Lukáš Droppa

8
4
2

Lukáš Droppa je český fotbalový brankář který momentálně hraje v týmu Karviná. Droppa začal svoji profesionální kariéru v klubu Sparta Praha, kde se ale nedokázal prosadit do základní sestavy. Poté se připojil k týmu Karviná, kde se rychle stal jedním z jejich klíčových hráčů. Droppa je známý svými reflexy a schopností chytat těžké míče. V roce 2019 byl nominován na cenu českého fotbalisty roku a odehrál také několik zápasů v české reprezentaci. Droppa je velmi oblíbený mezi fanoušky a plánuje pokračovat ve své úspěšné fotbalové kariéře.

Lukáš Droppa (* 22. dubna 1989, Uherské Hradiště) je český fotbalový záložník či obránce a reprezentant, od července 2018 hráč kazachstánského klubu Šachter Karagandy FK. Mimo Česko a Kazachstán působil na klubové úrovni v Polsku, Rumunsku, Rusku, Turecku a na Slovensku. Jeho fotbalovými vzory jsou Frank Lampard a Pavel Nedvěd.

...

Svoji fotbalovou kariéru zahájil v klubu TJ Traplice, odkud zamířil do mládežnické akademie mužstva 1. FC Slovácko.

AC Sparta Praha

Ve svých 16 letech odešel do Sparty Praha. V "letenském" týmu byl kapitánem výběru do 19 let. +more Za první mužstvo neodehrál žádný ligový zápas, nastupoval pouze za rezervu ve druhé lize.

FC Graffin Vlašim (hostování)

Před sezonou 2010/11 jeho kroky vedly na hostování do Graffinu Vlašim. Ligovou premiéru v dresu klubu si odbyl v prvním kole hraném 1. +more srpna 2010 proti Viktorii Žižkov (výhra 2:1), odehrál celé utkání. Svůj první ligovou gól v dresu Vlašimi vstřelil 17. 8. 2010 v souboji s Baníkem Most (výhra 2:0), když ve 31. minutě otevřel skóre střetnutí. Podruhé v lize se střelecky prosadil proti stejnému soupeři, kdy se podílel na vítězství 3:2. Dalšího přesného střeleckého zásahu se dočkal ve 21. kole, kdy proti Slovanu Varnsdorf dal v 55. minutě jedinou a tudíž vítěznou branku zápasu. Počtvrté v ročníku se trefil do sítě týmu SK Kladno, ale prohře 2:3 na domácí půdě nezabránil. Během roku si připsal 20 utkání ve druhé nejvyšší soutěži.

FC Baník Ostrava

V létě 2011 přestoupil do Baníku Ostrava. V dresu mužstva debutoval 19. +more srpna 2011 ve čtvrtém kole v souboji s Baumitem Jablonec (prohra 0:4), nastoupil na 88 minut. Za Baník odehrál v první lize celkem 67 zápasů a vstřelil dvě branky.

Śląsk Wrocław

V únoru 2014 odešel do Polska a podepsal půlroční smlouvu s následnou opcí se Śląskem Wrocław. Do klubu, kde o něj projevil zájem trenér Stanislav Levý, přišel jako volný hráč (zadarmo).

V Ekstraklase debutoval 2. 3. +more 2014 již pod novým koučem Tadeuszem Pawłowskim proti Cracovii (výhra 1:0), na hřiště přišel v 74. minutě. V květnu 2014 uzavřel s vedením Śląsku nový kontrakt na dobu jednoho roku. Svůj první a zároveň jediný gól během celého svého působení vstřelil 23. srpna 2014 v souboji s týmem Jagiellonia Białystok (výhra 3:1). Podzimní část sezóny 2014/15 se mu vydařila a v zimní pauze se o něj zajímala španělská prvoligová mužstva Málaga CF, Granada CF, Elche CF a UD Almería. V dubnu 2015 s ním klub rozvázal smlouvu a Droppa se stal volným hráčem. Během celého působení si připsal v dresu Wrocławi 32 střetnutí v lize.

CS Pandurii Târgu Jiu

Před ročníkem 2015/16 zamířil do rumunského mužstva CS Pandurii Târgu Jiu, kde podepsal kontrakt na dva roky. Své první ligové utkání za klub odehrál 8. +more 8. 2015 v pátém kole proti celku FC Petrolul Ploiești, kdy při remíze 1:1 přišel na trávnik v 74. minutě. V Pandurii mu neplatili mzdu, proto se za pomoci Asociace hráčů vyvázal ze smlouvy. Celkem v dresu Târgu Jiu nastoupil k 23 ligovým zápasům.

