závod SP * Český cyklokrosař Radomír Šimůnek zvítězil ve třetím závodě Světového poháru, který se jel v Táboře. Na druhém místě dojel belgický závodník Bart Wellens, na třetím místě pak úřadující světový šampion Erwin Vervecken (také belgičan). 12. října :Cyklistika * Giro del Piemonte 176 km dlouhý jednorázový cyklistický závod z Asti do Alby, vyhrál Daniele Benatti časem 4h11:45, za ním dojeli Grégory Rast a Gene Bates oba ve stejném čase jako vítěz. 11. října :Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 * Skupina A: * Kazachstán - Finsko 0:2 (0:1) * Srbsko - Arménie 3:0 (0:0) * Belgie - Ázerbájdžán 3:0 (1:0) * Skupina B: * Ukrajina - Skotsko 2:0 (0:0) * Gruzie - Itálie 1:3 (1:1) * Francie - Faerské ostrovy 5:0 (2:0) * Skupina C: * Turecko - Moldavsko 5:0 (3:0) * Malta - Maďarsko 2:1 (1:1) * Bosna a Hercegovina - Řecko 0:4 (0:1) * Skupina D: * Irsko - Česko 1:1 (0:0) * Slovensko - Německo 1:4 (0:3) * Wales - Kypr 3:1 (2:0) * Skupina E: * Andorra - Makedonie 0:3 (0:3) * Rusko - Estonsko 2:0 (0:0) * Chorvatsko - Anglie 2:0 (0:0) * Skupina F: * Island - Švédsko 1:2 (1:1) * Lichtenštejnsko - Dánsko 0:4 (0:2) * Severní Irsko - Lotyšsko 1:0 (1:0) * Skupina G: * Bělorusko - Slovinsko 4:2 (1:2) * Lucembursko - Bulharsko 0:1 (0:1) * Nizozemsko - Albánie 2:1 (2:0) 10. října :Tenis * Tenisový turnaji v Moskvě zdárné zdolává i Benešová, která zdolala Italku Santangelovou 3:6, 6:3, 7:5. 9. října :Tenis * Na Tenisovém turnaji v Moskvě porazila Nicole Vaidišová domácí Anastasii Pavljučenkovou 6:3, 6:3. Postupuje i Jan Hernych, který vyřadil pátého nasazeného Filippa Volandriho 6:1, 6:4. * Tenisový turnaj ve Stockholmu dobře rozehrál Tomáš Berdych, který zdolal Němce Björne Phaua 6:3, 6:2. 8. října :A1 Grand Prix * Na Masarykově okruhu v Brně pokračoval druhým závodem seriál formulových vozů A1 Grand Prix. V obou závodech suverénně jezdil Alex Yoong z Malajsie. Tomáš Enge zajistil českému týmu 11 bodů za 5. místo ve sprintu a druhé v hlavním závodě a posunul tým Česka na celkově 5. místo v průběžném pořadí světového poháru národů. :Formule 1 * Vítězem Velké ceny Japonska se stal Fernando Alonso na Renaultu před Massou na Ferrari a Fisichellou na Renaultu. Michael Schumacher odstoupil 17 kol před koncem z 1. místa pro poruchu motoru. K obhajobě titulu Alonsovi stačí v posledním závodě, Velké ceně Brazílie, dojet na bodovaném místě, zatímco Schumacher potřebuje zvítězit při nulovém bodovém zisku Alonsa. 7. října :Šerm * Na Mistrovství světa v šermu v italském Turíně se rozdělovaly dvě sady medailí. Ženy bojovaly šavlí a nejlépe si vedl tým Francie, který ve finále zdolal Američanky, bronz si nakonec odvážejí reprezentantky Ruska. Muži měřili své schopnosti fleretem, zvítězil tým Francie před Německem a domácí Itálií. :Cyklistika * Silniční cyklistický závod Giro delľ Emilia se stal kořistí italských cyklistů. Zvítězil Davide Rebellin před svými krajany Danilo di Lucou a Giuseppe di Grandem. :Kvalifikace na Mistrovství Evropy ve fotbale 2008 * Zápasy skupiny D: Česko - San Marino 7:0, Wales - Slovensko 1:5, Kypr - Irsko 5:2 :Duatlon * Čeští duatlonisté získali medaile na mistrovství Evropy v italském Rimini. Filip Ospalý se stal mistrem Evropy (loni byl druhý), Vendula Frintová vybojovala bronz (loni zlato), bronzovou medaili získala také Radka Vodičková v kategorii do 23 let. 3. října :Fotbal - Pohár UEFA * Ve švýcarském Nyonu byly rozlosovány skupiny Poháru UEFA. České kluby čekají ve skupinách tito soupeři: ** Skupina C: Slovan Liberec bude hrát doma s FC Sevilla a AZ Alkmaar, venku s Grasshoppers Curych a SC Braga. ** Skupina F: Sparta Praha bude hrát doma s Ajaxem Amsterodam a Espaňolem Barcelona, venku s Austrií Vídeň a SV Zulte Waregem. ** Skupina G: FK Mladá Boleslav bude hrát doma s Paris St. Germain a Panathinaikosem Atény, venku s Rapidem Bukurešť a Hapoelem Tel Aviv. 2. října :Tenis * Tomáš Berdych prohrál ve finále turnaje v Bombaji s Rusem Tursunovem ve třech setech 3:6, 6:4, 6:7 a postoupil v žebříčku ATP na 12. místo, což je jeho zatím nejlepší umístění (v případě finálového vítězství by se dostal do první desítky). 1. října :A1 Grand Prix * V nizozemském Zandvoortu odstartoval druhý ročník Světového poháru národů v sérii označované jako A1 Grand Prix prvním závodním víkendem. V úvodním sprintu zvítězil tým Jihoafrické republiky před Mexikem a obhájci poháru Francii, náš Tomáš Kostka dovezl tým Česka na 17. pozici. Hlavní závod se nejlépe povedl Německu, které zvítězilo před USA a Austrálií, Tomáš Kostka nedojel. :Formule 1 * Vítězem Velké ceny Číny se stal Michael Schumacher na Ferrari, startující až z 6. místa, před Alonsem a Fisichellou (oba Renault). Dva závody před koncem sezóny se Schumacher ujal vedení v tabulce mistrovství před obhájcem titulu Alonsem, kdy při rovnosti bodů má o jedno vítězství více. 28. září :Fotbal - Pohár UEFA * Výsledky českých klubů v odvetách 1. kola: ** Mladá Boleslav - Olympique Marseille 4:2 (první utkání 0:1, postupuje Mladá Boleslav) ** Sparta Praha - Hearts 0:0 (první utkání 2:0, postupuje Sparta) ** Crvena zvezda Bělehrad - Slovan Liberec 1:2 (první utkání 0:2, postupuje Liberec) ** Tottenham - Slavia Praha 1:0 (první utkání 1:0, postupuje Tottenham) :Tenis - Davisův pohár * Čeští tenisté se utkají v 1. kole nového ročníku Davisova poháru 9. až 11. února 2007 v domácím prostředí s letošními semifinalisty - týmem USA. Rozhodl tak dnešní los soutěže v Římě.