4
2

Saša Kalajdžić (* 7. července 1997 Vídeň) je rakouský profesionální fotbalista srbského původu, který hraje na pozici útočníka v německém klubu Eintracht Frankfurt, kde je na hostování z Wolverhamptonu Wanderers, a v rakouském národním týmu.

...

Kalajdžić zahájil svou kariéru v rakouském klubu FC Admira Wacker Mödling. Dne 5. +more července 2019 přestoupil Kalajdžić do německého klubu VfB Stuttgart, kde podepsal čtyřletou smlouvu. Krátce po svém příchodu utrpěl během předsezónního soustředění zranění křížového vazu.

V lize debutoval 28. května 2020, a to když v 78. +more minutě nastoupil do utkání 2. bundesligy proti Hamburger SV. Svůj první gól v klubu vstřelil v zápase proti 1. FC Norimberk, který skončil 6:0. Následující sezónu, po postupu do německé nejvyšší soutěže, vstřelil 16 ligových branek a stal se šestým nejlepším střelcem Bundesligy, a pomohl týmu k 9. místu v lize.

Reprezentační kariéra

Kalajdžič debutoval v rakouské reprezentaci 14. října 2020 v zápase Ligy národů proti Rumunsku, a to když v 90. +more minutě vystřídal Michaela Gregoritsche. Dne 25. března 2021 vstřelil své první dva reprezentační góly při remíze 2:2 se Skotskem během kvalifikace na mistrovství světa ve fotbale 2022.

V květnu 2021 byl nominován na závěrečný turnaj EURO 2020. V osmifinálovém utkání proti Itálii vstřelil v 114. +more minutě gól na závěrečných 1:2. Itálie postoupila po brankách Chiesy a Pessiny.