Grand Prix Číny 2019

8
4
2

Grand Prix Číny 2019 (oficiálně Formula 1 2019 Heineken Chinese Grand Prix) se jela na okruhu Shanghai International Circuit v Šanghaji v Číně dne 14. dubna 2019. Závod byl třetím v pořadí v sezóně 2019 šampionátu Formule 1. Závod byl také 1000. závodem seriálu Formule 1 od 1. závodu Mistrovství, který se jel na okruhu Silverstone v roce 1950.

Pořadí

Pořadí jezdců před závodem

Na čele průběžného pořadí šampionátu jezdců je Valtteri Bottas, který v obou dosavadních závodech nasbíral 44 bodů. O jediný bod zpět je druhý Lewis Hamilton a stupně vítězů uzavírá třetí Max Verstappen se ziskem 27 bodů.

Pořádí týmu před závodem

V Poháru konstruktérů má zatím navrch stáj Mercedes, která nasbírala 87 bodů. Druhé místo patří Ferrari, které má na svém kontě 48 bodů. +more Třetí pozici zaujímá Red Bull Racing-Honda, který se může pyšnit 31 body.

Tréninky

V prvním tréninku zaznamenal nejrychlejší čas Sebastian Vettel z Ferrari (1:33. 911). +more Druhý Lewis Hamilton, zaostal o 207 tisícin. Třetí místo obsadil Charles Leclerc, jenž na týmového kolegu Vettela ztratil 256 tisícin sekundy. S technickými problémy se potýkal Antonio Giovinazzi z týmu Alfa Romeo Racing, neboť zvládl jen dvě kola. Hodiny v poslední zatáčce dostal Lance Stroll.

Druhý trénink opanoval Valtteri Bottas z Mercedesu, který zaknihoval čas 1:33. 330. +more Sebastian Vettel, jenž proťal pomyslnou cílovou pásku na druhé pozici, byl pomalejší o 27 tisícin sekundy. Na třetí příčku se vyšvihl Max Verstappen z Red Bullu s mankem 221 tisícin sekundy. Hamilton s Bottasem se v úvodu prostředního tréninku roztočili. Výraznější problém musel řešit Romain Grosjean, jemuž se nalomil přední spoiler.

Třetí trénink byl opět v režii Valtteriho Bottase, který časem 1:32. 830 nechal za sebou druhého Sebastiana Vettela o 392 tisícin sekundy. +more Na třetím místě dojel Charles Leclerc se ztrátou 418 tisícin sekundy. Poslední tréninkovou jednotku předčasně ukončil Alexander Albon, který havaroval a kvalifikace se nezúčastnil.

Kvalifikace

Jak už bylo zmíněno, kvalifikace se nezúčastnil Alexander Albon, který rozbil svůj vůz na konci třetího tréninku a mechanici jej nestihli spravit. V první části skončili Lance Stroll, George Russell, Robert Kubica a Antonio Giovinazzi, který nedokázal zajet platné kvalifikační kolo.

Ve druhé fázi kvalifikace došlo k jednomu překvapení, neboť nepostoupil Kimi Räikkönen. Jak sám přiznal do týmového rádia, na vině byla porucha motoru. +more Spolu s ním dál neprošli ani Daniil Kvjat, Sergio Pérez, Carlos Sainz Jr. a Lando Norris.

Pole position získal v Šanghaji Valtteri Bottas časem 1:31. 547, čímž porazil druhého Lewise Hamiltona o pouhých 23 tisícin sekundy. +more Druhou řadu na startovním roštu obsadí rudé monoposty Ferrari v pořadí Sebastian Vettel, Charles Leclerc.

1888Robert KubicaWilliams-Mercedes1:35. 28118
107% času vítěze: 1:39. 144107% času vítěze: 1:39. 144107% času vítěze: 1:39. 144107% času vítěze: 1:39. 144107% času vítěze: 1:39. 144107% času vítěze: 1:39. 144107% času vítěze: 1:39. 144107% času vítěze: 1:39. 144

Ret27Nico HülkenbergRenault16Pohonná jednotka8
Nejrychlejší kolo:Pierre Gasly (Red Bull Racing-Honda) 1:34. 742 (v kole 55)Nejrychlejší kolo:Pierre Gasly (Red Bull Racing-Honda) 1:34. 742 (v kole 55)Nejrychlejší kolo:Pierre Gasly (Red Bull Racing-Honda) 1:34. 742 (v kole 55)Nejrychlejší kolo:Pierre Gasly (Red Bull Racing-Honda) 1:34. 742 (v kole 55)Nejrychlejší kolo:Pierre Gasly (Red Bull Racing-Honda) 1:34. 742 (v kole 55)Nejrychlejší kolo:Pierre Gasly (Red Bull Racing-Honda) 1:34. 742 (v kole 55)Nejrychlejší kolo:Pierre Gasly (Red Bull Racing-Honda) 1:34. 742 (v kole 55)Nejrychlejší kolo:Pierre Gasly (Red Bull Racing-Honda) 1:34. 742 (v kole 55)
Zdroj:Zdroj:Zdroj:Zdroj:Zdroj:Zdroj:Zdroj:Zdroj: