Rally Bohemia 2006

8
4
2

Vladimír Barvík/Petra Mynářová s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX Rally Bohemia 2006 (XXXIII. Rally Bohemia) byla pátým podnikem Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye 2006. Probíhala 14. - 16. července 2006.

Součástí programu byl i „Super Race“, v němž se představili jezdci s vozy kategorií WRC, A8 a A7 VK, ti závodili jen na vybraných erzetách a celkem absolvovali 163 kilometrů z celkových 247,88 km soutěže. Uskutečnila se také Rally Bohemia Historic Show, demonstrační jízda originálních historických soutěžních vozidel nebo jejich replik.

...
...
...

Soutěž, jejíž trať byla rozdělena do čtrnácti rychlostních zkoušek, nejlépe zvládl Václav Pech s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX. Mezi vozy WRC nenašli konkurenty Jan Kopecký a Filip Schovánek s Škodou Fabií WRC.

První desítku až na sedmého Aarona Burkarta s Tanjou Geilhausenovou obsadily pouze české posádky. Na druhé místo za vítězného Pecha se překvapivě probojoval Vladimír Barvík startující s číslem 27, závod se vyvedl i Danielu Landovi s třicítkou, skončil osmý. +more První ve skupině A/6 a třetí celkově dojel Martin Prokop.

Výsledky Rally Bohemia 2006

Daniel Landa zaznamenal svůj nejlepší výsledek v rámci MMČR +morejpg|náhled'>Karel Trněný s Octavií WRC startoval v rámci „Super Race“, ale zradil ho motor