Filip Zorvan (* 7. dubna 1996 v Novém Městě nad Metují) je český fotbalový záložník a bývalý mládežnický reprezentant, působící v A-týmu SK Sigma Olomouc. Jeho oblíbeným klubem je španělský Real Madrid, oblíbeným fotbalistou Isco.

Příbuzenstvo

Filip je příbuzný rodiny Černých. Pavel Černý je jeho strýcem, Jiří Černý a Pavel Černý ml. jsou jeho bratranci.

Svoji fotbalovou kariéru začal v mužstvu MFK Nové Město nad Metují. V osmi letech přestoupil do klubu FC Hradec Králové.

FC Hradec Králové

V průběhu jarní části ročníku 2013/14 se propracoval do prvního týmu. V prvním týmu debutoval ve +more_česká_fotbalová_liga'>2. lize 20. dubna 2014 v utkání 23. kola proti FK Ústí nad Labem (výhra 3:1), když v 88. minutě vystřídal Davida Vaněčka. V druholigové sezoně 2013/14 postoupil s Hradcem Králové do nejvyšší soutěže. V roce 2014 byl na stáží v anglickém klubu Stoke City. V ročníku 2014/15 sestoupilo mužstvo zpět do druhé ligy.

Sezona 2015/16

První větší šanci v "áčku" dostal v ročníku 2015/16. V prosinci 2015 s mužstvem prodloužil kontrakt do léta 2018. +more Svůj první gól v sezoně a zároveň za Hradec Králové vsítil 27. března 2016 v ligovém utkání 20. kola proti 1. SC Znojmo (výhra 3:1), když ve 27. minutě v přečíslení po přihrávce Tomáše Malinského zakončoval do prázdné branky a dal úvodní gól zápasu. S mužstvem postoupil zpět do české nejvyšší soutěže, když jeho klub ve 28. kole hraném 17. 5. 2016 porazil FK Baník Sokolov 2:0 a 1. SC Znojmo, které bylo v tabulce na třetí pozici, prohrálo s FC Sellier & Bellot Vlašim. Celkem za tým nastoupil v sezoně do 19 ligových zápasů.

Sezona 2016/17

10. 8. +more 2016 se střelecky prosadil ve 2. kole českého poháru proti divizní Admiře Praha, když v 89. minutě vsítil branku na konečných 4:1. O čtyři dny později si připsal v dresu FC Hradce Králové premiérový start v nejvyšší soutěži, když v utkání proti FK Dukla Praha (prohra 0:3) v 58. minutě vystřídal Adama Vlkanovu.

FK Baník Sokolov (hostování)

V lednu 2017 zamířil kvůli větší vytíženosti na půlroční hostování do Baníku Sokolov.

MFK Vítkovice (hostování)

Před začátkem ročníku 2019/2020 zamířil na hostování do konce kalendářního roku do MFK Vítkovice. Zde si připsal 12 soutěžních startů a 2 pohárové, kde vstřelil celkem 3 góly.

1. FK Příbram (hostování)

Pro jarní část sezóny 2019/2020 působil na hostování v 1.FK Příbram. Odehrál zde 13 zápasů bez vstřeleného gólu a zaznamenal 2 asistence.

1. FK Příbram

Dne 14. 9. +more2020 se stal hráčem 1. FK Příbram. V sezóně 2020/2021 nastoupil do celkem 29 zápasů, vstřelil 2 góly a připsal si 3 asistence. Sezónu 2021/2022 začal ve 2. česká fotbalová liga, kde v 10 odehraných utkáních vstřelil 2 góly. Další přidal v MOL Cup 2021/22 v zápase proti Plzni. Na konci podzimní části ročníku 2021/2022 odešel z klubu jako volný hráč.

MFK Karviná

Před začátkem jarní části Fortuna ligy se stal hráčem MFK Karviná. V zimní přípravě za ní stihl odehrát 3 utkání a vstřelit 1 gól. +more V lize za MFK Karvinou debutoval v Sinobo Stadium proti SK Slavia Praha (výhra 0:1). Premiérový gól vstřelil v domácím zápase do branky SK Dynamo České Budějovice, když hlavou zvyšoval stav utkání na 2:1. Svůj druhý gól v dresu MFK Karviná přidal v zápase s FC Baníkem Ostrava ve 26. kole, když otevřel skóre utkání na 0:1. Celkově nastoupil za MFK Karviná do 17 utkání a vstřelil 3 branky. Z toho 3 zápasy odehrál v přípravě, kdy vsítil jednu branku.

SK Sigma Olomouc

Po konci v MFK Karviná přešel jako volný hráč v průběhu léta do SK Sigma Olomouc.

Sezona 2022/23

Premiérový start i gól v modrobílém dresu si odbyl v přípravném zápase proti MFK Vyškov, když v druhé půlce proměnil pokutový kop. Celkem odehrál v letní přípravě 7 utkání a vstřelil 1 branku. +more Ligovou premiéru si odbyl v utkání 1. kola Fortuna ligy proti FC Baníku Ostrava, kde asistoval u druhého gólů při výhře SK Sigmy Olomouc (0:3). První ligový gól v dresu SK Sigmy Olomouc si zapsal v prvním poločase z pokutového kopu v zápase 4. kola Fortuna ligy proti 1. FC Slovácku (1:2).

Reprezentační kariéra

Filip Zorvan je bývalým mládežnickým reprezentantem České republiky. Nastupoval za výběry do 18, 19 a 20 let.

Odkazy

[url=https://web. archive. +moreorg/web/20140417234309/http://www. fchk. cz/A-tym/Soupiska/Filip-Zorvan. aspx]Profil hráče[/url] na fchk. cz [neex. odkaz] * * [url=http://int. soccerway. com/players/filip-zorvan/337245/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=http://www. transfermarkt. co. uk/filip-zorvan/profil/spieler/297680]Profil hráče[/url] na transfermarkt. co. uk * [url=http://nv. fotbal. cz/reprezentace/statistiky/viewstat3. asp. name=ZorvanFilip]Reprezentační statistiky hráče[/url] na stránkách FAČR.

Kategorie:Čeští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbalisté FC Hradec Králové Kategorie:Fotbalisté FK Baník Sokolov Kategorie:Čeští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Narození 1996 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 7. +more dubna.