Trophée des champions 2014

8
4
2

Trophée des champions 2014 byl zápas Trophée des champions, tedy francouzského fotbalového Superpoháru. Střetly se v něm týmy Paris Saint-Germain FC jakožto vítěz Ligue 1 ze sezóny 2013/14, a celek EA Guingamp, který vyhrál ve stejné sezóně francouzský fotbalový pohár (Coupe de France).

Utkání francouzského Superpoháru mají od roku 2009 dějiště mimo území Francie, tentokrát se zápas odehrál 2. srpna 2014 na Stadionu pracujících v čínském Pekingu. +more O poločase byl stav 2:0 pro PSG, tímto výsledkem střetnutí skončilo a Paris Saint-Germain se mohl radovat z celkového čtvrtého triumfu (1995, 1998, 2013, 2014). Zároveň obhájil prvenství z minulého roku. Tým Guingampu přišel o možnost získat první trofej ve francouzském Superpoháru.

|valign="top"| |style="vertical-align:top; width:50%"| [wiki_table=a0d8271b] |}

%% vtop| Asistenti rozhodčího: Mickaël Annonier Nicolas Danos Čtvrtý rozhodčí: Bartolomeu Varela Delegát zápasu: Arnaud Rouger% vtop| Pravidla * 90 minut. * Penaltový rozstřel, pokud je stav vyrovnaný po řádné hrací době (neprodlužuje se). +more * 7 povolených náhradníků na lavičce každého týmu. * Maximálně 3 střídání hráčů pro každé mužstvo.