Portál:Sportovní aktuality listopad 2006

4
2

Čas: UTC | Datum: .

[[Portál:Sportovní aktuality říjen 2006'Listopad 2006'>>

12. +more listopadu :Tenis ** Belgická tenistka Justine Heninová-Hardenneová poprvé v kariéře vyhrála Turnaj mistryň v Madridu, když ve finále porazila obhájkyni trofeje Francouzku Amélii Mauresmovou 6:4 6:3 a vystřídala ji na postu světové jedničky žebříčku WTA. Ve čtyřhře zvítězil americko-australský pár Raymondová, Stosurová nad zimbabwsko-australskou dvojicí Blacková, Stubbsová 3:6 6:3 6:3. :Box ** Vítězstvím nad Američanem Calvinem Brockem obhájil v New Yorku ukrajinský boxer Vladimir Kličko titul profesionálního mistra světa v těžké váze organizace IBF. :Lední hokej ** Čeští hokejisté obsadili 2. místo ve finském turnaji Karjala Cup, když o konečné vítězství přišli 116 sekund před koncem utkání s Ruskem, ve kterém prohráli 2:3 na samostatné nájezdy. Po druhém turnaji série Euro Hockey Tour jsou Rusové s velkým náskokem v čele, Češi na posledním 4. místě. :Rychlobruslení ** Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková v úvodu nové sezóny obsadila 3. místo v závodě na 3000 metrů v nizozemském Heerenveenu. Je to její zatím nejlepšího umístění v závodě Světovém poháru. :Atletika ** Český oštěpař Jan Železný získal od Mezinárodní atletické federace (IAAF) cenu za celoživotní přínos sportu (Distinguished Career Award), kvůli nemoci si ji však nemohl v Monte Carlu osobně převzít. Anketu o nejlepšího atleta světa vyhráli jamajský sprinter Asafa Powell a americká čtvrtkařka Sanya Richardsová. (Jan Železný tuto anketu vyhrál v roce 2000, po svém třetím olympijském vítězství. ) 11. listopadu :Atletika ** Vítězem ankety Atlet roku 2006 se stal popáté za sebou mistr Evropy v desetiboji Roman Šebrle (1133 bodů) před oštěpařkou Barborou Špotákovou (1103 bodů, nejtěsnější výsledek za posledních 10 let). V hlasování novinářů, funkcionářů a trenérů skončil na třetím místě výškař Tomáš Janků a čtvrtý oštěpař Jan Železný. :Sportovní gymnastika ** V závěrečném závodě Světového poháru v Glasgow obsadila česká gymnastka Jana Komrsková třetí místo na přeskoku, Jana Šikulová skončila na bradlech čtvrtá. 9. listopadu :Triatlon ** Pětatřicetiletý triatlonista Barney Rice, který byl před třemi dny při závodě Ironman na Floridě vyloven z vod Mexického zálivu, zemřel. Příčinu smrti určí až pitva. 8. listopadu :Motocyklový sport ** Španělský motocyklový závodník Sete Gibernau, vicemistr světa v královské kubatuře MotoGP z let 2003 a 2004, který kvůli operaci nedokončil letošní sezónu, oznámil konec kariéry. 6. listopadu :Fotbal ** Cenu Mezinárodní hráčské federace FIFPro pro nejlepšího světového fotbalistu získal Brazilec Ronaldinho. Přibližně 43 000 hráčů z celého světa zvolilo nejlepší jedenáctku ve složení Gianluigi Buffon (Itálie, Juventus FC) - Fabio Cannavaro (Itálie, Real Madrid), Gianluca Zambrotta (Itálie, FC Barcelona), Lilian Thuram (Francie, Barcelona), John Terry (Anglie, Chelsea) - Zinédine Zidane (Francie, Real Madrid; ukončil kariéru), Andrea Pirlo (Itálie, AC Milán), Kaká (Brazílie, AC Milán) - Samuel Eto'o (Kamerun, Barcelona), Ronaldinho (Brazílie, Barcelona), Thierry Henry (Francie, Arsenal). Jediným českým reprezentantem v širší padesátičlenné nominaci byl brankář Petr Čech (Chelsea). :Běh na lyžích ** V mezinárodních závodech FIS v rámci přípravy ve finském Muoniu vybojoval dvě medailová umístění český lyžař Martin Koukal - na 10 km volně byl druhý, na 10 km klasicky třetí. Do 10. místa se v obou závodech umístili i další čeští reprezentanti Magál a Šperl. 5. listopadu :Triatlon ** Český triatlonista Filip Ospalý obsadil 2. místo v závodu Světového poháru v mexickém Cancúnu. Na vítěze, Španěla Goméze, ztratil 10 sekund. :Krasobruslení ** Český krasobruslař Tomáš Verner zakončil svou premiérovou účast v krasobruslařské Grand Prix na 5. místě. Po krátkém programu byl dokonce na 3. místě, ale ve volných jízdách se o dvě příčky propadl. 3. listopadu :Stolní tenis ** Výkonná rada kontinentální unie stolního tenisu rozhodla, že mistrovství Evropy se uskuteční v roce 2010 v Praze. :Tenis ** Český tenista Tomáš Berdych podlehl ve čtvrtfinále turnaje série Masters v Paříži Slovákovi Dominiku Hrbatému 4:6 6:1 2:6 a loňský titul tak neobhájí. 2. listopadu :Fotbal - Pohár UEFA 2006/07, výsledky českých klubů: ** skupina C: Braga - Liberec 4:0 (2:0) ** skupina F: Waregem - Sparta Praha 3:1 (2:0), Sparta je po dvou kolech bez bodu ** skupina G: Mladá Boleslav - Panathinaikos Atény 0:1 (0:0) :Olympijské hry ** Čínští organizátoři letní olympiády 2008 v Pekingu informovali, že propagační film o hrách natočí renomovaný režisér Oliver Stone. :Rallye Dakar ** Šestinásobný vítěz Rallye Dakar Karel Loprais oznámil, že kvůli problémům se zády (které jsou následkem havárie z roku 2003), se 29. ročníku závodu, který odstartuje 6. ledna z Lisabonu, nezúčastní jako závodník, ale jen jako člen novinářského konvoje a poradce Loprais Tatra Teamu.