Československo na Letních olympijských hrách 1980
Author
Albert FloresVýchodní Německo, Československo na Letních olympijských hrách v Moskvě (1980). Československo na Letních olympijských hrách 1980 v Moskvě reprezentoval 209 sportovců, z toho 162 mužů a 47 žen. Nejmladší účastnicí byla gymnastka Jana Labáková (14 let, 177 dní), nejstarším účastníkem pak střelec Josef Panáček (42 let). Reprezentanti vybojovali 14 medailí, z toho 2 zlaté, 3 stříbrné a 9 bronzových. Celkem, včetně kolektivních sportů, si z her medaili odvezlo 51 československých sportovců.
Československé medaile
Jednotlivé sporty
Podle nominace uvedené v deníku Československý sport, dne 16. července 1980.
Piktogram atletiky Lehká atletika
Muži
;Běhy a chůze
Jméno | Věk | Disciplína | Rozběh | Meziběh | Semifinále | Finále | Klub | Trenér | Poznámky | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
František Břečka | 22,1 | 200 m | 21,49 | 2. | 21,47 | 7. +more | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | Rudá Hvězda Praha | Antonín Litera | - |
Karel Kolář | 24,6 | 400 m | 47,26 | 2. | 46,27 | 3. | 46,11 | 8. | nepostoupil | nepostoupil | TJ LIAZ Jablonec n/N. | Vladimír Zelinka | - |
Jozef Plachý | 31,4 | 1500 m | 3:44,4 | 3. | - | - | 3:40,4 | 5. | 3:40,7 | 6. | Dukla Praha | Jan Liška | nebyl nominován přes splněný limit, startoval až po osobní přímluvě u Tomáše Trávníčka |
Jiří Sýkora | 26,1 | 5000 m | 13:43,1 | 6. | - | - | 13:31,0 | 7. | 13:25,0 | 9. | TJ Slezan Opava | Stanislav Mikeska | - |
Jiří Sýkora | 26,1 | 10 000 m | 29:19,8 | 7. | - | - | - | - | nepostoupil | nepostoupil | TJ Slezan Opava | Stanislav Mikeska | - |
Josef Jánský | 39,7 | maratón | - | - | - | - | - | - | nedokončil | nedokončil | A. C. Sparta Praha | P. Kavan | na 23 km šlápl na obrubník a odrazil si patu |
Vlastimil Zwiefelhofer | 27,7 | maratón | - | - | - | - | - | - | nedokončil | nedokončil | Rudá Hvězda Praha | R. Suchý | na 36 km vzdal kvůli problémům s patou |
Július Ivan | 26,3 | 110 m př. | nedokončil | nedokončil | - | - | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | Dukla Banská Bystrica | Ivan Čierny | zakopl o předposlední překážku |
Dušan Moravčík | 32,2 | 3000 m př. | 8:33,4 | 2. | - | - | 8:28,0 | 6. | 8:29,1 | 10. | Rudá Hvězda Praha | Miloš Písařík | - |
Josef Lomický | 22,4 | 4 x 400 m | 3:03,5 | 2. | - | - | - | - | 3:07,0 | 7. | Dukla Praha | Juraj Demeč | - |
Dušan Malovec | 23,1 | 4 x 400 m | 3:03,5 | 2. | - | - | - | - | 3:07,0 | 7. | Dukla Banská Bystrica | Ivan Čierny | |
František Břečka | 22,1 | 4 x 400 m | 3:03,5 | 2. | - | - | - | - | 3:07,0 | 7. | Rudá Hvězda Praha | Antonín Litera | |
Karel Kolář | 24,6 | 4 x 400 m | 3:03,5 | 2. | - | - | - | - | 3:07,0 | 7. | TJ LIAZ Jablonec n/N. | Vladimír Zelinka | |
Stanislav Sajdok st. | 23,3 | 4 x 400 m | - | - | - | - | - | - | - | - | Dukla Praha | Juraj Demeč | náhradník pro štafetu 4 x 400m |
Jozef Pribilinec | 20,1 | 20 km chůze | - | - | - | - | - | - | 1:42:52,4 | 20. | Dukla Banská Bystrica | Juraj Benčík | - |
Juraj Benčík | 35,4 | 20 km chůze | - | - | - | - | - | - | diskvalifikován | diskvalifikován | Dukla Banská Bystrica | Ladislav Moc | propínání kolen |
Juraj Benčík | 35,4 | 50 km chůze | - | - | - | - | - | - | 4:27:39,0 | 13. | Dukla Banská Bystrica | Ladislav Moc | propínání kolen |
Pavol Blažek | 22,0 | 20 km chůze | - | - | - | - | - | - | 1:35:30,8 | 14. | Dukla Banská Bystrica | Ladislav Moc | - |
Pavol Blažek | 22,0 | 50 km chůze | - | - | - | - | - | - | 4:16:26,0 | 10. | Dukla Banská Bystrica | Ladislav Moc | - |
Jaromír Vaňous | 24,8 | 50 km chůze | - | - | - | - | - | - | diskvalifikován | diskvalifikován | Dukla Banská Bystrica | Ladislav Moc | propínání kolen |
Technické disciplíny
Jméno | Věk | Disciplína | Kvalifikace | Finále | Klub | Trenér | Poznámky | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jan Leitner | 26,9 | dálka | 7,68 m | 18. | nepostoupil | nepostoupil | Dukla Praha | Václav Fišer | - |
Jaromír Vlk | 31,4 | koule | 19,69 m | 10. +more | 20,24 m | 7. | Dukla Praha | Josef Málek | - |
