Vlastimil Vidlička

8
4
2

Vlastimil Vidlička (* 2. července 1981 Zlín) je bývalý český fotbalový obránce a mládežnický reprezentant. Začínal ve Zlíně, dále působil v Slovanu Liberec, polské Wisle Krakow, Teplicích, Spartě Praha, Sigmě Olomouc a Vysočině Jihlava. Byl to pravý obránce s kvalitní střelou, který umí podpořit útok.

V lednu 2015 zůstal bez angažmá, pro jaro přijal nabídku klubu FK Chmel Blšany z přeboru Ústeckého kraje.

...

FC Zlín

Jde o zlínského odchovance. Postupně se přes mládežnické týmy dostal až do prvního mužstva. +more V roce 2000 přestoupil do Slovanu Liberec, kde se však neuchytil. Po návratu z Liberce (v lednu 2002) se stal oporou základní sestavy Zlína a probojoval se i do české reprezentace do 21 let. V březnu 2005 odešel na zahraniční angažmá do polského klubu Wisła Kraków, kde však příliš nehrál a tak se v létě 2005 vrátil zpět na východní Moravu.

V sezóně 2005/06 odehrál 26 zápasů (0 vstřelených gólů), následující ročník 2006/07 si připsal 27 ligových startů opět bez vstřeleného gólu. V sezoně 2007/08 skóroval ve svém posledním ligovém zápase v dresu Zlína 10. +more listopadu 2007 proti hostujícímu Kladnu, v 70. minutě ranou z 25 metrů překonal brankáře Petera Kostolanského a zvýšil na 2:0. Zlín domácí utkání vyhrál 4:0. Celkem v této ligové sezóně odehrál za Zlín 13 zápasů. V lednu 2008 pak přestoupil do Teplic.

FC Slovan Liberec

V létě 2000 přestoupil do Slovanu Liberec, ale zde mnoho příležitostí nedostával. Za půldruhého roku nastřádal pouze 5 startů, gól nezaznamenal. +more V Gambrinus lize nastoupil poprvé za klub 26. listopadu 2000 proti domácí Viktorii Žižkov, šel na hřiště v 86. minutě. Žižkov vyhrál 2:0. Pak odehrál tři utkání, v nichž nastoupil v základní sestavě: 18. února 2001 proti Jablonci (kompletní zápas, Liberec vyhrál 3:1), 2. března proti Slavii Praha (66 minut, remíza 1:1) a 11. března proti Drnovicím (kompletní zápas, Liberec prohrál 1:2). Poslední start si v libereckém dresu v lize připsal 1. dubna 2001, kdy šel na hřiště v závěru utkání proti Plzni (Liberec prohrál 0:1).

Před jarní částí sezóny 2001/02 se vrátil do Zlína.

Wisla Krakow (hostování)

V březnu 2005 odešel ze Zlína na hostování do polského klubu Wisła Kraków, i když měl nabídku ze Sparty Praha. V polské lize zasáhl do hry pouze v 7 zápasech. +more Nový trenér Wisly Jerzy Engel ho navíc přeřadil do rezervního týmu. S mužstvem Krakowa získal na konci sezóny ligový titul. V létě 2005 se vrátil do Zlína, přestože se o něj zajímal FC Baník Ostrava.

FK Teplice

V lednu 2008 přestoupil ze Zlína do FK Teplice. Ligovou sezónu 2007/08 dokončil s 10 odehranými zápasy za Teplice (gól nevstřelil).

V sezóně 2008/09 vybojoval s mužstvem český fotbalový pohár, Teplice porazily ve finále druholigové Slovácko 1:0 gólem Aidina Mahmutoviće. V lize nastoupil celkem k 23 zápasům, ani v tomto ročníku se gólově neprosadil. +more To se mu podařilo až následující sezónu 2009/10, když se trefil ve 2. kole 1. srpna 2009 v utkání proti domácí Plzni (2:2). V následujícím kole 9. srpna se podílel jedním gólem na výhře 3:0 nad hostujícími Českými Budějovicemi, když v 79. minutě zakončil ostrou střelou pěknou teplickou kombinaci. Třetí gól přidal 3. října, v 9. minutě otevíral skóre zápasu s hostujícím Libercem. Vidlička využil zaváhání liberecké obrany a přesnou střelou k pravé tyči skóroval. Teplice vyhrály 2:0. Za sezónu 2009/10 odehrál 27 utkání a celkem vsítil výše zmíněné 3 góly.