FK Tom Tomsk

V létě 2016 trénoval s hráči bez angažmá, měl nabídky z Česka a Polska, ale nakonec odešel do ruského týmu FK Tom Tomsk. S vedením uzavřel dvouletý kontrakt. +more Ligovou premiéru si za mužstvo odbyl v 5. kole hraném 27. srpna 2016 v souboji s klubem PFK CSKA Moskva (prohra 0:1), nastoupil na 67 minut. Po půl roce v Tomsku předčasně skončil z důvodu finančních problémů týmu. Na podzim 2016 si připsal v lize 11 startů.

Bandırmaspor

V lednu 2017 přijal nabídku tureckého druholigového Bandırmasporu a podepsal s ním smlouvu do léta 2018. V dresu Bandırmasporu debutoval 28. +more 1. 2017 v 19. kole proti klubu Gaziantep BB (prohra 1:3), odehrál celý druhý poločas. V červnu téhož roku po sestupu týmu do třetí nejvyšší turecké ligy zde skončil. Během půl roku nastoupil k 11 ligovým utkáním.

ŠK Slovan Bratislava

V červenci 2017 uzavřel kontrakt na rok s opcí se slovenským mužstvem ŠK Slovan Bratislava, jenž o Droppu stál již v zimě. Dobré reference na něj dal bývalý trenér Slovanu Karel Jarolím. +more Na postu defenzivního záložníka měl klub v té době jen nizozemského fotbalistu Joeriho de Kampse. Své první ligové střetnutí v dresu Slovanu odehrál ve druhém kole hraném 29. července 2017 proti ViOnu Zlaté Moravce - Vráble (výhra 2:1), když v 87. minutě vystřídal na hrací ploše Aleksandara Čavriće. Na jaře 2018 se podílel se Slovanem na obhajobě zisku slovenského poháru z předešlého ročníku 2016/17, i když ve finále hraném 1. května 2018 v Trnavě proti celku MFK Ružomberok (výhra 3:1) nenastoupil. V sezoně 2017/18 odehrál celkem 17 střetnutí v lize. V létě 2018 mu v klubu skončila smlouva a odešel.

Šachter Karagandy FK

Dne 18. července 2018 podepsal smlouvu na rok a půl s kazašským týmem Šachter Karagandy FK.

Lukáš Droppa reprezentoval Českou republiku v mládežnických kategoriích do 18 a 19 let.

A-mužstvo

Začátkem října 2016 jej trenér Karel Jarolím nominoval do českého reprezentačního A-mužstva k utkáním kvalifikace na mistrovství světa 2018 proti Německu a Ázerbájdžánu. Debutoval 8. +more října proti Německu (porážka 0:3), dostal se na hřiště v 63. minutě.

Reprezentační zápasy

;Zápasy Lukáše Droppy v A-týmu české reprezentace

201640
201700
Celkem40

[url=http://www. skslovan. +morecom/timy/. hrac=hrac. 1042&team=A]Profil hráče[/url] na skslovan. com * [url=https://web. archive. org/web/20161010170938/http://www. sparta. cz/srv/www/cs/football/team/viewMemberDetail. do. memberId=673]Profil hráče[/url] na sparta. cz * * [url=http://www. 90minut. pl/kariera. php. id=26888]Profil hráče[/url] na 90minut. pl * [url=http://www. fortunaliga. sk/hrac/1321-lukas-droppa]Profil hráče[/url] na fortunaliga. sk * [url=http://int. soccerway. com/players/lukas-droppa/46333/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=http://www. transfermarkt. de/de/lukas-droppa/profil/spieler_81959. html]Profil hráče[/url] na transfermarkt. de * [url=http://www. national-football-teams. com/player/65504/Lukas_Droppa. html]Profil hráče[/url] na National Football Teams. com * [url=http://eu-football. cz/_player. php. id=29553]Profil hráče - reprezentační statistiky v A-mužstvu[/url] na eu-football. info.

Kategorie:Čeští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté AC Sparta Praha Kategorie:Fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim Kategorie:Fotbalisté FC Baník Ostrava Kategorie:Fotbalisté Śląsku Wrocław Kategorie:Fotbalisté CS Pandurii Târgu Jiu Kategorie:Fotbalisté Tomu Tomsk Kategorie:Fotbalisté Bandırmasporu Kategorie:Fotbalisté Slovanu Bratislava Kategorie:Fotbalisté FK Šachter Karagandy Kategorie:Čeští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Narození v Uherském Hradišti Kategorie:Narození 1989 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 22. +more dubna Kategorie:Fotbalisté CS Gaz Metan Mediaș Kategorie:Fotbalisté FC Voluntari.