Imrich Bugár | 25,3 | disk | 65,08 m | 1. | 66,38 m | Dukla Praha | Miloslav Vlček | - | |
Jiří Chamrád | 26,1 | kladivo | 69,38 m | 12. | 68. 16 m | 12. | TJ Vítkovice | Jaroslav Šmíd | - |
Ženy
;Běhy a chůze
Jméno | Věk | Disciplína | Rozběh | Semifinále | Finále | Klub | Trenér | Poznámky | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jarmila Kratochvílová | 29,5 | 400 m | 51,04 | 1. | 50,79 | 3. +more | 49,46 | VŠ Praha | Miroslav Kváč | - |
Technické disciplíny
Jméno | Věk | Disciplína | Kvalifikace | Finále | Klub | Trenér | Poznámky | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jarmila Nygrýnová | 26,9 | dálka | 6,58 m | 6. | 6,83 m | 6. +more | Rudá Hvězda Praha | Konstantin Gemov | - |
Helena Fibingerová | 31,1 | koule | - | - | - | - | TJ Vítkovice | Jaroslav Šmíd | kvůli problémům se zády nakonec na OH neodcestovala |
Zdeňka Bartoňová | 26,1 | koule | - | - | 18,40 m | 10. | TJ Vítkovice | Josef Šilhavý | - |
Zdeňka Bartoňová | 26,1 | disk | 59,48 m | 9. | 57,78 m | 11. | TJ Vítkovice | Josef Šilhavý | - |
Víceboj
Jméno | Věk | Disciplína | Výsledek | Klub | Trenér | Poznámky | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Marcela Koblasová | 24,1 | Pětiboj | 4328 b. | 11. +more | AK Škoda Plzeň | Miroslav Kváč | - |
* Trenér reprezentace: Miloň Miller * Asistenti trenéra: Vladimír Zelinka, Miloslav Vlček, Jaroslav Šmíd, Miroslav Kváč
Piktogram basketbalu Basketbal
Č. | Jméno | Věk | Výška | P | Z | MIN | B | A | D | K | B | Z | Klub | Trenér | Poznámky | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
4 | Jaroslav Skála | 26,2 | 213 cm | C | 7 | 23/7 | 20/15 | . +more/12 | 14/2 | 26/8 | 32/4 | 15/2 | 130 | 50 | 4 | 29 | 10 | 3 | - | VŠ Praha | Jiří Konopásek | - |
5 | Dušan Žáček | 19,1 | 202 cm | . | 3 | - | 11/17 | - | - | - | 3/0 | 17/6 | 31 | 23 | 3 | 12 | 0 | 2 | - | Sparta Praha | Vladimír Mandel | - |
6 | Vlastimil Havlík | 23,5 | 191 cm | . | 7 | 17/2 | 20/8 | . /4 | 11/0 | 24/11 | 31/6 | 14/4 | 117 | 35 | 10 | 18 | 5 | 3 | - | Zbrojovka Brno | František Konvička | - |
7 | Peter Rajniak | 27,2 | 200 cm | . | 5 | 1/2 | 7/12 | - | 26/18 | 18/6 | - | 15/2 | 67 | 40 | 5 | 8 | 3 | 0 | - | Inter Bratislava | Rudolf Stanček | - |
8 | Stanislav Kropilák | 25,1 | 208 cm | . | 7 | 30/21 | 20/15 | . /31 | 37/32 | 40/33 | 37/30 | 17/22 | 181 | 184 | 9 | 66 | 13 | 3 | - | Inter Bratislava | Rudolf Stanček | - |
9 | Pavol Bojanovský | 26,9 | 193 cm | . | 2 | - | 20/2 | - | - | - | - | 34/2 | 54 | 4 | 10 | 4 | 5 | 1 | - | Inter Bratislava | Rudolf Stanček | - |
10 | Zdeněk Kos | 29,1 | 207 cm | C | 7 | 27/8 | 14/8 | . /8 | 25/11 | 6/0 | 8/4 | 30/15 | 110 | 54 | 17 | 27 | 6 | 4 | - | Dukla Olomouc | Drahomír Válek | - |
11 | Jiří Pospíšil | 29,9 | 200 cm | . | 5 | 19/2 | 20/0 | . /0 | 24/9 | - | 32/14 | - | 95 | 25 | 9 | 14 | 13 | 3 | - | Baník Ostrava | Zdeněk Hummel | - |
12 | Vlastibor Klimeš | 26,9 | 197 cm | . | 7 | 20/6 | 13/0 | . /4 | 14/0 | 20/9 | 8/2 | 26/14 | 101 | 35 | 5 | 23 | 4 | 0 | - | VŠ Praha | Jiří Konopásek | - |
13 | Kamil Brabenec | 29,5 | 193 cm | SG | 7 | 38/16 | 20/28 | . /14 | 31/8 | 40/14 | 37/22 | 32/21 | 198 | 123 | 13 | 17 | 6 | 1 | - | Zbrojovka Brno | František Konvička | - |
14 | Zdeněk Douša | 33,4 | 211 cm | C | 5 | 0/0 | 15/10 | . /5 | 4/0 | 7/0 | - | - | 26 | 15 | 1 | 15 | 2 | 2 | - | Sparta Praha | Vladimír Mandel | - |
15 | Gustáv Hraška | 27,6 | 190 cm | . | 6 | 25/6 | 20/18 | . /4 | 14/6 | 19/2 | 12/2 | - | 90 | 38 | 8 | 14 | 10 | 4 | - | VŠ Praha | Jiří Konopásek | - |
* Trenér reprezentace: Pavel Petera * Asistent trenéra: František Konvička
Pořadí v základní skupině A:
P. | Země | Z | V | P | Skóre | B |
---|---|---|---|---|---|---|
1. +more | Sovětský svaz | 3 | 3 | 0 | 321:235 | 6 |
2. | Brazílie | 3 | 2 | 1 | 297:235 | 5 |
3. | Československo | 3 | 1 | 2 | 285:236 | 4 |
4. | Indie | 3 | 0 | 3 | 194:391 | 3 |
Zápasy československého týmu v základní skupině:
Pořadí v skupině o 7. -12. +more místo:
