4
2

Čas: UTC | Datum: .

[[Portál:Sportovní aktuality únor 2006Březen 2006>>
31. +more března :Česká hokejová extraliga, semifinále, 2. zápas: HC Sparta Praha - HC Znojemští Orli 3:1 (stav série 1:1) :Oba páteční tréninky na Velkou cenu Austrálie nejlépe zvládl testovací pilot Hondy Brit Anthony Davidson. 30. března :Česká hokejová extraliga, semifinále, 1. zápas: HC Znojemští Orli - HC Sparta Praha 2:3 po samostatných nájezdech (stav série 0:1) 29. března :Skokan na lyžích Jiří Raška dostal hlavní cenu Českého klubu fair play při Českém olympijském výboru za rok 2005. :Dohrávka 20. kola 1. české fotbalové ligy: FK Marila Příbram - FK Jablonec 97 2:2 :Česká Hokejové extraliga, semifinále, 2. zápas: HC Slavia Praha - HC České Budějovice 3:0 (stav série 0:1) 28. března :Česká Hokejové extraliga, semifinále, 1. zápas: HC Slavia Praha - HC České Budějovice 0:2 (stav série 0:1) :Čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů, 1. zápasy: Arsenal - Juventus FC 2:0, FC Barcelona - SL Benfica 0:0 27. března :22. kolo 1. české fotbalové ligy: FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 4:1 26. března :22. kolo 1. české fotbalové ligy: FK SIAD Most - FC Viktoria Plzeň 1:0, 1. FC Brno - 1. FC Slovácko 0:0 :V úvodním závodě mistrovství světa motocyklů ve španělském Jerezu skončil Lukáš Pešek v kubatuře do 125 cm³ druhý. Zvítězil Španěl Alvara Bautista, na třetím místě dojel Ital Mattia Pasini. 25. března :Mistryní světa v krasobruslení se stala Američanka Kimmie Meissnerová, stříbrná skončila Fumii Suguriová z Japonska, bronz získala Američanka Sasha Cohenová. :22. kolo 1. české fotbalové ligy: AC Sparta Praha - FK Teplice 0:0 :Norský biatlonista Ole Einar Bjørndalen zvítězil v celkovém hodnocení Světovém poháru. :Kanadská rychlobruslařka Cindy Klassenová překonala v Calgary časem 1:13,46 minuty světový rekord na 1000 m. :Albena Denkovová a Maxim Stavijski z Bulharska se stali mistry světa mezi tanečními páry v krasobruslení. Druzí byli Marie-France Dubreuilová a Patrice Lauzona z Kanady, třetí Tanith Belbinová a Benjamin Agostov z USA. 24. března :Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková vytvořila časem 14:08,28 nový světový rekord na 10 000 m. :Ondřej Bank a Petra Zakouřilová vyhráli slalom na mezinárodním mistrovství republiky v alpském lyžování. :Na mistrovství světa v krasobruslení v Calgary mezi muži zvítězil Stéphane Lambiel ze Švýcarska, na druhém místě skončil Brian Joubert z Francie, třetí byl Evan Lysacek z USA. Český krasobruslař Tomáš Verner skončil 13. , což je jeho nejlepší umístění na světové scéně. 23. března :Česká Hokejové extraliga, play off, 6. čtvrtfinálové zápasy: HC Znojemští Orli - HC Vítkovice Steel 4:1 (konečný stav série 4:2), HC Sparta Praha - HC Hamé Zlín 3:0 (konečný stav série 4:2) :1. česká fotbalová liga, dohrávka 17. kola: FC Baník Ostrava - FK SIAD Most 0:0 22. března :Petra Zakouřilová se stala ve Špindlerově Mlýně mistryní Česka v obřím slalomu, druhá skončila Šárka Záhrobská, třetí Eva Kurfürstová. :1. česká fotbalová liga, dohrávky 17. kola: FK Chmel Blšany - FK Mladá Boleslav 1:0, SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:1 21. března :Česká Hokejové extraliga, play off, 5. čtvrtfinálové zápasy: HC Vítkovice Steel - HC Znojemští Orli 0:2 (stav série 2:3), HC Hamé Zlín - HC Sparta Praha 0:1 (stav série 2:3) 20. března :Česká Hokejové extraliga, play off, 5. čtvrtfinále: Bílí tygři Liberec - HC České Budějovice 2:6 (konečný stav série: 1:4) :Český skikrosař Tomáš Kraus vyhrál celkové hodnocení Světového poháru v akrobatickém lyžování. Druhý skončil Bělorus Dmitrij Daščinskij, třetí Australan Dale Begg-Smith. 19. března :21. kolo 1. české fotbalové ligy: FK Teplice - 1. FC Brno 1:1, FC Viktoria Plzeň - FC Tescoma Zlín 1:1, SK Sigma Olomouc - FK SIAD Most 1:1, FK Chmel Blšany - FC Slovan Liberec 0:0, FK Jablonec 97 - FK Mladá Boleslav 1:1, 1. FC Slovácko - FC Vysočina Jihlava 1:0, SK Slavia Praha - FK Marila Příbram 1:0 :Česká Hokejové extraliga, play off, 4. čtvrtfinálové zápasy: HC Znojemští Orli - HC Vítkovice Steel 3:1 (stav série 2:2), HC Sparta Praha - HC Hamé Zlín 3:2 (stav série 2:2) :Velkou cenu Malajsie vyhrál Giancarlo Fisichella před Fernando Alonsem (oba Renault), třetí dojel Jenson Button na Hondě. 18. března :Česká Hokejové extraliga, play off, 3. čtvrtfinálové zápasy: HC Znojemští Orli - HC Vítkovice Steel 1:3 (stav série 1:2), HC Sparta Praha - HC Hamé Zlín 4:3 (stav série 1:2) :Jakub Janda se stal vítězem Světového poháru ve skocích na lyžích. Na celkové vítězství mu stačilo 29. místo v závodě na mamutím můstku v Planici. :Po třetí v kariéře odstartuje Giancarlo Fisichella z první pozice na startu, tu si zajistil v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie. :V sobotním tréninku na Velkou cenu Malajsie byl nejrychlejší Michael Schumacher na Ferrari před oběma Renaulty Fernanda Alonsa a Giancarla Fisichelli. 17. března :V pátečních trénincích na Velkou cenu Malajsie dominovali Alexander Wurz s vozem Williams a Brit Anthony Davidson na Hondě. :Český snowboardista Michal Novotný zvítězil v snowboardcrossu v závodě Světového poháru v japonském Furanu. :Česká Hokejové extraliga, play off, 4. čtvrtfinále: HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 3:4 (konečný stav série: 0:4), HC České Budějovice - Bílí tygři Liberec - 1:2 (stav série: 3:1) 16. března :Chorvatka Janica Kosteličová získala Křišťálový globus pro celkovou vítězku Světového poháru v alpském lyžování. :Česká Hokejové extraliga, play off, 3. čtvrtfinále: HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 2:3 (stav série: 0:3), HC České Budějovice - Bílí tygři Liberec - 7:3 (stav série: 3:0) :Nor Aksel Lund Svindal získal malý Křišťálový glóbus pro vítěze v superobřím slalomu ve Světovém poháru. Trofej si zajistil třetím místem v posledním závodu sezony ve švédském Aare. Sportovní aktuality 2006 03