Superpohár UEFA 2015

8
4
2

Superpohár UEFA 2015 byl 40. ročník jednozápasové soutěže zvané Superpohár UEFA a pořádané Evropskou fotbalovou asociací UEFA. Zápas se odehrál 11. srpna 2015 na stadionu Borise Paičadzeho v hlavním městě Gruzie v Tbilisi. Účastníky byly španělské celky FC Barcelona - vítěz Ligy mistrů UEFA 2014/15 a Sevilla FC - vítěz Evropské ligy UEFA 2014/15. Oba týmy se už předtím v Superpoháru potkaly, v roce 2006 na stadionu Stade Louis II. v Monaku zvítězila Sevilla výsledkem 3:0.

Vítězem se stala Barcelona, když dokázala Sevillu porazit 5:4 po prodloužení. Mužem zápasu se stal Argentinec Lionel Messi, jenž vstřelil první 2 branky katalánského celku.

Místo konání

Superpohár UEFA 2015 se konal na stadionu Micheila Meschiho v gruzínském hlavním městě Tbilisi s kapacitou 54 549 diváků. Evropský Superpohár se na tomto stadionu odehrál poprvé. +more Utkání zhlédlo 51 940 diváků, což byl rekord Superpoháru UEFA.

Pravidla

Pokud by zápas skončil nerozhodným výsledkem v normální hrací době, následovalo by 30 minut prodloužení, pokud by i poté nebylo rozhodnuto, následoval by penaltový rozstřel.

Týmy

TýmKvalifikacePředchozí účast (tučně vítězné roky)
FC Barcelonavítěz Ligy mistrů UEFA 2014/151979, 1982, 1989, 1992, 1997, 2006, 2009, 2011

|valign="top"|300px |valign="top" width="50%"| [wiki_table=31dc4cfc] |}

%Muž zápasu: Lionel Messi (Barcelona) Asistenti rozhodčího: Damien MacGraith (Irsko) Francis Connor (Skotsko) Čtvrtý rozhodčí: Graham Chambers (Skotsko) Další asistenti rozhodčího: Bobby Madden (Skotsko) Kevin Clancy (Skotsko)Pravidla zápasu * 90 minutová základní hrací doba. * 30 minut času navíc v případě prodloužení. +more * Penaltový rozstřel v případě nerozhodného stavu i po prodloužení. * Nahlášení sedmi náhradníků, z nichž mohli být v zápase použiti tři.