. P. Země Z V P Skóre B 7. Polsko 5 4 1 453:359 9 8. Austrálie 5 4 1 417:381 9 9. Československo 5 3 2 474:377 8 10. Švédsko 5 3 2 375:341 8 11. Senegal 5 1 4 345:396 6 12. Indie 5 0 5 329:539 5
Zápasy československého týmu v skupině o 7.-12. místo:
* Legenda: Z - zápasy, P - body (points), A - asistence, S - získané míče (steals), B - blokované míče, T - ztráty míče (turnovers), C - pivot, PF - tvrdý útočník (power forward), SF - lehký útočník (small forward), SG - křídlo, PG - rozehrávač, V - výhry
Piktogram boxu Box
Jméno | Věk | Váha | 1/64 | 1/32 | 1/16 | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | Klub | Trenér | Poznámky | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Miroslav Šandor | 22,1 | do 57 kg | volný los | Prohra (0:5) Dejan Marović | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | - | Dukla Olomouc | Alexander Bögi, Tomáš Kemel | - |
Miroslav Pavlov | 23,9 | do 67 kg | volný los | Prohra rsc Kazimierz Szczerba | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | - | Spartak Dubnica | Rudolf Gondáš, Elenko Savov | - |
Ján Franek | 20,3 | do 71 kg | x | Výhra k. o. +more Benedetto Gravina | Výhra dsq Želju Stefanov | Výhra k. o. Wilson Kaoma | Prohra rsch Armando Martínez | nepostoupil | Rudá Hvězda Ústí n/L. | Bohumil Němeček | - |
* Trenér reprezentace: Josef Malík
* Legenda: k.o. - knockout, rsc - rozhodčí ukončil zápas, dsq - diskvalifikace, rsch - zranění hlavy
30px Cyklistika
;Silniční cyklistika
Jméno | Věk | Disciplína | Výsledek | Klub | Trenér | Poznámky | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Jiří Škoda | 24,3 | silniční závod | +8:49,0 | 13. | Dukla Brno | František Jursa | - |
Vlastibor Konečný | 23,6 | silniční závod | +9:10,0 | 17. +more | Dukla Brno | František Jursa | - |
Ladislav Ferebauer | 22,7 | silniční závod | +17:19,0 | 37. | Rudá Hvězda Plzeň | František Konečný | byl donominován v průběhu her |
Michal Klasa | 26,6 | silniční závod | nedojel | nedojel | Dukla Brno | Jiří Daler | - |
Jiří Škoda | 24,3 | 100 km týmová časovka | 2:02:53,9 | Dukla Brno | František Jursa | - | |
Alipi Kostadinov | 25,3 | 100 km týmová časovka | 2:02:53,9 | Rudá Hvězda Plzeň | František Konečný | - | |
Vlastibor Konečný | 23,6 | 100 km týmová časovka | 2:02:53,9 | Dukla Brno | František Jursa | - | |
Michal Klasa | 26,6 | 100 km týmová časovka | 2:02:53,9 | Dukla Brno | Jiří Daler | - | |
Milan Jurčo | 22,9 | 100 km týmová časovka | - | - | Inter Bratislava | Kamil Haťapka | náhradník pro týmovou časovku |
* Trenér reprezentace: Pavel Doležel
Drahová cyklistika
Jméno | Věk | Disciplína | Eliminace 1 | Eliminace 2 | Osmifinále | Čtvrtfinále | Semifinále | O umístění | Klub | Trenér | Poznámky | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Petr Kocek | 28,2 | 1 km s p. s. +more | - | - | - | - | - | 1:06,368 | 6. | Dukla Praha | Pavel Vršecký | - |
Anton Tkáč | 29,3 | sprint | Výhra - 1:0 okraj Fawzi Abdussalam | Výhra - 1:0 László Morcz | Výhra - 1:0 Lau Veldt | Výhra - 2:0 Kenrick Tucker | Prohra - 1:2 Yavé Cahard | Prohra - 0:2 Sergej Kopylov | 4. | Dukla Bratislava | Dušan Škvarenina | - |
Vratislav Šustr | 21,0 | sprint | - | - | - | - | - | - | - | . | . | náhradník pro sprint |
Martin Penc | 23,2 | 4 km stíhačka | 4:48,15 (8. ) | - | - | Prohra - +10,69 Harald Wolf | - | - | 8. | Dukla Praha | Pavel Vršecký | - |
Theodor Černý | 27,5 | 4 km stíhačka družstev | 4:19,56 (4. ) | - | - | Výhra - -4,97 Velká Británie | Prohra - +6,16 Sovětský svaz | Výhra - -1,62 Itálie | Dukla Praha | Pavel Vršecký | - | |
Martin Penc | 23,2 | 4 km stíhačka družstev | 4:19,56 (4. ) | - | - | Výhra - -4,97 Velká Británie | Prohra - +6,16 Sovětský svaz | Výhra - -1,62 Itálie | Dukla Praha | Pavel Vršecký | - | |
Jiří Pokorný | 23,8 | 4 km stíhačka družstev | 4:19,56 (4. ) | - | - | Výhra - -4,97 Velká Británie | Prohra - +6,16 Sovětský svaz | Výhra - -1,62 Itálie | Dukla Praha | Pavel Vršecký | - | |
Igor Sláma | 21,2 | 4 km stíhačka družstev | 4:19,56 (4. ) | - | - | Výhra - -4,97 Velká Británie | Prohra - +6,16 Sovětský svaz | Výhra - -1,62 Itálie | Dukla Praha | Pavel Vršecký | - | |
