Maciej Rybus (* 19. srpna 1989 Łowicz) je polský profesionální fotbalista, který hraje na pozici levého obránce za polský národní tým. Od léta 2022, kdy mu skončila smlouva s ruským klubem FK Lokomotiv Moskva, je hráčem Spartaku Moskva.

...

Reprezentační kariéra

Rybus nastoupil za polský reprezentační výběr do 21 let.

14. listopadu 2009 debutoval v A-mužstvu Polska v zápase s Rumunskem. +more Příležitost mu dal nový trenér polské reprezentace Franciszek Smuda. Šel na hřiště v 75. minutě, Poláci prohráli ve Varšavě 0:1. Hned v příštím utkání 18. listopadu poprvé skóroval za národní tým proti Kanadě, zařídil tak výhru 1:0.

EURO 2012

Zúčastnil se Mistrovství Evropy 2012, kde mělo Polsko jako pořadatelská země (společně s Ukrajinou) jistou účast. V zahajovacím utkání celého šampionátu 8. +more června se střetlo Polsko s Řeckem a Maciej hrál do 70. minuty. Poté ho trenér Smuda stáhl ze hřiště, neboť krátce předtím byl za faul na řeckého útočníka Salpigidise za stavu 1:1 vyloučen brankář Wojciech Szczęsny a místo něj musel do brány náhradník Przemysław Tytoń. Jeden z hráčů z pole musel uvolnit místo, trenér vybral Rybuse. Oba soupeři si připsali po bodu za konečnou remízu 1:1. 12. června proti Rusku (1:1) a 16. června proti České republice (prohra 0:1) Maciej nehrál. Polsko obsadilo se ziskem 2 bodů poslední čtvrté místo základní skupiny A.