Rallye Matador Tatry 2005

8
4
2

Rallye Matador Tatry 2005 byla třetí soutěž šampionátu Mezinárodní mistrovství České republiky v rallye 2005. Soutěž se konala ve dnech 29. dubna až 1. května. Vítězem se stala posádka Václav Pech mladší a Petr Uhel na voze Ford Focus RS WRC. Soutěž měla rychlejší charakter.

Startovní číslo 501 měl rezervované zesnuvší Tomáš Vojtěch. Nestartoval ani Emil Triner. +more S novou pecifikací vozu Škoda Fabia WRC pro rok 2005 nastoupil Jan Kopecký.

Průběh soutěže

Zpočátku šel do vedení Kopecký před Pechem. Udělal ale několik jezdeckých chyb a měl technické problémy. +more Nakonec na Pecha ztrácel 80 sekund. První dvojice se zpočátku držel Štěpán Vojtěch s vozem Peugeot 206 WRC, ale později havaroval a pokračoval se ztrátou. Na čtvrté pozici jel Karel Trněný na voze Škoda Octavia WRC. V neděli se na pořadí nic nezměnilo a tak ve vedení zůstal Pech, který tak získal třetí vítězství v sezoně a počtvrté vyhrál na této soutěži. Druhý skončil Kopecký, třetí Vojtěch a čtvrtý Trněný.

Produkční vozy

Vyhrál Josef Béreš, který také získal třetí vítězství v sezoně. Zpočátku s ním bojoval Cserhalmi, ale ten nakonec zvolnil. +more Technické problémy zdržely Karla Trojana. Defekt postihl Vojtěcha Štajfa. Po poruše musel odstoupit i Milan Chvojka s vozem Mitsubishi Lancer EVO VIII MR. Na třetí místo se tak propracoval Arazím a na čtvrté Jandík.

Skupina A

A/2000

ve vedení se držel Jiří Skoupil s Nissanem Almera Kit Car týmu Roto Plzeň. Druhý skončil Miroslav Fišer na voze Volkswagen Golf. +more Ostatní soupeři odstoupili.

A/1600

V této kategorii vedl mistr Polska Grzyb s továrním Suzuki Ignis. O druhé místo bojovaly dvě české posádky na vozech Renault Clio S1600Zpočátku vedl Roman Odložilík, ale po jezdecké chybě se před něj dostal Josef Peták. +more Čtvrtou pozici vybojoval Antonín Tlusťák (Citroën Saxo Kit Car), když mu odpadl největší soupeř Dušan Kouřil (Fiat Punto S1600). Další dvě pozice obsadili Petr Brynda (Škoda Felicia Kit Car) a Petr Vlašín (Citroën C2 Challenge).

A/1400

Suverénně zvítězil Peter Haluška s Fábií. Druhý skončil František Pilka s Felicií. odstoupit musel Robert Achs

Skupina N

N/2000

Zvítězil Petr Křížek na voze Honda Civic Type-R, který vybojoval velký náskok na Josefa Koukolu se stejným vozem. O třetí příčku bojovali Rado Čikor a Jiří Krajčík. +more ani jeden z nich však soutěž nedokončil.

N/1600

Vedl Jaromír Tarabus se Civicem VTi před Danielem Běhálkem na stejném voze. Ten ale havaroval a byl z bojů vyřazen. +more Druhé místo tak získal Jiří Trojan na voze Volkswagen Polo GTI. Tarabus nakonec porazil i Koukolu se silnějším vozem.

N/1400

Nedojel ani jeden ze tří účastníků.Zpočátku vedl Kapušanský s Felicií před Ševečkem, ale oba vyřadila technická porucha.

# Václav Pech mladší, Petr Uhel - Ford Focus RS WRC - 1:24:02.2 # Jan Kopecký, Filip Schovánek - Škoda Fabia WRC - + 41,8 # Štěpán Vojtěch, Michal Ernst - Peugeot 206 WRC - + 2:58,6 # Karel Trněný, Václav Pritzl - Škoda Octavia WRC - + 4:27,8 # Josef Béreš, Petr Starý - Subaru Impreza WRX STI - + 5:16,8 # Sebastian Frycz, Wodniak - Nissan Almera Kit Car - + 5:44,6 # Tibor Cserhalmi, Krajňák - Mitsubishi Lancer EVO VII - + 6:09,8 # Grzegorz Grzyb, Przemek Mazur - Suzuki Ignis S1600 - + 6:17 # Václav Arazim, Jůlius Gál - Mitsubishi Lancer EVO VII - + 6:49,1 # Miroslav Jandík, Radim Chrastecký - Mitsubishi Lancer EVO VIII - + 6:56,4

Kategorie:Motoristické sporty v roce 2005 Tatry 2005 Kategorie:Motoristické sporty na Slovensku Kategorie:Sportovní soutěže na Slovensku Kategorie:Sport na Slovensku v roce 2005 Kategorie:Sport v Česku v roce 2005