Benjamin Pavard

8
4
2

Benjamin Pavard (* 28. března 1996 Maubeuge) je francouzský profesionální fotbalista, který hraje na pozici středního obránce za italský klub FC Inter Milán a za francouzský národní tým, se kterým se v roce 2018 stal vítězem mistrovství světa.

...

Jeho prvním klubem byl tým z jeho rodiště v Jeumontu, kde svou kariéru započal také slavný francouzský útočník Jean-Pierre Papin, pozdější útočník Bayernu Mnichov. V 9 letech se stal součástí akademie klubu Lille, kam ze svého rodiště čtyřikrát do týdne dojížděl.

Pavard se propracoval do základní sestavy Lille OSC v 18 letech, když 31. ledna 2015 nastoupil do zápasu na hřišti Nantes, přičemž za Lille si zahrál také český bek David Rozehnal. +more Během dvou sezón nastoupil celkově do 21 utkání.

Na konci srpna 2016 přestoupil do Německa do Stuttgartu, který právě sestoupil do 2. +more Bundesligy. Stal se nejdražším příchodem do týmu toho léta s přestupovou částkou 5 milionů eur. Za Stuttgart debutoval 3. října 2016 doma během klání s SpVgg Greuther Fürth, který Švábové vyhráli poměrem 4-0. Pavard zahrál na pozici středního obránce, centrem přihrál na první branku Carlosovi Manému a sám vstřelil třetí gól. V 15. kole si připsal další asistenci, když přihrál na první branku proti FC Erzgebirge Aue. Stuttgart venku zvítězil vysoko 4-0. Na konci sezóny se tým radoval z postupu zpět mezi elitní bundesligové týmy.

Bayern Mnichov

Dne 9. ledna 2019 byl stvrzen Pavardův přestup do Bayernu Mnichov, kam měl zamířit po konci sezóny 2019/20 za částku 35 milionů eur. +more V Mnichově měl setrvat pět let. Za Bayern si Pavard poprvé zahrál dne 3. srpna 2019 v německém Superpoháru s Borussií Dortmund, přičemž odehrál závěrečných 10 minut, poté co v 80. minutě nahradil Thiaga Alcântaru. Debut se vítězným nestal, neboť Bayern soupeři podlehl 0:2. První gól vstřelil později 31. srpna, když vyrovnal domácí duel s Mainzem (Mohučí) na 1:1, který nakonec dopadl výhrou Bayernu 6:1.

Proti mexickému Tigres UANL dne 11. února 2021 vstřelil vítězný gól při výhře 1:0 ve finále Mistrovství světa klubů FIFA 2020. +more Bayern Mnichov tímto srovnal počin Barcelony ze sezóny 2008/09 ziskem šesti trofejí za sezónu 2019/20.

Začátkem listopadu 2017 byl překvapivě nominován trenérem Didierem Deschampsem na přátelské zápasy s Walesem a Německem. Debutoval v utkání s Walesem, když v poločase přišel na hřiště, střídajíc Christophe Jalleta, Francie vyhrála 2-0. +more I proti Němcům si zahrál, a to poslední třetinu remízového utkání (2-2), přičemž opět střídal Jalleta. Byl nominován také na březnové přátelské zápasy s Kolumbií a Ruskem. Ačkoliv proti Kolumbii (2-3) si nezahrál, proti Rusku odehrál celý zápas a byl tak u výhry 3-1.

Před světovým šampionátem v Rusku si opět zahrál během přátelských zápasů pravého krajního obránce - pár minut proti Irsku (Francie vyhrála 2-0), celý zápas proti Itálii (3-1) a čtvrt hodiny proti USA (1-1), kde asistoval gólu Kylianu Mbappému.

Pavard se na mistrovství dostal - opět jako pravý krajní bek - do základní jedenáctky, byl tak u vítězství nad Austrálií (2-1) a nad Peru (1-0). Poslední skupinový zápas s Dánskem si nezahrál, Francie měla postup jistý a šetřila své opory. +more Pavard své místo v základu nepustil až do konce turnaje, postupně odehrál zápasy s Argentinou (4-3), Uruguayí (2-0), Belgií (1-0) a Chorvatskem, které Francie ve finále přehrála 4-2. Jeho branka proti Argentině se stala nejhezčím gólem šampionátu.