2018/19AC MilanSerie A00IP+IS2+00+0EL0000
Celkově42132-300-47449836

Poznámky * i s předkolem.

Reprezentace

Riccardo Montolivo se zúčastnil v roce 2008 Letních olympijských her v Pekingu, kde se italský olympijský výběr do 23 let dostal do čtvrtfinále, kde vypadl s Belgií po prohře 2:3.

Euro 2012

Montolivo se zúčastnil Mistrovství Evropy ve fotbale 2012, kde se Itálie probila až do finále. V základní skupině C nastoupil pouze v utkání s Chorvatskem (1:1), šel na hřiště v 63. +more minutě. Ve čtvrtfinále odehrál celý zápas s Anglií, který se musel rozhodnout až v penaltovém rozstřelu. Montolivo svou penaltu neproměnil, Italové však postoupili po výsledku 4:2 do semifinále. V semifinále přihrál Balotellimu na druhý gól. Ve 36. minutě nevyšla totiž Němcům ofsajdová past, Montolivo vyslal na italského útočníka dlouhý pas, Mario Balotelli si jej zpracoval a měl dost času přesně vystřelit do pravého horního rohu Neuerovy brány. Itálie porazila mírně favorizované Německo 2:1. Ve finále proti Španělsku se se svými spoluhráči neprosadil (hrál do 56. minuty) a Itálie prohrála 0:4. Riccardo získal s národním týmem stříbro.

Reprezentační góly

;Reprezentační góly Riccarda Montoliva za A-mužstvo Itálie

110. 8. +more 2011Stadio San Nicola, Bari, ItálieŠpanělsko1:0 (11. )2:1přátelské utkání
216. 10. 2012San Siro, Milán, ItálieDánsko3:1 (54. )3:1kvalifikace na MS 2014
.

1× vítěz italského Superpoháru (2016)

1× účast na MS (2010) * 1× účast na ME (2012 - stříbro) * 2× účast na ME 21 (2006, 2007) * 1× účast na OH (2008) * 2× účast na konfederačním poháru (2009, 2013 - bronz)

Individuální

1× nejlepší mladý hráč Serie A 2006/07

[url=https://www. transfermarkt. +morede/riccardo-montolivo/profil/spieler/19446]Profil hráče[/url] na Transfermarkt. com * [url=https://www. national-football-teams. com/player/23543/Riccardo_Montolivo. html]Profil hráče[/url] na National Football Teams. com.

Kategorie:Italští fotbalisté Kategorie:Italští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Fotbalisté Atalanty Bergamo Kategorie:Fotbalisté ACF Fiorentina Kategorie:Fotbalisté AC Milán Kategorie:Narození 1985 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Narození 18. +more ledna.