Palau na Letních olympijských hrách 2008

8
4
2

Palau se účastnilo Letních olympijských her 2008 a zastupovalo ho 5 sportovců ve 3 sportech (3 muži a 2 ženy). Jednalo se o třetí start tohoto státu na letních olympijských hrách. Vlajkonošem výpravy během zahajovacího ceremoniálu byl zápasník Elgin Elwais. Během zakončení her byla vlajkonoškou výpravy plavkyně Amber Yobech. Nejmladší z týmu byla Amber Yobech, které v době konání her bylo 17 let. Nejstarší z týmu byla Peoria Koshiba, které bylo v době konání her 29 let. Nikomu z výpravy se během her nepodařilo získat medaili.

...

Disciplíny

Národní tým Palau na Letních olympijských hrách v Pekingu

Atletika

V atletice bylo Palau reprezentováno sprinterem Jessem Tamangrowem a sprinterkou Peoriou Koshibou. Jesse Tamangrow startoval v závodu na 100 m a byla to jeho první a také jediná účast na olympijských hrách. +more V rozběhu zaběhl čas 11,38 sekundy a skončil na 7. místě. Tento výkon na postup do dalšího kola neumožnil.

Také Peoria Koshiba zemi reprezentovala v běhu na 100 m. V Pekingu to byla její již druhá olympijská účast. +more Poprvé startovala na hrách v Sydney, kde zaběhla čas 12,66 sekundy. V Pekingu se jí k tomuto času přiblížit nepodařilo a v rozběhu zaběhla čas 13,18 sekundy, který ji zařadil na 8. místo. Do dalšího kola tedy nepostoupila.

SportovecPiktogram atletika DisciplínaRozběhČtvrtfináleSemifináleFinále
ČasPořadíČasPořadíČasPořadíČasPořadí
Jesse Tamangrow100 m - muži11,387. nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil
SportovkyněPiktogram atletika DisciplínaRozběhČtvrtfináleSemifináleFinále
Peoria Koshiba100 m - ženy13,188. nepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupila
.

Plavání

17letá Amber Yobech byla nejmladší členkou výpravy. Startovala v závodě na 50 m volným způsobem a dosáhla času 30,00 sekund, který na postup do dalšího kola nestačil. +more Celkově tak skončila na 71. místě z 90 startujících plavkyň.

SportovkyněPiktogram plavání DisciplínaRozplavbaSemifináleFinále
ČasPořadíČasPořadíČasPořadí
Amber Yobech50 m volný způsob - ženy30,0071. nepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupila
.

Zápas

V zápase Palau na olympijských hrách reprezentovali dva sportovci. Prvním z nich byl Florian Skilang Temengil, který startoval v zápase ve volném stylu ve váhové kategorii mužů nad 120 kg. +more Bez nutnosti zápasit v kvalifikaci podlehl svému prvnímu soupeři, maďarskému reprezentantovi Ottó Aubélimu. Celkově tak skončil na 16. místě z 20 startujících závodníků.

Historicky prvním reprezentantem Palau, který se na olympijské hry kvalifikoval díky svému výkonu nikoli pomocí kvót, byl Elgin Loren Elwais. Ten startoval v zápase v řecko-římském stylu ve váhové kategorii mužů do 55 kg. +more I když nemusel zápasit v kvalifikaci, podlehl hned svému prvnímu soupeři, kterým byl íránský reprezentant Hamíd Surían. Celkově tak skončil na posledním 19. místě.

SportovecPiktogram zápas DisciplínaKvalifikace1/16ČtvrtfináleSemifináleOprava 1Oprava 2Finále/Bronzová medailePořadí
SoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeř
Florian Skilang TemengilVolný styl - muži nad 120 kgOttó Aubéli PROHRA 1-3nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil16.
Elgin Loren ElwaisŘecko-římský - muži do 55 kgHamíd Surián PROHRA 0-3nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil19.
.

Televizní přenos

Letní olympijské hry 2008 z Pekingu byli prvními olympijskými hrami, kdy obyvatelé Palau měly možnost sledovat všechny soutěže ve své zemi. To umožnila speciální dohoda mezi Palau National Communications Corporation a TV New Zealand.

[url=https://www. olympedia. +moreorg/countries/PLW/editions/53]Palau na LOH 2008[/url] * [url=https://web. archive. org/web/20080919113219/http://results. beijing2008. cn/WRM/ENG/Schedule/index. shtml]LOH 2008 výsledky, startovní listiny aj. [/url] (anglicky).

Kategorie:Země na Letních olympijských hrách 2008 Kategorie:Palau na olympijských hrách Kategorie:Sport v Austrálii a Oceánii v roce 2008