4
2

Čas: UTC | Datum: .

[[Portál:Sportovní aktuality květen 2006Červen 2006>>
30. +more června :Čeští tenisté Tomáš Berdych, Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová postoupili do 4. kola (osmifinále) Wimbledonu. :Oběma pátečním tréninkům na Velkou cenu USA vévodil testovací pilot Hondy Anthony Davidson, když jako jediný dosahoval časy okolo 1:12,083. :MS ve fotbale, čtvrtfinále: ::Itálie - Ukrajina 3:0 ::Německo - Argentina 1:1 v hrací době, 4:2 na penalty :Den před startem 93. ročníku cyklistického závodu Tour de France se zástupci všech 21 zúčastněných týmů dohodli, že do závodu nenastoupí jezdci vyšetřovaní v souvislosti s dopingovou aférou ve Španělsku. O účast v závodě tak mimo jiné přišli oba největší favorité Jan Ullrich a Ivan Basso. 29. června :Tenista Tomáš Berdych se stal třetím českým hráčem, který postoupil do 3. kola Wimbledonu. 28. června :Čeští tenisRadek Štěpánek a Nicole Vaidišová postoupili do 3. kola Wimbledonu. 27. června :MS ve fotbale, osmifinále: Španělsko - Francie 1:3, Brazílie - Ghana 0:3. Brazilský útočník Ronaldo se gólem, který vstřelil v 5. minutě utkání, stal s celkem 15 góly nejlepším střelcem v historii MS. 26. června :MS ve fotbale, osmifinále: Itálie - Austrálie 1:0, Švýcarsko - Ukrajina 0:0 v hrací době, 0:3 na penalty 25. června :MS ve fotbale, osmifinále: Anglie - Ekvádor 1:0, Portugalsko - Nizozemsko 1:0 :Ve Velké ceně Kanady F1 na okruhu v Montrealu zvítězil Fernando Alonso (Renault), druhý dojel Michael Schumacher (Ferrari) a třetí Kimi Räikkönen (McLaren). Stejné je i průběžně pořadí mistrovství po 9 závodech. 24. června :MS ve fotbale, osmifinále: Německo - Švédsko 2:0, Argentina - Mexiko 2:1 v prodloužení :Sobotní trénink na Velkou cenu Kanady a následná kvalifikace potvrdily letošní suverenitu vozů Renault, a to v pořadí Fernando Alonso a Giancarlo Fisichella. :Český tenista Jan Hernych hrál poprvé v kariéře finále turnaje ATP. Na trávě v nizozemském 's-Hertogenboschi však prohrál s Chorvatem Mariem Ančićem ve třech setech (0:6, 7:5, 5:7). 23. června :MS ve fotbale ::skupina G: Togo - Francie 0:2, Švýcarsko - Jižní Korea 0:2 ::skupina H: Saúdská Arábie - Španělsko 0:1, Ukrajina - Tunisko 1:0 :První páteční trénink na Velkou cenu Kanady byl ve znamení testovacích jezdců. Nejrychlejší byl Polák Robert Kubica na voze BMW. :Kanadský hokejový útočník Joe Thornton z klubu San José Sharks získal Hart Memorial Trophy pro nejužitěčnějšího hráče NHL. 22. června :MS ve fotbale ::skupina E: Česko - Itálie 0:2, Ghana - USA 2:1 ::skupina F: Chorvatsko - Austrálie 2:2, Japonsko - Brazílie 1:4 :: V utkání Japonsko - Brazílie dvakrát skóroval Ronaldo a se čtrnácti brankami vyrovnal střelecký rekord světových šampionátů Němce Gerda Müllera. 21. června :MS ve fotbale ::skupina C: Nizozemsko - Argentina 0:0, Pobřeží slonoviny - Srbsko a Černá Hora 3:2 ::skupina D: Portugalsko - Mexiko 2:1, Írán - Angola 1:1 :Finále NBA: 6. finálový zápas, Dallas Mavericks - Miami Heat 95:92, konečný stav série 4:2 20. června :MS ve fotbale ::skupina A: Kostarika - Polsko 1:2, Ekvádor - Německo 0:3 ::skupina B: Švédsko - Anglie 2:2, Paraguay - Trinidad a Tobago 2:0 :NHL, 7. finálové utkání Stanley Cupu: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers 3:1, konečný stav série 4:3 19. června :MS ve fotbale ::skupina G: Togo - Švýcarsko 0:2 ::skupina H: Saúdská Arábie - Ukrajina 0:4, Španělsko - Tunisko 3:1 18. června :MS ve fotbale :: skupina F: Japonsko - CHorvatsko 0:0, Brazílie - Austrálie 2:0 :: skupina G: Francie - Jižní Korea 1:1 :Jednorázový cyklistický závod TTT Eindhoven, časovku družstev vyhráli cyklisté týmu CSC. :V poslední etapě Tour de Suisse, kterou byla časovka jednotlivců, dominoval Jan Ullrich a stal se tak celkovým vítězem 70. ročníku Tour de Suisse. :Český tenista Tomáš Berdych se dostal na turnaji v německém Halle až do finále, kde však prohrál se Švýcarem Federerem ve třech setech (0:6, 7:6, 2:6). :NHL, 6. finálové utkání Stanley Cupu: Edmonton Oilers - Carolina Hurricanes 4:0, stav série 3:3 17. června :MS ve fotbale ::skupina D: Protugalsko - Írán 2:0 ::skupina E: Česko - Ghana 0:2, Itálie - USA 1:1 :Osmou, předposlední etapu Tour de Suisse vyhrál Španěl Alberto Contador, ve vedení zůstal i nadále jeho krajan Koldo Gil Perez. 