Robert Birnbaum | 25,0 | 4 km stíhačka družstev | - | - | - | - | - | - | - | Dukla Praha | Pavel Vršecký | náhradník pro stíhačku družstev |
František Raboň | 20,7 | 4 km stíhačka družstev | - | - | - | - | - | - | - | Dukla Praha | Pavel Vršecký | náhradník pro stíhačku družstev |
* Trenér reprezentace: Jaromír Žák * Asistent trenéra: Pavel Vršecký
Piktogram fotbalu Fotbal
* Trenér reprezentace: František Havránek * Asistent trenéra: František Cerman
Pořadí v základní skupině B:
P. | Země | Z | V | R | P | Skóre | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. +more | Československo | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:1 | 4 |
2. | Kuvajt | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:2 | 4 |
3. | Kolumbie | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:4 | 3 |
4. | Nigérie | 3 | 0 | 1 | 3 | 2:5 | 1 |
Zápasy československého týmu v základní skupině:
Čtvrtfinále:
Semifinále:
Finále:
Piktogram gymnastiky Sportovní gymnastika
Muži
Jméno | Věk | Družstva | Víceboj | Prostná | Přeskok | Bradla | Hrazda | Kruhy | Kůň našíř | Klub | Trenér | Poznámky | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kval. | Finále | Kval. +more | Finále | Kval. | Finále | Kval. | Finále | Kval. | Finále | Kval. | Finále | Kval. | Finále | |||||||||||||||||||||
Jiří Tabák | 25,0 | 569,80 | 6. | 115,95 | 10. | 115,675 | 8. | 19,65 | 3. | 19,675 | 4. | 19,75 | 2. | 19,525 | 6. | 19,05 | 21. | - | - | 18,85 | 20. | - | - | 19,60 | 5. | 19,600 | 19,05 | 25. | - | - | Rudá Hvězda Praha | Miloš Kolejka | - | |
Rudolf Babiak | 24,3 | 569,80 | 6. | 114,10 | 19. | 113,550 | 21. | 18,75 | 33. | - | - | 19,15 | 38. | - | - | 18. 85 | 36. | - | - | 18,70 | 26. | - | - | 19,45 | 10. | - | - | 19,20 | 19. | - | - | Dukla Banská Bystrica | Valentín Cap | - |
Jan Zoulík | 23,5 | 569,80 | 6. | 113,70 | 24. | 113,100 | 24. | 18,90 | 26. | - | - | 19,25 | 30. | - | - | 18,95 | 28. | - | - | 18,55 | 34. | - | - | 19,25 | 17. | - | - | 18,80 | 32. | - | - | Rudá Hvězda Praha | Miloslav Netušil | - |
Miloslav Kučeřík | 21,1 | 569,80 | 6. | 112,10 | 38. | - | - | 18,75 | 33. | - | - | 19,20 | 35. | - | - | 18,80 | 39. | - | - | 17,55 | 62. | - | - | 18,65 | 34. | - | - | 19,15 | 22. | - | - | Zbrojovka Brno | Jan Zelinka | - |
Jan Migdau | 22,0 | 569,80 | 6. | 111,95 | 40. | - | - | 18,90 | 26. | - | - | 19,25 | 30. | - | - | 18,70 | 41. | - | - | 18,60 | 31. | - | - | 18,80 | 30. | - | - | 17,70 | 55. | - | - | Zbrojovka Brno | Jan Zelinka | - |
Jozef Konečný | 25,0 | 569,80 | 6. | 111,35 | 43. | - | - | 18,50 | 43. | - | - | 19,60 | 9. | - | - | 19,10 | 18. | - | - | 18,00 | 56. | - | - | 18,55 | 37. | - | - | 17,60 | 58. | - | - | SVŠ Bratislava | Stanislav Fiala | - |
Leonard Kornoš | 23,7 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | SVŠ Bratislava | Ladislav Kornoš | náhradník |
* Trenér reprezentace: Miloslav Netušil
Ženy
Jméno | Věk | Družstva | Víceboj | Prostná | Přeskok | Bradla | Kladina | Klub | Trenér | Poznámky | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kval. | Finále | Kval. +more | Finále | Kval. | Finále | Kval. | Finále | Kval. | Finále | |||||||||||||||||
Radka Zemanová | 16,6 | 388,80 | 4. | 78,00 | 15. | 77,850 | 10. | 19,45 | 18. | - | - | 19,40 | 23. | - | - | 19,55 | 16. | - | - | 19,60 | 10. | 19,650 | 5. | TJ Vítkovice | Vladimír Prorok, Alena Proroková | - |
Jana Labáková | 14,5 | 388,80 | 4. | 77,85 | 18. | 77,675 | 11. | 19,75 | 8. | 19,725 | 6. | 19,65 | 12. | - | - | 19,15 | 27. | - | - | 19,30 | 22. | - | - | ZTS Detva | Ján Žifčák, Viera Žifčáková | - |
Eva Marečková | 16,2 | 388,80 | 4. | 78,05 | 14. | 77,375 | 12. | 19,25 | 26. | - | - | 19,70 | 9. | - | - | 19,70 | 9. | - | - | 19,40 | 17. | - | - | ZTS Detva | Ján Žifčák, Viera Žifčáková | - |
Katarína Šarišská | 14,8 | 388,80 | 4. | 77,55 | 19. | - | - | 19,40 | 19. | - | - | 19,05 | 31. | - | - | 19,60 | 14. | - | - | 19,50 | 14. | - | - | VSŽ Košice | Miroslav Slovák | - |