27. září 2010 rozhodl jediným gólem zápas s hostující Olomoucí. +more Po rohovém kopu Teplic v 78. minutě odvrátila olomoucká obrana míč pouze k Pavlu Verbířovi, jehož rána byla zblokovaná. Míč se odrazil k Vidličkovi, který jej okamžitě napálil po zemi a jeho střelu v šestnáctce tečoval Dreksa k pravé tyči olomoucké brány. Byl to Vidličkův jediný přesný zásah v sezoně 2010/11, během níž nastoupil celkem ke 20 ligovým zápasům.

AC Sparta Praha

Sezóna 2011/12

Před sezónou 2011/12 přišel do Sparty Praha jako volný hráč poté, co mu v Teplicích skončila smlouva a novou nepodepsal. S pražským klubem podepsal víceletý kontrakt. +more 1. října 2011 skóroval ve 35. minutě v ligovém zápase proti domácí Příbrami, zvyšoval na průběžných 2:0. Po rychlé kombinaci středem hřiště se dobře zorientoval v pokutovém území soupeře a dorazil do sítě vyražený míč. Sparta zvítězila 3:0. V posledním 30. ligovém kole sezony 2011/12 12. května 2012 vstřelil úvodní 2 góly v domácím střetnutí s Českými Budějovicemi. Obránce Manuel Pamić na levé straně obešel v 5. minutě Krajčíka a poslal centr na zadní tyč, který Vidlička přes bránícího hráče poslal hlavou do sítě. Druhý gól dorážel ve 40. minutě po centru zleva do prázdné brány, utkání skončilo vítězstvím Sparty 3:0. Tímto výsledkem si Sparta Praha zajistila v konečné tabulce druhou příčku, když předskočila Viktorii Plzeň. Celkem odehrál Vidlička v tomto ligovém ročníku 19 střetnutí a dal 3 góly.

Sezóna 2012/13

V klubu mu přibyla na jeho postu na začátku sezony 2012/13 konkurence v osobě španělského mládežnického reprezentanta Pabla Gila, který však po několika chybách přestal nastupovat. 24. +more září se zranil v utkání proti Sigmě Olomouc (Sparta doma prohrála 1:2), když jej v 19. minutě nevybíravě fauloval Jan Schulmeister. Chvíli v zápasu pokračoval, ale nakonec musel odstoupit. V Evropské lize 2012/13 nahradil zraněného Vidličku Tomáš Zápotočný. 21. října se Vidlička objevil na lavičce náhradníků v zápase proti Jihlavě. V říjnu 2012 také účinkoval společně s Manuelem Pamićem a Léonardem Kweukem ve videoklipu, kterým Sparta Praha oslovila mimopražské fanoušky.

V základní skupině I Evropské ligy 2012/13 byla Sparta Praha přilosována k týmům Olympique Lyon (Francie), Ironi Kirjat Šmona (Izrael) a Athletic Bilbao (Španělsko). V prvním utkání Sparty 20. +more září 2012 proti domácímu Lyonu odehrál Vidlička kompletní počet minut, pražský klub podlehl soupeři 1:2. V dalších dvou zápasech Evropské ligy (4. října proti Athletic Bilbao a 25. října proti Ironi Kirjat Šmoně) kvůli zranění nenastoupil, nahradil jej Tomáš Zápotočný. Sparta Praha v obou domácích zápasech zvítězila shodně 3:1 a upevnila si druhou příčku za vedoucím Lyonem. V odvetě proti domácí Šmoně (1:1) ani 22. listopadu v domácím zápase s Lyonem (1:1) nenastoupil. Objevil se v základní sestavě až v posledním zápasu základní skupiny I proti Bilbau 6. prosince 2012, díky remíze 0:0 pražský celek získal ve skupině celkem 9 bodů, přičemž postup ze druhého místa si zajistil již předchozí remízou s Lyonem.

SK Sigma Olomouc

V červenci 2013 přestoupil do klubu SK Sigma Olomouc, kde podepsal dvouletou smlouvu s opcí. Kvůli zranění stehenního svalu debutoval až ve třetím ligovém kole 5. +more srpna proti domácí Slavii Praha (výhra 3:2). Sezona 2013/14 dopadla neslavně, se Sigmou zažil sestup do druhé české ligy.

FC Vysočina Jihlava (hostování)

Na konci června 2014 odešel na roční hostování do prvoligové Vysočiny Jihlava. Nastoupil v základní sestavě v úvodních pěti ligových kolech, všechny Jihlava prohrála. +more Poté byl posazen mezi náhradníky a do konce podzimní části sezóny 2014/15 se na trávníku objevil jen jednou v roli střídajícího hráče.