Grand Prix Eva Duarte Perón 1950

8
4
2

Velká cena Eva Duarte Perón 1950, která se jela na okruhu v Palermu - (Argentina), byla úvodním závodem jihoamerické série Formule Libre otevřené i pro vozy formule 1. Na okruhu dlouhém 4,865 kilometru dominovaly především vozy Ferrari, které si v kvalifikaci zajistily první čtyři místa na startu a obsadily tak kompetně celou první řadu. Další místa na startu obsadili Giuseppe Farina, Princ Bira, oba s vozem Maserati a Philippe Étancelin na Talbotu. Stejným způsobem jako v kvalifikaci, vévodily vozy Ferrari i celému závodu, vítězem se stal Luigi Villoresi před Dorino Serafinim. Favoritem závodu byl domácí idol Juan Manuel Fangio, který tuto úlohu potvrdil vítězstvím v kvalifikaci, v závodě ovšem zůstal za očekáváním a nestačil jak na své týmové kolegy Villoresiho a Serafiniho, tak i na svého krajana Clemara Bucciho. Byl to právě Clemar Bucci, který se svým výkonem (startoval z 12 místa na startu) stal novým národním hrdinou.

1. řada1234
Juan Manuel Fangio Ferrari 2'29. +more9"Alberto Ascari Ferrari 2'30. 4"Luigi Villoresi Ferrari 2'31. 5"Dorino Serafini Ferrari 2'34. 3"
2. řada567
Giuseppe Farina Maserati 2'35. 1"Princ Bira Maserati 2'35. 6"Philippe Étancelin Talbot-Lago 2'36. 1"
3. řada891011
Louis Rosier Talbot-Lago 2'36. 3"Jose Froilan Gonzalez Maserati 2'36. 5"Benedicto Campos Ferrari 2'37. 0"Felice Bonetto Maserati 2'37. 2"
4. řada121314
Clemar Bucci Alfa Romeo 2'37. 8"Toulo de Graffenried Maserati 2'38. 2"Piero Carini Maserati 2'38. 5"
5. řada15161718
Louis Chiron Maserati 2'39. 1"Piero Taruffi Maserati 2'39. 6"Eitel Cantoni Maserati 2'39. 8"Reg Parnell Maserati 2'40. 5"
6. řada192021
Pascual Puopolo Maserati 2'43. 1"Clemente Biondetti Maserati 2'45. 3"Peter Whitehead Ferrari 2'45. 7"

Ferrari 166CFerrari 166FLFerrari 166FL
2'29. 91:18'20. 82'28. 4
116. 837 km/h111. 770 km/h118. 018 km/h
.

Eva Duarte Perón Kategorie:Motoristické sporty v roce 1950 Kategorie:Motoristické sporty v Argentině Kategorie:Sportovní události v Buenos Aires Kategorie:Sport v Argentině v roce 1950