Dana Brýdlová | 16,8 | 388,80 | 4. | 77,05 | 26. | - | - | 19,30 | 24. | - | - | 18,90 | 35. | - | - | 19,40 | 22. | - | - | 19,45 | 15. | - | - | Zbrojovka Brno | Stanislav Vyzina, Soňa Kobyláková | - |
Anita Šauerová | 17,4 | 388,80 | 4. | 76,05 | 33. | - | - | 19,20 | 28. | - | - | 18,80 | 38. | - | - | 19,15 | 27. | - | - | 18,90 | 29. | - | - | Zbrojovka Brno | Stanislav Vyzina, Soňa Kobyláková | - |
Martina Malušová | 15,5 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | ZTS Detva | Ján Žifčák, Viera Žifčáková | náhradnice |
* Trenéři reprezentace: Vladimír Prorok a Soňa Kobyláková * Klavír: Rudolf Kyznar
Piktogram házené Házená
Č. | Jméno | Věk | P | Z | +moresvg|22px'>okraj | G | U | Klub | Trenér | Poznámky | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
. | Věra Datínská | 30,8 | B | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5. | Inter Bratislava | M. Kolečani | - |
. | Mária Končeková | 27,0 | B | 3 | - | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 5. | Iskra Partizánske | Jozef Oravec | - |
. | Petra Komínková | 28,7 | B | 2 | 0 | - | 0 | - | - | 0 | 5. | TJ Gottwaldov | Jiří Zerzáň | - |
. | Elena Boledovičová | 27,2 | K | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5. | Inter Bratislava | M. Kolečani | - |
. | Viola Pavlasová | 23,2 | K | 5 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 5. | Inter Bratislava | M. Kolečani | - |
. | Priska Polačeková | 25,8 | K | 5 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 4 | 5. | Družstevník Topoľníky | Pavol Németh | - |
. | Elena Brezanyová | 24,3 | S | 5 | 2 | 2 | 0 | 2/1 | 0 | 6/1 | 5. | Iskra Partizánske | Jozef Oravec | - |
. | Jolana Némethová | 26,4 | S | 5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 4 | 5. | Družstevník Topoľníky | Pavol Németh | - |
. | Alena Horalová | 27,7 | S | 5 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 5 | 5. | Štart Bratislava | Tomáš Kuťka | - |
. | Katarína Lambrichová | 23,8 | S | 5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5. | Iskra Partizánske | Jozef Oravec | - |
. | Milena Foltýnová | 30,2 | S | 5 | 2/1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5/1 | 5. | TJ Gottwaldov | Jiří Zerzáň | - |
. | Jana Kuťková | 29,4 | P | 5 | 3/2 | 5/3 | 6/5 | 9/8 | 4/4 | 27/22 | 5. | Štart Bratislava | Tomáš Kuťka | - |
. | Daniela Nováková | 23,7 | P | 5 | 0 | 0 | 1 | 5 | 2 | 8 | 5. | Odeva Hlohovec | J. Ruman | - |
. | Mária Beňová | 23,0 | P | 0 | - | - | - | - | - | 0 | 5. | Inter Bratislava | M. Kolečani | - |
* Trenér reprezentace: Ján Kecskeméthy * Asistent trenéra: Lubomír Šnitzer
Pořadí ve finálové skupině:
P. | Země | Z | V | R | P | Skóre | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sovětský svaz | 5 | 5 | 0 | 0 | 99:52 | 10 | |
Jugoslávie | 5 | 3 | 1 | 1 | 107:67 | 7 | |
NDR | 5 | 3 | 1 | 1 | 91:58 | 7 | |
4. +more | Maďarsko | 5 | 1 | 1 | 3 | 80:74 | 3 |
5. | Československo | 5 | 1 | 1 | 3 | 65:78 | 3 |
6. | okraj Kongo | 5 | 0 | 0 | 5 | 46:159 | 0 |
Zápasy československého týmu ve finálové skupině:
Piktogram jachtingu Jachting
Jméno | Věk | Disciplína | Závod | Celkem | Klub | Trenér | Poznámky | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | B | U | ||||||
Josef Šenkýř | 24,2 | třída finn | dq/28,0 | 13. /19,0 | 14. +more/20,0 | 15. /21,0 | 11. /17,0 | 13. /19,0 | 4. /8,0 | 104 | 14. | Spolana Neratovice | M. Vejsada | - |
Ivan Brandejs | 29,7 | třída létající Holanďan | 10. /16,0 | 10. /16,0 | 12. /18,0 | 12. /18,0 | 12. /18,0 | 12. /18,0 | 11. /17,0 | 103 | 12. | Slavia Nové Město nad Metují | I. Hoffmann | kosatník |
Václav Brandejs | 34,2 | třída létající Holanďan | 10. /16,0 | 10. /16,0 | 12. /18,0 | 12. /18,0 | 12. /18,0 | 12. /18,0 | 11. /17,0 | 103 | 12. | Slavia Nové Město nad Metují | I. Hoffmann | kormidelník |
* Trenéři reprezentace: M. Vejsada, I Hoffmann
Piktogram judo Judo
