Qatar Airways Tournament of Champions 2012

8
4
2

Tenisový turnaj WTA Qatar Airways Tournament of Champions 2012 se konal ve dnech 30. října4. listopadu poprvé v bulharském hlavním městě Sofii. Hrálo se na krytých dvorcích s tvrdým povrchem. Řadil se do kategorie WTA International. Jednalo se o čtvrtý ročník jednoho ze dvou závěrečných turnajů ženské profesionální sezóny pro nejlepší hráčky okruhu, když následoval týden po Turnaji mistryň. Herní systém měl formát dvou základních skupin. Dvě nejlepší tenistky z každé skupiny postoupily do semifinále, které se hrálo vyřazovacím systémem. Odměny činily 750 000 USD.

Předchozí tři ročníky nesly název Commonwealth Bank Tournament of Champions a jejich dějištěm bylo indonénské Bali. Dvojnásobnou obhájkyní byla srbská hráčka Ana Ivanovićová, která se do turnaje nekvalifikovala. +more Vítězkou se stala Ruska Naděžda Petrovová.

Kvalifikační kritéria

Turnaje konaného pouze ve dvouhře se účastnilo osm hráček (včetně dvou startujících na divokou kartu). Prvních šest tenistek si účast zajistilo splněním dvou kritérií. +more Nastoupit mohly nejvýše postavené hráčky na singlovém žebříčku WTA v pondělní aktualizaci v týden startu turnaje, které se neprobojovaly do Turnaje mistryň. Druhou podmínkou byla výhra ve dvouhře na některém z turnajů kategorie WTA International Tournaments v předchozí sezóně WTA Tour 2012. Zúčastnit se také nemohly tenistky, které by nastoupily do paralelně probíhajícího finále Fed Cupu 2012.

Divoké karty obdržely Bulharka Cvetana Pironkovová a Ruska Maria Kirilenková.

Body a finanční odměny

Celkový rozpočet turnaje činil 750 000 dolarů.