16. června :Sedmou etapu Tour de Suisse vyhrál Španěl Óscar Freire, Ve vedení zůstal jeho krajan Koldo Gil Perez. :MS ve fotbale ::skupina D: Mexiko - Angola 0:0 ::skupina C: Argentina - Srbsko a Černá Hora 6:0, Nizozemsko - Pobřeží slonoviny 2:1 15. června :Šestou etapu Tour de Suisse vyhrál Španěl Koldo Gil Perez, a ujal se tak vedení. :MS ve fotbale ::skupina A: Ekvádor - Kostarika 3:0 (Ekvádor postupuje do osmifinále, k 1. místu ve skupině stačí 20. června remíza s Německem, které je také jistým postupujícím) ::skupina B: Anglie - Trinidad a Tobago 2:0, Švédsko - Paraguay 1:0 (Anglie postupuje do osmifinále, Paraguay již naopak šanci na postup nemá) :NHL, 5. finálové utkání Stanley Cupu: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers 3:4 po prodloužení, stav série 3:2 14. června :Pátou etapu Tour de Suisse vyhrál Švýcar Steve Morabito, do žlutého se oblékl třetí z dnešní etapy a včerejší vítěz Španěl Angel Vicioso Arcos. :MS ve fotbale ::skupina A: Německo - Polsko 1:0 ::skupina H: Španělsko - Ukrajina 4:0, Tunisko - Saúdská Arábie 2:2 :Finále NBA: 3. finálový zápas, Miami Heat - Dallas Mavericks 98:96 (stav série 1:2) 13. června :Čtvrtou etapu Tour de Suisse vyhrál Španěl Angel Vicioso Arcos, ve žlutém nadále pojede Belgičan Nick Nuyens. :MS ve fotbale ::skupina F: Brazílie - Chorvatsko 1:0 ::skupina G: Jižní Korea - Togo 2:1, Francie - Švýcarsko 0:0 :NHL, 4. finálové utkání Stanley Cupu: Edmonton Oilers - Carolina Hurricanes 1:2, stav série 1:3 12. června :Třetí etapu Tour de Suisse vyhrál Belgičan Nick Nuyens a zároveň se stal vedoucím závodníkem. :MS ve fotbale ::skupina A: Austrálie - Japonsko 3:1 ::skupina E: Česko - USA 3:0, Itálie - Ghana 2:0 :Finále NBA: 2. finálový zápas, Dallas Mavericks - Miami Heat 98:85 (stav série 2:0) 11. června :Druhou etapu Tour de Suisse vyhrál Ital Daniele Contrini a do žlutého trikotu se oblékl další Ital, Daniele Bennati. :MS ve fotbale: ::skupina C: Srbsko a Černá Hora - Nizozemsko 0:1 ::skupina D: Mexiko - Írán 3:1, Angola - Portugalsko 0:1 :Vítězem mužské dvouhry na French Open se stal španělský tenista Rafael Nadal, který ve čtyřech setech (1:6, 6:1, 6:4, 7:6) porazil Švýcara Rogera Federera. Španěl obhájil loňské prvenství na turnaji a prodloužil počet svých vítězství na antuce na 60 utkání v řadě. :Ve Velké ceně Velké Británie F1 na okruhu Silverstone zvítězil Fernando Alonso (Renault), druhý dojel Michael Schumacher (Ferrari) a třetí Kimi Räikkönen (McLaren). Stejné je i průběžně pořadí mistrovství po osmi závodech. :Před startem Velké ceny Velké Británie se na stejné trati uskutečnil nedělní sprint vozů GP2, který, stejně jako sobotní závod, vyhrál Lewis Hamilton. :NHL, 3. finálové utkání Stanley Cupu: Edmonton Oilers - Carolina Hurricanes 2:1, stav série 1:2 10. června :MS ve fotbale: ::skupina B: Anglie - Paraguay 1:0, Trinidad a Tobago - Švédsko 0:0 ::skupina C: Argentina - Pobřeží slonoviny 2:1 :První etapu Tour de Suisse vyhrál Tom Boonen a oblékl se tak do žlutého trikotu pro vedoucího závodníka. :V sobotním závodě vozů GP2 zvítězil Lewis Hamilton. :Vítězkou ženské dvouhry na French Open se stala belgická tenistka Justine Heninová, která ve dvou setech (6:4, 6:4) porazila Rusku Světlanu Kuzněcovovou. Belgičanka zvítězila na tomto turnaji již potřetí, radovala se rovněž v letech 2003 a 2005. :Do nedělní Velké ceny Velké Británie na okruhu Silverstone odstartuje z 1. místa Alonso (Renault) před Räikkönenem (McLaren) a Michaelem Schumacherem (Ferrari). 9. června :MS ve fotbale, skupina A: Německo - Kostarika 4:2, Ekvádor - Polsko 2:0 :Páteční volné tréninky na Velkou cenu Velké Británie nejlépe zvládli testovací piloti Williamsu a BMW, Alexander Wurz a Robert Kubica. :Slavnostním ceremoniálem bylo v Německu zahájeno Mistrovství světa ve fotbale. :Finále NBA: Dallas Mavericks - Miami Heat 90:80 (stav série 1:0) Sportovní aktuality 2006 06