Jméno | Věk | Váha | 1/32 | 1/16 | Čtvrtfinále | Opravy | Opravy | o 3. místo | Klub | Trenér | Poznámky | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pavel Petřikov st. +more | 21,1 | do 60 kg | Výhra - i Ibrahim Camara | Výhra - k Marcel Burkhard | Prohra - k Thierry Rey | - | Výhra - w Reino Fagerlund | Prohra - iw Arambij Jemiž | 5. | Dukla Banská Bystrica | Jiří Synek, Ludvík Wolf | - |
Jaroslav Kříž | 25,4 | do 65 kg | Výhra - i Alvaro Sanabria | Prohra - j Nikolaj Soloduchin | nepostoupil | Výhra - k Héctor Rodríguez | Prohra - w Iliyan Nedkov | nepostoupil | 7. | Dukla Banská Bystrica | Jiří Synek, Ludvík Wolf | - |
Vladimír Bárta | 25,5 | do 78 kg | Výhra - i Henry Sichalwe | Prohra - p Georgi Petrov | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | - | VŠ Praha | Petr Jákl st. , Františel Jákl | - |
Jaroslav Nikodým | 30,4 | do 95 kg | Prohra - i Mark Chittenden | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | nepostoupil | - | Spartak Hradev Králové | René Srdínko | - |
Vladimír Kocman | 24,3 | nad 95 kg | volný los | Výhra - sg Peter Adelaar | Prohra - i Angelo Parisi | - | Výhra - p Wojciech Reszko | Výhra - i Paul Radburn | Dukla Banská Bystrica | Jiří Synek, Ludvík Wolf | - |
* Trenér reprezentace: Ludvík Wolf
* Legenda: i - ippon, wi - wazari-ippon, w - wazari, j - juko, k - koka, p - praporky, sg - sogo-gači (wazari a 3 šida)
30px Kanoistika (rychlostní)
Muži
;Kajak
Jméno | Věk | Disciplína | 1. kolo | Opravy | Semifinále | Finále | Klub | Trenér | Poznámky | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Felix Masár | 24,6 | K1 | 500 m | 1:47,33 | 4. +more | 1:48,61 | 2. /Q | 1:47,11 | 3. /Q | 1:48,18 | 8. | Červená Hviezda Bratislava | Tibor Polakovič | - |
Felix Masár | 24,6 | K1 | 1000 m | 3:48,49 | 3. /Q | - | - | 3:53,13 | 2. /Q | 3:52,10 | 6. | Červená Hviezda Bratislava | Tibor Polakovič | - |
Jiří Svoboda | 26,3 | K2 | 500 m | 1:36,29 | 3. /Q | - | - | 1:37,89 | 4. | nepostoupili | nepostoupili | Dukla Praha | Ladislav Souček | - |
Vladimír Dolejš | 24,9 | K2 | 500 m | 1:36,29 | 3. /Q | - | - | 1:37,89 | 4. | nepostoupili | nepostoupili | Dukla Praha | Ladislav Souček | - |
Jiří Svoboda | 26,3 | K2 | 1000 m | 3:59,27 | 4. | 3:32,79 | 3. /Q | 3:37,76 | 4. | nepostoupili | nepostoupili | Dukla Praha | Ladislav Souček | - |
Vladimír Dolejš | 24,9 | K2 | 1000 m | 3:59,27 | 4. | 3:32,79 | 3. /Q | 3:37,76 | 4. | nepostoupili | nepostoupili | Dukla Praha | Ladislav Souček | - |
Kanoe
Jméno | Věk | Disciplína | 1. kolo | Opravy | Semifinále | Finále | Klub | Trenér | Poznámky | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Radomír Blažík | 25,9 | C1 | 500 m | 1:56,41 | 4. +more | 1:56,51 | 1. /Q | - | - | 1:56,83 | 9. | Dukla Praha | Jiří Čtvrtečka | - |
Libor Dvořák | 23,0 | C1 | 1000 m | 4:07,85 | 4. | 4:20,15 | 2. /Q | - | - | 4:15,25 | 4. | VŠ Praha | Jaroslav Baďura | - |
Jiří Vrdlovec | 24,1 | C2 | 500 m | 1:46,75 | 2. /Q | - | - | - | - | 1:46,48 | 5. | Dukla Praha | Jiří Čtvrtečka | - |
Petr Kubíček | 23,2 | C2 | 500 m | 1:46,75 | 2. /Q | - | - | - | - | 1:46,48 | 5. | Dukla Praha | Jiří Čtvrtečka | - |
Jiří Vrdlovec | 24,1 | C2 | 1000 m | 3:42,01 | 1. /Q | - | - | - | - | 3:52,50 | 5. | Dukla Praha | Jiří Čtvrtečka | - |
Petr Kubíček | 23,2 | C2 | 1000 m | 3:42,01 | 1. /Q | - | - | - | - | 3:52,50 | 5. | Dukla Praha | Jiří Čtvrtečka | - |
Ženy
;Kajak
Jméno | Věk | Disciplína | 1. kolo | Opravy | Semifinále | Finále | Klub | Trenér | Poznámky | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jana Polakovičová | 19,1 | K1 | 500 m | 2:07,68 | 6. +more | 2:08,99 | 5. | nepostoupila | nepostoupila | nepostoupila | nepostoupila | Červená Hviezda Bratislava | Tibor Polakovič | - |
Jana Polakovičová | 19,1 | K2 | 500 m | 1:59,83 | 6. | 1:57,34 | 6. | nepostoupily | nepostoupily | nepostoupily | nepostoupily | Červená Hviezda Bratislava | Tibor Polakovič | - |
Helena Vašáková | 19,2 | K2 | 500 m | 1:59,83 | 6. | 1:57,34 | 6. | nepostoupily | nepostoupily | nepostoupily | nepostoupily | Červená Hviezda Bratislava | Tibor Polakovič | - |
* Trenér reprezentace: Petr Mokrý * Asistent trenéra reprezentace: Tibor Polakovič
