Zuzana Šostková

8
4
2

Zuzana Šostková (* 21. srpna 1983 Česká Lípa) je mistryně České republiky a několikanásobná akademická mistryně světa ve sportovní střelbě.

...
...

Mládí a studium

Do svých patnácti let preferovala hru na klavír, pak ji získala maminka na sportovní střelbu. Zuzana Šostková absolvovala bakalářské studium v Plzni a poté pokračovala magisterským v Brně, kde studium mohla skloubit i s tréninky a závody v tamním středisku vrcholového sportu. +more Je studentka německého a ruského jazyka na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Z ruských autorů si oblíbila dílo Dostojevského.

Klub a trenér

Je členkou střeleckého sportovního klubu SSK Manušice. Klub má svou střelnici v Manušicích, vesničce připojené k České Lípě. +more Jejím trenérem je Stanislav Stupka.

Výčet největších úspěchů

Bangkok 2007

Na Světové universiádě získala v disciplině sportovní malorážka na 3x20 ran zlato v soutěži žen společně s Adélou Sýkorovou a Lucií Valovou

Bangkok 2009

Akademické letní mistrovství světa se konalo v Bangkoku. Společně s Adélou Sýkorovou a Lucií Valovou získala v disciplině sportovní malorážka na 3x20 ran družstev zlatou medaili a získaly znovu titul akademické mistryně světa

Peking 2010

Akademické mistrovství světa se konalo v Pekingu na olympijské střelnici. Společně s Adélou Sýkorovou a Lucií Valovou získala v disciplině sportovní malorážka na 60 ran vleže zlatou medaili a obhájila titul akademické mistryně světa

Rok 2011

V březnu 2011 zvítězila na závodech v Plzni Lobzích ve střelbě vzduchovkou na 40 ran. V základním závodě nastřílela 396 bodů a prvenství si udržela i mezi finálovou osmičkou střelkyň. +more Získala zlatou medaili a titul mistryně republiky. * Součástí zmíněných závodů byla soutěž družstev. Jako členka týmu z Manušic získala 3. místo (bronzovou medaili) společně s kolegyněmi Kamilou Štěpánovou a Veronikou Kučerovou. Budova u střelnice v Manušicích * Na druhých kontrolních závodech v Plzni počátkem června si nástřelem 396 bodů zajistila účast na Světovém poháru v Mnichově. * Počátkem července na Akademickém Mistrovství České republiky v Plzni získala tři medaile, bronzy za střelbu ze vzduchovky a střelbu z malorážky, zlato a s ohledem na věk i poslední možný titul Akademické mistryně ČR ve střelbě na 3x20 ran z malorážky. * V polovině června dostala možnost reprezentovat na Světovém poháru v Mnichově, kde však v konkurenci nejlepších střelkyň planety na stupně vítězů nedosáhla. Získala však nominaci na Universiádu v Číně. * Na univerziádě v Shengzenu (Čína) tříčlenné družstvo ve složení Zuzana Šostková, Adéla Sýkorová a Klára Bartošová získalo bronzové medaile ve střelbě ze vzduchové pušky.

Rok 2012

Závodí již v kategorii dospělých, stále za manušický střelecký klub. * Velká cena Stráže nad Nisou - 2. místo * Grand Prix Liberec - 1. místo

Rok 2013

MS republiky v Plzni - 4. místo v jednotlivcích, 3. +more místo v družstvech. * V srpnu zvítězila v finále Českého poháru * V září získala titul mistryně republiky ve sportovní malorážce na 60 ran.

Rok 2015-2017

Od roku 2015 učí na Základní škole Karla Hynka Máchy v Doksech okres Česká Lípa, kde vyučuje angličtinu a ruštinu. * V roce 2016 se zasnoubila s Tomášem Cinibulkem, který také vyučuje na již zmíněné škole. +more * V roce 2017 čeká dítě.

[url=http://ceskolipsky. denik. +morecz/ostatni_region/zuzana-sostkova-vyhrala-mistrovstvi-20110324. html]Článek v Českolipském deníku[/url] * [url=http://ceskolipsky. denik. cz/ostatni_region/strelba_sostkova_prevzala_oceneni_20081218. html]Českolipský deník o ocenění 2008[/url] * [url=http://www. i-noviny. cz/ceskolipsko/msc-2012-zuzana-sostkova]Nominace okresu Česká Lípa na i-novinách[/url].

Kategorie:Čeští sportovní střelci Kategorie:Akademické mistryně světa ve sportovní střelbě Kategorie:Mistryně České republiky ve sportovní střelbě Kategorie:Sportovci z České Lípy Kategorie:Narození 21. +more srpna Kategorie:Narození 1983 Kategorie:Narození v České Lípě Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Ženy.