Piktogram lukostřelba Lukostřelba
Muži
Jméno | Věk | Disciplína | Sestava | 1. den | 2. +more den | 3. den | 4. den | Celkem | Klub | Trenér | Poznámky | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
90 m | 70 m | 50 m | 30 m | 90 m | 70 m | 50 m | 30 m | B | U | |||||||
František Hadaš | 39,3 | FITA | první | 261 | 284 | 281 | 322 | - | - | - | - | 2305 | 24. | Start Praha | - | - |
František Hadaš | 39,3 | FITA | druhá | - | - | - | - | 234 | 296 | 297 | 330 | 2305 | 24. | Start Praha | - | - |
Ženy
Jméno | Věk | Disciplína | Sestava | 1. den | 2. +more den | 3. den | 4. den | Celkem | Klub | Trenér | Poznámky | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
70 m | 60 m | 50 m | 30 m | 70 m | 60 m | 50 m | 30 m | B | U | |||||||
Zdenka Padevětová | 21,6 | FITA | první | 289 | 304 | 288 | 325 | - | - | - | - | 2405 | 4. | Start Praha | Miloslav Bártl | - |
Zdenka Padevětová | 21,6 | FITA | druhá | - | - | - | - | 279 | 299 | 295 | 326 | 2405 | 4. | Start Praha | Miloslav Bártl | - |
Jitka Dolejší | 22,2 | FITA | první | 248 | 283 | 255 | 316 | - | - | - | - | 2219 | 20. | Vršovice Praha | František Hadaš | - |
Jitka Dolejší | 22,2 | FITA | druhá | - | - | - | - | 244 | 273 | 273 | 327 | 2219 | 20. | Vršovice Praha | František Hadaš | - |
* Trenér reprezentace: Miloslav Bártl
Piktogram moderního pětiboje Moderní pětiboj
Jméno | Věk | Disciplína | Celkem | Družstvo | Klub | Trenér | Poznámky | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Šerm | +moresvg|20px'>Střelba | Plavání | Kros | B | U | B | U | |||||||||||
Milan Kadlec | 21,6 | 1084 | 8. | 792 | 20. | 1088 | 3. | 1088 | 34. | 1177 | 7. | 5229 | 8. | 15339 | 6. | Dukla Banská Bystrica | P. Vyskočil, Jan Novotný | - |
Jan Bártů | 25,5 | 970 | 36. | 766 | 21. | 1066 | 8. | 1260 | 3. | 1096 | 19. | 5158 | 16. | 15339 | 6. | SVS Sparta Praha | Karel Bártů | - |
Bohumil Starnovský | 26,7 | 1100 | 1. | 740 | 27. | 890 | 33. | 1156 | 18. | 1066 | 25. | 4952 | 26. | 15339 | 6. | Dukla Banská Bystrica | P. Vyskočil, Jan Novotný | - |
Dušan Poláček | 23,6 | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | SVŠT Bratislava | Dušan Jursík | náhradník |
* Trenér reprezentace: Karel Bártů
Piktogram plavání Plavání
Muži
Jméno | Věk | Disciplína | Rozplavba | Semifinále | Finále | Klub | Trenér | Poznámky | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Petr Adamec | 20,1 | kraul | 200 m | 1:55,84 | . | - | - | nepostoupil | nepostoupil | Rudá Hvězda Brno | Bernard Kočař | - |
Petr Adamec | 20,1 | kraul | 400 m | 4:03,97 | . +more | - | - | nepostoupil | nepostoupil | Rudá Hvězda Brno | Bernard Kočař | - |
Radek Havel | 19,4 | kraul | 200 m | 1:55,07 | . | - | - | nepostoupil | nepostoupil | TJ Gottwaldov | Petr Přikryl | - |
Radek Havel | 19,4 | kraul | 400 m | 4:05,71 | . | - | - | nepostoupil | nepostoupil | TJ Gottwaldov | Petr Přikryl | - |
Daniel Machek | 20,7 | kraul | 400 m | 3:57,02 | 8. /Q | - | - | 3:55. 66 | 5. | Rudá Hvězda Praha | Milena Zachová | - |
Daniel Machek | 20,7 | kraul | 1500 m | 15:39,73 | 10. | - | - | nepostoupil | nepostoupil | Rudá Hvězda Praha | Milena Zachová | - |
Daniel Machek | 20,7 | polohovka | 400 m | 4:28,66 | 7. /Q | - | - | 4:29,86 | 8. | Rudá Hvězda Praha | Milena Zachová | - |
Miloslav Roľko | 19,8 | znak | 100 m | 58,15 | . /Q | 57,97 | 6. /Q | 57,74 | 4. | UK Bratislava | Vlasta Wawrová | - |
Miloslav Roľko | 19,8 | znak | 200 m | 2:05,13 | . | - | - | nepostoupil | nepostoupil | UK Bratislava | Vlasta Wawrová | - |
Miloslav Roľko | 19,8 | motýlek | 100 m | 56,36 | . /Q | 56,16 | 10. | nepostoupil | nepostoupil | UK Bratislava | Vlasta Wawrová | - |
Miloslav Roľko | 19,8 | polohovka | 400 m | 4:29,19 | 8. /Q | - | - | 4:26,99 | 6. | UK Bratislava | Vlasta Wawrová | - |
Daniel Machek | 20,7 | kraul | 4 x 200 m | 7:42,18 | 9. | - | - | nepostoupili | nepostoupili | Rudá Hvězda Praha | Milena Zachová | - |
Miloslav Roľko | 19,8 | kraul | 4 x 200 m | 7:42,18 | 9. | - | - | nepostoupili | nepostoupili | UK Bratislava | Vlasta Wawrová | - |
Petr Adamec | 20,1 | kraul | 4 x 200 m | 7:42,18 | 9. | - | - | nepostoupili | nepostoupili | Rudá Hvězda Brno | Bernard Kočař | - |
Radek Havel | 19,4 | kraul | 4 x 200 m | 7:42,18 | 9. | - | - | nepostoupili | nepostoupili | TJ Gottwaldov | Petr Přikryl | - |
Ženy
Jméno | Věk | Disciplína | Rozplavba | Finále | Klub | Trenér | Poznámky | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Irena Fleissnerová | 21,7 | prsa | 100 m | 1:13,35 | . | nepostoupila | nepostoupila | VŠ Praha | Rudolf Poledník | - |
Irena Fleissnerová | 21,7 | prsa | 200 m | 2:32,79 | 2. +more/Q | 2:33,23 | 5. | VŠ Praha | Rudolf Poledník | - |
* Trenér reprezentace: Jan Vokatý
Piktogram pozemního hokeje Pozemní hokej
Č. | Jméno | Věk | P | Z | G | U | Klub | Trenér | Poznámky | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
. +more | Milada Blažková | 22,2 | . | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Bohemians Praha | Antonín Pilát | - | |
. | Jiřina Hájková | 26,5 | . | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | Bohemians Praha | Antonín Pilát | - | |
. | Květoslava Petříčková | 28,0 | . | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Bohemians Praha | Antonín Pilát | - | |
. | Viera Podhányiová | 19,8 | B | 4 | 0 | - | 0 | 0 | 0 | 0 | Calex Zlaté Moravce | Jaromír Novota | - | |
. | Iveta Šranková | 16,8 | . | 1 | - | - | 0 | - | - | 0 | Calex Zlaté Moravce | Jaromír Novota | - | |
. | Marie Sýkorová | 27,7 | . | 4 | 0 | 0 | - | 0 | 0 | 0 | Meteor České Budějovice | Stanislav Lovčí | - | |
. | Berta Hrubá (C) | 34,3 | . | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Slavia Praha IPS | Eva Maříková | - | |
. | Ida Hubáčková | 25,8 | . | 5 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | Slavia Praha IPS | Eva Maříková | - | |
. | Jarmila Králíčková | 36,2 | B | 1 | - | 0 | - | - | - | 0 | Slavia Praha IPS | Eva Maříková | - | |
. | Alena Kyselicová | 22,7 | . | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | Slavia Praha IPS | Eva Maříková | - | |
. | Jiřina Křížová | 32,4 | . | 1 | - | - | - | 0 | - | 0 | Slavia Praha IPS | Eva Maříková | - | |
. | Jana Lahodová | 23,1 | . | 3 | 0 | 0 | - | - | 1 | 1 | Slavia Praha IPS | Eva Maříková | - | |
. | Marta Urbanová | 19,8 | . | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Slavia Praha IPS | Eva Maříková | - | |
. | Jiřina Čermáková | 35,7 | . | 5 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | Slavoj Vyšehrad | J. Parys | - | |
. | Jiřina Kadlecová | 32,1 | . | 5 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | Slavoj Vyšehrad | J. Parys | - | |
. | Lenka Vymazalová | 21,1 | . | 2 | - | - | 0 | 0 | - | 0 | Slavoj Vyšehrad | J. Parys | - |
* Trenéři reprezentace: Eva Maříková, Pavel Rosa
Pořadí ve finálové skupině:
P. | Země | Z | V | R | P | Skóre | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Zimbabwe | 5 | 5 | 2 | 0 | 13:4 | 8 | |
Československo | 5 | 3 | 1 | 1 | 10:5 | 7 | |
Sovětský svaz | 5 | 3 | 0 | 2 | 11:5 | 6 | |
4. +more | Indie | 5 | 2 | 1 | 2 | 9:6 | 5 |
5. | Rakousko | 5 | 2 | 0 | 3 | 6:11 | 4 |
6. | Polsko | 5 | 0 | 0 | 5 | 0:18 | 0 |
Zápasy československého týmu ve finálové skupině:
Piktogram skoky do vody Skoky do vody
Jméno | Věk | Disciplína | Kvalifikace | Finále | Klub | Trenér | Poznámky | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Heidemarie Grecká | 15,4 | skoky z prkna | 390,39 | 13. | nepostoupila | nepostoupila | VŠ Praha | Karel Pekař | - |
Dana Chmelařová | 19,9 | skoky z veže | 309,12 | 12. +more | nepostoupila | nepostoupila | VŠ Praha | Karel Hejl | - |
* Trenér reprezentace: Karel Pekař
Reference
Externí odkazy
[url=http://archive. fiba. +morecom/pages/eng/fa/team/p/sid/2940/tid/270/_/1980_Olympic_Games_Tournament_for_Men/accumulated-statistics. html]Statistika - basketkal muži[/url] * [url=https://www. olympedia. org/countries/TCH/editions/20]Československo na LOH 1980[/url].
Kategorie:Země na Letních olympijských hrách 1980 1980 Kategorie:Sport v Československu v roce 1980